Jakie są cechy charakterystyczne złuszczania wodorowego?

Nici do podnoszenia piersi – czego się spodziewać

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi założenia nici do podnoszenia piersi, powinnaś wiedzieć, czego się spodziewać po zabiegu. Poznaj efekty uboczne, liczbę powikłań i czas przestoju. Dowiedz się też, czego szukać u chirurga. Ten artykuł pomoże Ci dokonać właściwego wyboru zabiegu.

Skutki uboczne nici do podnoszenia piersi

Chociaż nici do podnoszenia piersi są uważane za bezpieczne, niektóre kobiety mogą doświadczyć tymczasowego obrzęku, zasinienia lub bolesności po zabiegu. Większość efektów ubocznych jest jednak przejściowa i można od razu powrócić do codziennych czynności. Siniaki i obrzęk ustępują zazwyczaj w ciągu 3 do 5 dni. W miejscach wprowadzenia nici może wystąpić bolesność i lekkie zaczerwienienie.

Rezultaty podnoszenia piersi nićmi są tymczasowe i są najlepsze dla kobiet z mniejszymi piersiami. Zabieg najlepiej sprawdza się u kobiet o miseczce A lub mniejszej, ponieważ nici mogą utrzymać tylko określony ciężar. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj procedury nie jest odpowiedni dla kobiet z poważnym zwiotczeniem lub opadaniem piersi.

Zabieg podnoszenia piersi za pomocą nici jest zabiegiem kosmetycznym wykonywanym w gabinecie, który trwa około 30 do 45 minut. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz znieczuli okolicę miejscowym środkiem znieczulającym. Następnie za pomocą cienkiej igły wprowadzi pod skórę nici. W zależności od indywidualnych potrzeb i pragnień, przez kilka dni po zabiegu może występować bolesność. Ten dyskomfort jest zazwyczaj do opanowania z ponad-the-counter leki przeciwbólowe. Przez około tydzień po zabiegu należy unikać pocierania twarzy.

Podwyższenie piersi za pomocą nici można rozpuścić, ale może ono spowodować blizny w okolicy piersi. Blizny te mogą mieć wpływ na wyniki mammografii. Wyniki będą zależały od ilości kolagenu, który jest indukowany w Twoich piersiach podczas zabiegu. U niektórych kobiet zabieg ten poprawi wygląd piersi.

Podnoszenie piersi za pomocą nici to procedury o niskim ryzyku, które mogą podnieść Twoje piersi. Jednak musisz być realistką co do swoich oczekiwań. Chociaż zabiegi te są uważane za mało ryzykowne, nadal istnieje ryzyko powstania siniaków, infekcji i obrzęku. Oprócz blizny, podnoszenie nici piersi może powodować ból i wgłębienie. Istnieje również prawdopodobieństwo ich pęknięcia, jeśli są traktowane szorstko lub jeśli masz ciemny typ skóry.

Należy również szukać wykwalifikowanego dostawcy tej procedury. Chirurg plastyczny z certyfikatem zarządu ma większe doświadczenie i mniejsze ryzyko powikłań. Oprócz chirurgów plastycznych, należy szukać dostawcy, który jest doświadczony i licencjonowany w procedurach podnoszenia nici. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych oferuje narzędzie do wyszukiwania dostawcy podnoszenia nici w Twojej okolicy.

Czas przestoju

Korzyści płynące z zastosowania nici do podnoszenia piersi są liczne i zróżnicowane. Pacjentki mogą doświadczyć natychmiastowych rezultatów lub też rezultaty mogą się poprawiać z czasem. W obu przypadkach czas przestoju jest minimalny. W zależności od potrzeb pacjentki, osiągnięcie pełnych rezultatów może trwać od sześciu do ośmiu miesięcy. Pacjenci powinni jednak pamiętać, że nici nie zatrzymają procesu starzenia. Skorygują one jednak obwisłe piersi i luźną skórę.

Nici do podnoszenia piersi są bardzo popularne i mogą znacznie poprawić wygląd obwisłych piersi. Są one doskonałą alternatywą dla operacji chirurgicznej. Oprócz podnoszenia piersi, nici PDO mogą również poprawić wygląd ud i wewnętrznej strony ud. Istnieje jednak kilka wad, w tym niewielki czas przestoju i ciężkie piersi.

Powikłania

W przeciwieństwie do tradycyjnego podniesienia piersi, podnoszenie nici nie powoduje powstania blizny, a także jest mniej bolesne. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego. Po dwóch do trzech miesięcy zauważalna jest znaczna poprawa. W tym okresie następuje indukcja nowego kolagenu. Istnieją jednak pewne zagrożenia.

Ogólny wskaźnik powikłań zabiegu wyniósł 34% w badaniu obejmującym 55 pacjentów. Spośród nich u 18 pacjentów wystąpiło powierzchowne przemieszczenie nici kolczastych do skóry właściwej. Nici zostały usunięte, a pacjentkę poinstruowano, aby trzy razy dziennie masowała okolicę, w której znajdują się nici. Pacjentowi zalecono również kontynuowanie antybiotykoterapii przez dziesięć dni. U dziesięciu pacjentów wystąpiło wgłębienie skóry, które ustąpiło samoistnie. Pacjenci ci otrzymywali jednak lekkie masaże przez sześć dni.

Pomimo ryzyka związanego z liftingami opartymi na niciach, powikłania są stosunkowo rzadkie. W rzeczywistości istnieje niewielkie piśmiennictwo dotyczące przebiegu klinicznego tych zabiegów. Niestety, wiele z tych zabiegów wykonywanych jest w małych, prywatnych gabinetach bez odpowiednich warunków higienicznych. Ponadto tylko niewielki odsetek zgłaszanych powikłań występuje w dziedzinie medycyny estetycznej.

Powikłania liftingów nici są rzadkie, ale mogą być poważne. Większość pacjentów odczuwa minimalny ból i dyskomfort. U niektórych pacjentów może jednak wystąpić częściowe wyciśnięcie liftingu nici, a nawet pojawienie się sztucznych fałd przy animacji. Te powikłania zwykle zajmują miesiące lub nawet lata, aby rozwiązać. Jednak lekarz powinien być w stanie zapewnić dokładną opiekę pooperacyjną i postępowanie w przypadku liftingu nićmi.

Wybór odpowiedniego chirurga

Przed poddaniem się zabiegowi liftingu nici należy wybrać chirurga plastycznego, który posiada certyfikat zarządu. Chirurg posiadający certyfikat jest uznawany przez American Board of Medical Specialties (ABMS). Oznacza to, że posiada on wysoki poziom wyszkolenia i doświadczenia w tej dziedzinie.

Procedura trwa od 30 do 45 minut, w zależności od leczonego obszaru i preferencji dostawcy. Zostaniesz poproszony o położenie się na łóżku lub stole, podczas gdy chirurg wprowadza nici pod skórę. Nici są następnie usuwane, a operacja jest zakończona. Po zabiegu może Pani odczuwać lekki ucisk pod skórą.

Po zabiegu liftingu nićmi, na ostateczne rezultaty trzeba trochę poczekać, ale zazwyczaj są one widoczne po około sześciu do ośmiu miesięcy. Indywidualne wyniki różnią się, ale większość ludzi jest zadowolona z wyników, które utrzymują się przez 18 miesięcy lub dłużej. Podniesienie piersi za pomocą nici może wymagać dodatkowych zabiegów niechirurgicznych lub powtórzenia zabiegów w celu utrzymania podniesienia piersi na miejscu.

Nici do podnoszenia piersi są opcją dla niektórych kobiet, które są niezadowolone z wielkości swoich piersi lub szukają bardziej wyrzeźbionego górnego bieguna. Procedury te mogą poprawić ilość produkowanego kolagenu i teksturę skóry. Nonsurgiczne podniesienie piersi może również pomóc organizmowi produkować więcej kolagenu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Działanie peelingu kawowego
Czytaj Dalej

Działanie peelingu kawowego

Złuszczanie skóry peelingiem kawowym to doskonały sposób na pozbycie się martwego naskórka i zwiększenie krążenia. Może być również…
Czy plastyka powiek jest bezpieczna?
Czytaj Dalej

Czy peeling kwasem migdałowym jest zdrowy?

Kwas migdałowy jest bardzo delikatnym środkiem złuszczającym, który jest bezpieczny i skuteczny w redukcji drobnych linii i zmarszczek.…
Karboksyterapia okolic brzucha - ile to kosztuje?
Czytaj Dalej

Co to jest peeling glikolowy?

Peelingi chemiczne są popularnym sposobem na poprawę wyglądu skóry. Najczęściej stosuje się je na skórę twarzy. Mogą być…
Ćwiczenia po liftingu nici
Czytaj Dalej

Ćwiczenia po liftingu nici

Okres przestoju po zabiegach podnoszenia nici wynosi zazwyczaj dwa tygodnie, ale efekty mogą utrzymywać się nawet do 12…