Co zrobić, jeśli zabieg z użyciem nici liftingujących nie powiódł się

Co zrobić, jeśli zabieg z użyciem nici liftingujących nie powiódł się

Jeśli zabieg nici liftingujących nie powiódł się, ważne jest, aby zrozumieć, co należy zrobić dalej. Po pierwsze, należy unikać wywierania zbyt dużego nacisku na nici. Następnie, należy unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. To powinno pomóc zabiegowi trwać tak długo, jak to możliwe. Następnie, należy unikać jakiejkolwiek aktywności fizycznej przez co najmniej 48 godzin.

Unikaj nadmiernego nacisku

Jeśli miałaś zabieg z użyciem nici liftingujących, ale jesteś niezadowolona z efektów, powinnaś poprosić lekarza o inną metodę. Nici PDO występują w różnych grubościach i długościach, a każda z nich inaczej wpływa na rezultaty. Lekarz będzie w stanie doradzić, który rodzaj nici jest dla Ciebie odpowiedni, ale zawsze należy unikać nadmiernego nacisku.

Mimo że zabieg z użyciem nici liftingujących jest uważany za procedurę o niskim ryzyku, jest kilka rzeczy, o których powinnaś wiedzieć. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć dobrego lekarza, który ma doświadczenie w wykonywaniu tej procedury. Często lekarze będą używać więcej niż trzy nici, ale mniej niż 10. Jeśli Twój zabieg liftingu nicią nie powiódł się, pamiętaj, aby unikać nadmiernego nacisku i upewnij się, że lekarz nie naciąga nadmiernie tego obszaru.

Po liftingu nićmi należy unikać dotykania tego obszaru i wywierania nadmiernego nacisku przez co najmniej 12 godzin. Pozwoli to na zmniejszenie obrzęku i zasinienia. Możesz stosować okłady z lodu, aby złagodzić ból. Przez dwa tygodnie należy powstrzymać się od energicznych ćwiczeń fizycznych lub energicznego masażu. Przez 24 godziny po zabiegu liftingu należy unikać alkoholu i palenia papierosów.

Po zabiegu należy unikać nadmiernego nacisku na twarz oraz unikać spania na boku lub na brzuchu. Takie postępowanie zwiększa ryzyko wystąpienia krwawienia, siniaków i obrzęków. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do mniej niż optymalnych rezultatów. Jeśli masz skłonność do przewracania się podczas snu, możesz rozważyć spanie na plecach lub brzuchu. Jeśli nadal nie czujesz się z tym komfortowo, spróbuj spać w leżance lub użyć poduszkowego fortu w łóżku.

Jeśli zastanawiasz się nad liftingiem skóry, wybierz renomowanego estetyka, który wykona zabieg. Upewnij się, że mają doświadczenie w tej procedurze i mają zdjęcia przed i po. Nie zapomnij również zapytać o pielęgnację po liftingu nici.

Jeśli zabieg podnoszenia nici nie powiódł się, nie należy wywierać zbyt dużego nacisku, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Nałożenie delikatnego kremu z antybiotykiem na obszar poddany zabiegowi i stawienie się na wizytę kontrolną dwa do trzech tygodni po zabiegu pomoże w gojeniu i zminimalizuje ewentualny ból. Lifting nićmi PDO pomoże zwiększyć ilość kolagenu w skórze i poprawić wygląd. W okresie gojenia należy unikać zbyt dużego nacisku lub stresu oraz forsownych ćwiczeń.

Pacjenci poddawani liftingowi nici powinni unikać alkoholu przez 7 do 48 godzin po zabiegu. Pacjenci powinni również unikać leków zawierających aspirynę przez dwa tygodnie. Może to zwiększyć ryzyko krwawienia lub innych powikłań. Podczas konsultacji dotyczącej liftingu nici lekarz zapyta Cię o wszelkie inne leki, które możesz przyjmować.

Jeśli zabieg podnoszenia nici okazał się nieskuteczny, należy skontaktować się z chirurgiem kosmetycznym i poprosić o kolejny termin. Lekarz zastosuje znieczulenie miejscowe i wykona zabieg. Pacjent powinien również po zabiegu pozostać z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby zapobiec uszkodzeniu skóry. W niektórych przypadkach zabieg podnoszenia nici może być wykonany bez znieczulenia. W przypadku niepowodzenia należy unikać wywierania zbyt dużego nacisku na nić.

Po zabiegu pacjenci muszą powstrzymać się od żucia. Żucie pokarmów stałych może spowodować przemieszczenie nici. Ważne jest również, aby w tym okresie unikać palenia papierosów i spożywania alkoholu, co sprzyja gojeniu. Ponadto pacjenci powinni unikać intensywnej aktywności fizycznej przez tydzień po zabiegu podnoszenia nici, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

W rzadkich przypadkach zabieg podnoszenia nici może skutkować powikłaniami. Należy pamiętać, że zabiegi te są mało inwazyjne i mogą powodować zasinienie, bolesność i obrzęk. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczyć mdłości po zabiegu. Jeśli tak się stanie, otrzymają trochę wody i zostaną poproszeni o odpoczynek w sali pooperacyjnej. Jeśli pacjent poczuje się lepiej, może zostać wypisany do domu.

Unikaj ekspozycji na słońce

Kilka dni po poddaniu się liftingowi nici, pacjenci powinni unikać słońca i rzeczy, które podnoszą ciśnienie krwi. Obejmuje to stosowanie leków na bazie aspiryny i gumy do żucia. Ponadto, powinni unikać podnoszenia ciężarów i ruchów, które umieszczają głowę poniżej serca.

Jeśli rozważasz lifting nici, zaleca się konsultację z w pełni wykwalifikowanym i doświadczonym lekarzem. Specjalista jest w stanie najlepiej udzielić Ci szczegółowej konsultacji i zapewnić bezpieczny i skuteczny zabieg. W niektórych przypadkach dostępne są konsultacje wirtualne. Ponadto można również skonsultować się ze specjalistą przez telefon. W takim przypadku można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Po liftingu nici pacjenci powinni powstrzymać się od używania alkoholu przez co najmniej siedem dni. Nie powinni również przyjmować leków rozrzedzających krew, w tym ibuprofenu, ponieważ mogą one powodować krwawienie. Pacjenci powinni poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach, ponieważ mogą one wpłynąć na proces gojenia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane