Z jakiego materiału wykonane są gwinty podnoszące?

Z jakiego materiału wykonane są gwinty podnoszące?

Materiał użyty do wykonania nici podnoszących jest ważnym czynnikiem wpływającym na jakość i trwałość produktu. Jeśli zadziory są zbyt mocno pochylone, mogą wbić się w nić i ją zerwać. Kąty sztang powinny być równe grubości nici. Rozmieszczenie przestrzenne zadziorów również będzie miało wpływ na trzymanie. Im więcej ząbków jest umieszczonych w ciaśniejszej przestrzeni, tym pewniejszy będzie chwyt.

Polidioksanon (PDO)

Nici liftingujące stosowane są do korekcji zwiotczałej skóry twarzy i szyi. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny i może być wykonywany na większości części twarzy, w tym na szyi, powiekach i szczęce. Nie jest tak drastyczny jak operacja liftingu twarzy i często jest stosowany w połączeniu z innymi zabiegami na starzenie się twarzy. Zabieg liftingu nićmi PDO został wykorzystany w kilku badaniach i wykazał pozytywne wyniki, ale u niektórych pacjentów po kilku miesiącach może wystąpić zwiotczenie skóry.

Zabieg podnoszenia nici PDO jest wykonywany przez małe nacięcie w skórze. Do małego otworu wprowadzana jest mała kaniula, która zakotwicza nić na miejscu. Po zabezpieczeniu nici na miejscu, kaniula jest usuwana, a u pacjenta przez kilka dni może występować zasinienie i obrzęk. Jednak po zmniejszeniu się obrzęku pacjent może powrócić do normalnej aktywności.

NovaThreads

NovaThreads to małe, niewyczuwalne nici, które wprowadza się pod skórę za pomocą niewielkiego instrumentu. Nici chwytają i rozciągają zwiotczałą skórę, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Nie pozostawiają one żadnych blizn i pozostają pod skórą do momentu wchłonięcia ich przez organizm. Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 45 minut. Pacjenci po zabiegu mogą wrócić do swoich normalnych zajęć.

Nici liftingujące NovaThreads wykonane są z materiału o nazwie PDO. Materiał ten wywoła w organizmie specyficzną reakcję, która spowoduje produkcję nowego kolagenu i wzmocnienie skóry. W ciągu czterech do sześciu miesięcy nici zostaną wchłonięte przez skórę. W miarę wytwarzania nowego kolagenu, skóra stanie się jędrniejsza i mniej pomarszczona.

PLLA

Nici liftingujące PLLA są wykonane z biokompatybilnego materiału zwanego PLLA. Materiał ten stymuluje własną produkcję kolagenu przez organizm i jest bardziej wchłanialny niż PDO. Nici te nadają się do różnych zabiegów skórnych, od liftingu środkowej części twarzy i fałdów nosowo-wargowych po lifting brwi. Nici są bardzo cienkie i są praktycznie bezbolesne. Aby zabieg był jak najbardziej komfortowy, stosuje się znieczulenie miejscowe.

Chociaż lifting nićmi PLLA jest zabiegiem stosunkowo bezbolesnym, pacjenci powinni spodziewać się niewielkiej bolesności, zasinienia i obrzęku. Po zabiegu mogą otrzymać paracetamol na dyskomfort.

PLACL

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze nici do zabiegów liftingu, jest gęstość zarysu nici. Nici o dużej gęstości zarysu mogą unieść większą objętość tkanki. Nici o niskiej gęstości zarysu sprawdzą się w przypadku mniejszych obszarów, ale ograniczą lekarza do pracy z tkanką miękką. Kluczowe znaczenie ma również to, aby nici miały gładkie obszary bez zadziorów, co zapewni odpowiednie zakotwiczenie i pozwoli uniknąć pucowania skóry.

Nici liftingujące są zakotwiczone w skórze za pomocą szwu. Materiał ten ulega biodegradacji, więc jest bezpieczny do stosowania na skórze. Nici wykonane są z PLACL, biokompatybilnego polimeru syntetycznego, który pobudza organizm do wytwarzania większej ilości kolagenu w miarę upływu czasu. Nici liftingujące wykonane z PLACL stymulują produkcję kolagenu, co poprawia ogólną teksturę zwiotczałej skóry.

Silhouette InstaLift

Podczas gdy wiele osób podda się mini-liftowi lub tradycyjnemu liftingowi twarzy, nie każdy jest kandydatem do takiego zabiegu. Może to wynikać z przyczyn medycznych, kosztów lub czasu rekonwalescencji. Dla tych osób nici Silhouette InstaLift są realną opcją. Podczas tego zabiegu lekarz wprowadza do skóry cienką igłę, za pomocą której wprowadza nici liftingujące. Nici te są następnie dopasowywane w celu osiągnięcia pożądanej estetyki i podniesienia. Pacjenci mogą cieszyć się efektami niemal natychmiast po zabiegu.

Technika liftingu Silhouette InstaLift jest bezpieczna, szybka i komfortowa. Nici stosowane w zabiegu wykonane są z poliglikolidu/laktydu (PLGA), które mają długą historię stosowania jako resorbowalne szwy. Nici te są wprowadzane przez skórę i stymulują produkcję kolagenu przez organizm, co poprawia elastyczność skóry. Uzyskany efekt liftingu będzie różny w zależności od stopnia wiotkości skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kim są najlepsi specjaliści od liftingu nici?
Czytaj Dalej

Kim są najlepsi specjaliści od liftingu nici?

Podnoszenie nici jest wysoce techniczną procedurą, wymagającą wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych chirurgów. Dokładne umiejscowienie nici i ich konstrukcja…
Rewalescencja po plastyce powiek
Czytaj Dalej

Rewalescencja po plastyce powiek

Po poddaniu się zabiegowi plastyki powiek, pacjent zostanie przewieziony do sali pooperacyjnej. W sali pooperacyjnej na powieki nakładane…