Jakie są przeciwwskazania do plastyki powiek?

Jakie są przeciwwskazania do plastyki powiek?

Przed wykonaniem plastyki powiek, pacjent powinien skonsultować się ze swoim lekarzem w sprawie opcji chirurgicznych. Podczas konsultacji pacjent powinien omówić wszelkie obawy dotyczące jego powiek. Pomocne w przekazaniu informacji o pożądanym wyglądzie może być ręczne lusterko. Chirurg powinien również przedstawić pacjentowi alternatywne możliwości.

Infekcje

Przeciwwskazania do plastyki powiek obejmują niektóre rodzaje infekcji oka. Pacjenci z tymi infekcjami powinni być monitorowani przez lekarza i powinni mieć zbadane oczy przed zabiegiem. Niektóre infekcje są bardzo rzadkie, ale powinny być zdiagnozowane, jeśli rozwiną się po zabiegu. Infekcje te są również znane z tego, że powodują słabe blizny, które mogą być naprawione poprzez zastrzyki sterydowe i żele silikonowe. Pacjenci z tworzeniem keloidów powinni być szczególnie ostrożni, ponieważ ich rany będą wyglądały na przerośnięte.

Zakażenia są kolejną częstą przyczyną bólu pooperacyjnego po zabiegu. Na szczęście jest to niezwykle rzadkie powikłanie w rękach doświadczonego chirurga okulistycznego. Aby zmniejszyć ryzyko infekcji, często stosuje się pooperacyjną maść z antybiotykiem. Pacjenci powinni również nosić “bandażowe” soczewki kontaktowe przez tydzień lub dwa po zabiegu, aby wspomóc proces gojenia. Ponadto pacjenci powinni dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji rany pooperacyjnej, aby uniknąć infekcji.

Blepharoplastyka

Przed poddaniem się plastyce powiek, powinieneś jasno określić swoje oczekiwania. Twój chirurg zada Ci kilka pytań, które pomogą Ci zdecydować, czego oczekujesz od zabiegu. Lekarz może również zmierzyć Twoje powieki i zmierzyć produkcję łez. Jeśli cierpisz na jaskrę, może on przetestować Twoje widzenie obwodowe, aby upewnić się, że operacja nie spowoduje Twojego schorzenia. Chirurg może również wykonać zdjęcia powiek w celu udokumentowania wyniku.

Aby móc wykonać ten zabieg, należy cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nacięcia wykonywane są w naturalnym fałdzie powieki. Chirurg usunie nadmiar skóry, mięśni i tłuszczu. Może on również skorygować wiotkość mięśni i przenieść tłuszcz lub wypełniacze skórne do pustych miejsc.

Obrzęk pooperacyjny

Po zabiegu plastyki powiek może wystąpić obrzęk pooperacyjny. Stan ten może zakłócać normalny ruch powiek i mruganie. Ponadto może pogorszyć istniejącą suchość oka. W związku z tym pacjenci poddawani plastyce powiek muszą przestrzegać szczególnych zaleceń dotyczących pielęgnacji pooperacyjnej.

Obrzękowi pooperacyjnemu można w niektórych przypadkach zapobiec dzięki odpowiednim technikom chirurgicznym, w tym anatomicznemu rozwarciu oraz zastosowaniu krótko działających kortykosteroidów i środków znieczulenia miejscowego. Opatrunki uciskowe i stosowanie lodu mogą również zmniejszyć nasilenie obrzęku. Inne środki pooperacyjne mogą obejmować stosowanie NLPZ i masażu.

Pacjenci, którzy przeszli plastykę powiek powinni powstrzymać się od prowadzenia pojazdów przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Obrzęk będzie wyraźny przez pierwsze dwa dni po zabiegu i ustąpi do trzeciego dnia. Pacjenci powinni również unikać przyjmowania aspiryny lub jakichkolwiek innych środków rozrzedzających krew.

Deformacja fałdu nosowo-jarzmowego

Fałd nosowo-jarzmowy, znany również jako rynna łzowa, jest złożoną deformacją powieki i okolicy policzka, która rozwija się wraz z wiekiem. Deformacja ta charakteryzuje się uniesioną częścią dolnej powieki i wgłębieniem w środkowej części policzka. Deformacja ta może zostać skorygowana poprzez odmłodzenie dolnej powieki i okolicy środkowej policzka.

Przeciwwskazania do plastyki powiek związane są z wieloma czynnikami, w tym z obecnością stanów patologicznych powiek lub mięśni twarzy oraz nierealistycznymi oczekiwaniami pacjentów. Pacjenci muszą być dokładnie oceniani przed zabiegiem, aby mieć pewność, że osiągną najlepsze wyniki.

Pooperacyjna ptoza

Ptoza to stan, w którym powieki nie siedzą prawidłowo. W wielu przypadkach może to powodować problemy z widzeniem, a pooperacyjna ptoza może być poważnym powikłaniem. Na szczęście istnieje wiele różnych metod leczenia tego problemu.

Najczęstszy rodzaj operacji ptosis polega na usunięciu nadmiaru skóry i mięśni powiek górnych. Skóra jest usuwana przez nacięcie wykonane w załamaniu powieki, które jest zamykane szwami. Inne zabiegi na ptozę polegają na usunięciu nadmiaru skóry i mięśnia spod powieki.

Przedoperacyjna ocena medyczna jest konieczna, aby określić, czy pacjent jest kandydatem do blefaroplastyki. Na sali operacyjnej zazwyczaj obecna jest pielęgniarka-anestezjolog, która monitoruje pacjenta podczas wykonywania zabiegu przez chirurga. Przed operacją konieczna jest dokładna ocena w celu określenia, czy przyczyna ptosis jest wywołana przez lewator i czy funkcja lewatora jest odpowiednia do skorygowania stanu. Lekarz będzie musiał również wykluczyć wszelkie choroby podstawowe, które mogą osłabić mięśnie dźwigacza.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Opinie lekarzy na temat karboksyterapii
Czytaj Dalej

Opinie lekarzy na temat karboksyterapii

Zanim zdecydujesz się na wypróbowanie karboksyterapii, musisz wiedzieć o niej co nieco. Przeczytaj ten artykuł aby uzyskać informacje…