Jakie są metody plastyki powiek?

Jakie są metody plastyki powiek?

Istnieją różne metody plastyki powiek. Należą do nich: nacięcie transkonjunkturowe, płat skórno-mięśniowy oraz canthopexy. Każda z nich jest skuteczna i bezpieczna dla większości pacjentów. Jednak z każdym z nich wiąże się pewne ryzyko. Jeśli rozważasz plastykę powiek, powinieneś znać swoje opcje, aby móc wybrać najlepszą dla siebie.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale beauty-control.pl

Płat skórno-mięśniowy

Płat skórno-mięśniowy do plastyki powiek jest stosunkowo bezpieczną procedurą, która polega na usunięciu części mięśnia powieki. Zabieg ten wykonywany jest jako procedura ambulatoryjna w znieczuleniu miejscowym. Większość defektów powiek może być naprawiona w jednej lub dwóch sesjach. Jednak większe defekty z wieloma pionowymi podjednostkami mogą wymagać kilku operacji i dłuższej rekonwalescencji pooperacyjnej.

Płat skórno-mięśniowy jest często łączony z przeszczepem skóry w celu pokrycia ubytku. W zależności od rodzaju defektu, płat może być stosowany w jednej lub kilku powiekach. Najczęstszym typem ubytku powiek jest pionowy ubytek w dolnej powiece. Do pokrycia ubytku chirurg może użyć płatu skórno-mięśniowego, przeszczepu skóry lub przeszczepu chrzęstno-śluzówkowego przegrody.

Płat skórno-mięśniowy wykonywany jest ze skóry powieki górnej. Składa się on ze spojówki, stępu i mięśnia Müllera. Płat jest wprowadzany od stępu do stępu. Przeszczep skóry o pełnej grubości jest następnie przyszyty do płata, aby zapewnić jego pokrycie. Po 48 godzinach na ranę nakładana jest zwykle podwójna podkładka.

Gdy nie można umieścić płatów skórno-mięśniowych w odpowiednim miejscu, stosuje się przeszczep skóry. Przeszczepy skóry pełnej grubości są zazwyczaj preferowane w stosunku do przeszczepów podzielonych. Miejscem pobrania jest zazwyczaj okolica przeduszna. Płat powinien być rozwijany w płaszczyźnie, która minimalizuje napięcie na zamknięciu skóry. Szwy kotwiczące są również stosowane w celu zminimalizowania napięcia.

Szew stosowany do płatów skórno-mięśniowych został udoskonalony na przestrzeni lat. Ten rodzaj szwów uwzględnia anatomiczne odchylenia, nie powodując problemów z ustawieniem brzegu powieki. Metoda ta znana jest również jako szew podwieszany. Ma ona wiele zalet. Jest to preferowana metoda plastyki powiek i może skutkować poprawą wyglądu i zaufania pacjenta.

W zależności od lokalizacji ubytku i rozległości dermatochalaz, metoda stosowana do rekonstrukcji powieki górnej będzie się różnić. W przypadkach, gdy defekt jest mniejszy niż 25%, można zastosować miejscowy płat lub przeszczep skóry. Większe defekty (ponad 50%) są zwykle naprawiane dwuwarstwowo.

Nacięcie przezspojówkowe

Nacięcie przezspojówkowe to chirurgiczne nacięcie spojówki, które zapewnia dostęp do powieki w celu plastyki powiek. Procedura wymaga minimalnego nacięcia skóry i jest bezpieczna. Może również zapewnić lepszy dostęp do tłuszczu oczodołowego. Chirurg może zastosować szew podtrzymujący, aby chronić rogówkę i zminimalizować uszkodzenia skóry. Alternatywnie można użyć szwu trakcyjnego, aby odsłonić otwór dolny.

Nacięcie jest minimalne i pacjent może powrócić do normalnej aktywności w ciągu 48 godzin. Pacjenci powinni unikać podnoszenia więcej niż 10 funtów i unikać czynności zwiększających częstość akcji serca. W pierwszych dniach po zabiegu pacjenci powinni przykładać okłady z lodu w okolice oczu, aby zmniejszyć obrzęk i zredukować dyskomfort. Mogą być również poproszeni o spanie z dwoma lub trzema poduszkami na dotkniętym oku przez pierwsze dwie noce. Następnego dnia pacjent może się wykąpać i zastosować sztuczne łzy w razie potrzeby.

Blefaroplastyka przeztwardówkowa jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd swoich powiek. Umożliwia ona chirurgom dostęp do głębszych warstw skóry bez naruszania ważnych tkanek centralnych i mięśni. Jest również skuteczny w redukcji obrzmiałych worków pod oczami. Zabieg ten nie jest inwazyjny i nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Nacięcie transkonjunkturowe jest często najlepszym wyborem dla młodszych pacjentów, którzy mają lekką redundancję skóry. Oprócz wykonania nacięcia w powiece, chirurdzy mogą również usunąć nadmiar tłuszczu w dolnej powiece i ponownie ją obrysować w bardziej atrakcyjny sposób. Wiodący chirurg plastyczny dr Fiala wykonuje blefaroplastykę transconjunctival na pacjentach z Orlando i Altamonte Springs oraz okolicznych społeczności. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub sedacji IV. Chirurg może również znieczulić poduszeczki tłuszczowe, aby ograniczyć dyskomfort pacjenta.

Blefaroplastyka przezskórna jest szybką i prostą operacją kosmetyczną, która usuwa worki pod oczami. Czas rekonwalescencji jest szybki i nie ma widocznych blizn. Rezultaty zabiegu wyglądają bardzo naturalnie i utrzymują się przez całe życie.

Canthopexy

Canthopexy to operacja powiek, która pomaga napiąć luźną tkankę powiek i poprawić wygląd zmęczonych oczu. Może być wykonywana na górnej lub dolnej powiece. Chirurg używa szwów, aby wzmocnić istniejące ścięgno i ustabilizować powiekę. Zabieg może być również połączony z plastyką szczypcową.

Zabieg rozpoczyna się od wykonania małego nacięcia wzdłuż zewnętrznego kąta powieki i bocznego kąta kantalicznego. Następnie chirurg zakłada szew od kącika oka do górnej/zewnętrznej kości oczodołu. Dolna powieka jest następnie delikatnie odciągana w celu sprawdzenia umocowania. Chirurg musi być w stanie zobaczyć dany obszar i określić, czy mocowanie jest wystarczająco mocne, aby zapobiec odchyleniu dolnej powieki.

Przed poddaniem się zabiegowi należy rozważyć swoje oczekiwania. Koszt operacji to około 4 120 dolarów. Rzadko jest on pokrywany przez ubezpieczenie. Chociaż istnieje niewiele powikłań związanych z zabiegiem, rekonwalescencja jest bolesna i istnieje ryzyko infekcji. Pacjenci, którzy rozważają canthopexy powinni ujawnić wszelkie wcześniejsze zmiany na powiekach lub aktywne infekcje.

Po zabiegu czas rekonwalescencji po canthopexy wynosi zazwyczaj dwa do trzech tygodni. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych chirurga, aby uniknąć powikłań i bliznowacenia tkanek miękkich. Twój lekarz może również przepisać krople sterydowe i maści, aby zapobiec infekcji. Po kilku tygodniach powinieneś być w stanie wrócić do pracy.

Po zabiegu canthopexy może być konieczne zaprzestanie przyjmowania jakichkolwiek leków rozrzedzających krew. Operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, więc nie wymaga pobytu w szpitalu. Zazwyczaj można wrócić do domu tego samego dnia. Lekarz użyje strategicznie zakotwiczonych szwów, aby zamknąć nacięcia i sprawić, że powieki będą ciaśniejsze.

Kantopeksja to powszechny zabieg, który często wykonywany jest w połączeniu z blefaroplastyką dolną. Zabieg napina tkanki powiek dolnych i poprawia ich funkcję. Może być również połączony z Dysportem okołoustnym lub laserem frakcjonowanym CO2 w celu wzmocnienia efektów zabiegu.

Blefaroplastyka transkoniuktalna

Blefaroskopia transkoniuktalna (TCB) jest techniką chirurgiczną, w której dokonuje się zmiany kształtu powieki dolnej bez angażowania powieki górnej. Pacjenci są uspokajani podczas zabiegu za pomocą sedacji dożylnej, która zmniejsza również zasinienia i obrzęki związane z tradycyjną operacją powiek. Procedura ta jest idealnym wyborem dla pacjentów poszukujących odmłodzenia dolnej powieki bez blizn. Jest to skuteczna procedura, która charakteryzuje się wysoką satysfakcją pacjentów.

Zabieg wykonywany jest przez nacięcie wykonane w fałdzie powiekowym. W niektórych przypadkach nacięcie to wykracza poza margines rzęs. W przezskórnej chirurgii powiek dolnych nacięcie jest wykonywane poza rzęsami. Blefaroplastyka przezskórna, z drugiej strony, polega na wykonaniu małego nacięcia na wewnętrznej powierzchni powieki. W przeciwieństwie do blefaroplastyki przezskórnej, zabieg ten nie pozostawia widocznej blizny na zewnątrz.

Blefaroplastyka przezskórna to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, który usuwa nadmiar tłuszczu i nadmiar skóry pod okiem. Może również wyeliminować nadmiar skóry i tłuszczu z dolnej powieki. Transconjuctival blepharoplasty jest również nazywany “fat mobilization blepharoplasty”, ponieważ wykorzystuje nacięcie wewnątrz dolnej powieki, aby usunąć dodatkowy tłuszcz. W większości przypadków nie ma zewnętrznych blizn, a nacięcia są zamykane małymi szwami.

Blefaroplastyka przeztwardówkowa jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem, który usuwa nadmiar skóry i worki pod oczami. Procedura jest również delikatna i oszczędzająca tkanki, a także może zapewnić kilka długoterminowych korzyści funkcjonalnych i estetycznych. Anatomia powieki jest złożona i trójwymiarowa, z powierzchnią zewnętrzną (cutis) i wewnętrzną (conjunctiva).

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane