Golenie po zabiegu z użyciem nici liftingujących

Golenie po zabiegu z użyciem nici liftingujących

Po zabiegu liftingu nićmi może wystąpić zasinienie, obrzęk i bolesność przez jeden do dwóch tygodni. Aby zminimalizować ewentualny dyskomfort po zabiegu, lekarze zalecają oblodzenie okolicy i powstrzymanie się od stosowania ostrych środków czyszczących. Ważne jest również, aby unikać energicznych ćwiczeń lub masażu przez kilka pierwszych dni po zabiegu liftingu nićmi.

Unikanie nadmiernego nacisku na twarz

Po zabiegu podnoszenia nici należy unikać dotykania lub wywierania nacisku na twarz przez co najmniej 24 godziny. Należy również unikać nakładania makijażu, ponieważ uniemożliwia to prawidłowe oddychanie skóry. Jeśli jednak musisz nosić makijaż, powinnaś upewnić się, że nakładasz go delikatnie wokół nacięć. Ważne jest również, aby unikać pocierania twarzy rękami lub wszelkiego rodzaju agresywnych peelingów do twarzy. Może to doprowadzić do podrażnienia skóry i powstania siniaków – zasób ten jest udostępniony przez redakcję serwisu rosyjskiniebieski.com. Należy również unikać aktywności seksualnej przez tydzień po zabiegu, ponieważ zwiększy to przepływ krwi i podniesie tętno, co może wpłynąć na proces gojenia.

Po zabiegu podnoszenia nici powinnaś być świadoma oznak rekonwalescencji. Siniaki, obrzęk i bolesność są powszechne, ale powinny ustąpić w ciągu kilku dni. Po zabiegu podniesienia nici może wystąpić uczucie mdłości, ale prawdopodobnie przejdzie ono wraz z wodą. Aby zmniejszyć obrzęk po zabiegu, należy zastosować lód na obszarze, który został poddany zabiegowi. Należy również ograniczyć ruchy twarzy i unikać uciążliwych czynności przez co najmniej trzy tygodnie.

Unikanie sauny

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących pacjenci proszeni są o unikanie sauny przez kilka dni. Ciepło z sauny może powodować zasinienia i obrzęki, dlatego pacjenci powinni unikać korzystania z sauny po zabiegu. Zaleca się im również picie dużej ilości wody po zabiegu oraz unikanie dotykania leczonego obszaru przez pierwsze dwa tygodnie. Pacjenci muszą również unikać treningów o dużej intensywności oraz zabiegów stomatologicznych przez pierwsze kilka tygodni.

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących pacjenci powinni powstrzymać się od brania gorącego prysznica, pływania czy korzystania z solarium. Ciepło podniesie bowiem ich ciśnienie krwi. Branie letnich kąpieli jest lepsze niż branie gorącego prysznica lub opalanie się. Przyjmowanie Tylenolu podczas pierwszego tygodnia leczenia może złagodzić niektóre z dolegliwości. Lekkie ćwiczenia mogą być wznowione po około tygodniu. Pacjenci powinni również unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych i aspiryny przez dwa tygodnie.

Unikanie nadmiernego śmiechu

Po liftingu nici należy powstrzymać się od nadmiernego śmiechu przez co najmniej dwa tygodnie. Śmiech powoduje, że twarz porusza się w niepożądany sposób, a unikanie tego pomoże Ci odzyskać siły po zabiegu. Nadmierny śmiech po zabiegu podnoszenia nici najprawdopodobniej spowoduje dalszy obrzęk i zasinienie. Najbardziej zauważalne rezultaty pojawią się po sześciu do dwunastu tygodni od zabiegu. W tym czasie nowy kolagen obkurczy się i dodatkowo uniesie twarz.

Po zabiegu podnoszenia nici należy unikać energicznych ćwiczeń, używania nici dentystycznej oraz zbyt szerokiego otwierania ust. Należy również unikać wywierania bezpośredniego nacisku na twarz lub wykonywania zabiegów na twarzy. Ponadto przez pierwsze trzy dni po zabiegu należy powstrzymać się od przyjmowania ibuprofenu.

Unikanie nadmiernego żucia

Pacjenci poddani zabiegowi liftingu nici mogą odczuwać obrzęk twarzy i dyskomfort podczas ruchów twarzy, zingów lub wstrząsów. Ten ból jest spowodowany bliskością nici do nerwów, ale jest on tymczasowy i zniknie w ciągu kilku tygodni. Pacjenci mogą również odczuwać asymetrię i wciągnięcie skóry, które z reguły ustępuje z czasem. W przypadku utrzymywania się wklęsłości pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem.

Niektóre efekty uboczne liftingu nićmi obejmują zasinienie, obrzęk i bolesność, ale zazwyczaj ustępują one w ciągu kilku dni. W tym czasie pacjenci powinni unikać żucia, nadmiernego stosowania lodu i forsownych ćwiczeń. Pacjenci powinni ograniczyć żucie i ograniczyć ruchy twarzy przez co najmniej tydzień.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Ćwiczenia po liftingu nici
Czytaj Dalej

Ćwiczenia po liftingu nici

Okres przestoju po zabiegach podnoszenia nici wynosi zazwyczaj dwa tygodnie, ale efekty mogą utrzymywać się nawet do 12…