Co wybrać Nici liftingujące czy kwas hialuronowy

Co wybrać Nici liftingujące czy kwas hialuronowy

Rozważając, które nici liftingujące lub kwas hialuronowy są dla Ciebie odpowiednie, ważne jest, aby zrozumieć różnice między tymi dwoma opcjami. Użycie nici o niskim profilu spowoduje minimalne zasinienie, ale będziesz ograniczona do pracy na lżejszych tkankach i mniejszych objętościach. Istotne jest, aby nici miały gładkie obszary bez zadziorów, co zapewni odpowiednie zakotwiczenie i zapobiegnie wrzynaniu się skóry. Nici

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z agarecenzuje.pl

Aptos(r) Nici liftingujące

APTOS(r) są dwukierunkowe i nie wymagają punktów kotwiczących. Nici te wprowadza się do podskórnej tkanki tłuszczowej przez wydrążoną igłę. Ich dwukierunkowe pręty unieruchamiają je, dzięki czemu nie ma ryzyka infekcji. Początkowe rezultaty są widoczne natychmiast i mogą utrzymywać się od 18 do 24 miesięcy. U niektórych pacjentów efekty utrzymują się dłużej.

Kolejną zaletą liftingu nićmi jest to, że nie wymaga on chirurgicznego rozdzielenia tkanek. Technika ta działa poprzez wykorzystanie przestrzeni w środkowej i dolnej części przedszczękowej. Dzięki temu bardziej powierzchowne tkanki mogą przesuwać się po głębszych tkankach i zapewnić efekt wzmocnienia. Nici nie zapewniają jednak takiego samego wsparcia jak kwas hialuronowy.

Nici liftingujące Aptos zostały po raz pierwszy wprowadzone w 2002 roku. Podobny produkt, Woffles Lift, został wprowadzony w 2003 roku. Woffles Lift zapowiedział wtedy polipropylenową nić o zwiększonej liczbie nacięć. A w 2004 roku wprowadzono Contour Threads, która miała spiralny układ nacięć. Kilka lat później N. Isse zaproponował zastosowanie resorbowalnych stożków zamiast nacięć.

Kąt nachylenia rygli również może odgrywać rolę w unoszeniu i trzymaniu. Zbyt małe lub zbyt duże zadziory mogą wbijać się w nić i powodować jej zerwanie. Ponadto niektóre nici są wytwarzane w procesie produkcyjnym, który może powodować wgłębianie się w nić. Aby uniknąć tego problemu, zadziory powinny być równo rozmieszczone na nici. Ponadto, nici powinny mieć odpowiednią grubość, aby zapewnić maksymalny kontakt z tkankami twarzy.

Nici liftingujące Aptos(r) mają długotrwały wpływ na elastyczność skóry. Oprócz natychmiastowego efektu liftingu, stymulują również neokolagenezę przez fibroblasty. Kolagen jest podstawowym składnikiem strukturalnym skóry. W niewielu badaniach badano materiały, z których wykonane są nici. Stwierdzono, że nowszy rodzaj polikaprolaktonu, o większej masie cząsteczkowej, wytwarza więcej kolagenu i zwiększa jego poziom na dłuższy czas.

Choć lifting za pomocą nici jest popularnym zabiegiem małoinwazyjnym, nie jest pozbawiony ryzyka. Nici mogą być stosowane w celu podniesienia linii żuchwy, poprawy linii marionetek oraz zmniejszenia linii marionetek. W jednym z badań dziesięciu pacjentów było leczonych za pomocą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, a dziesięciu za pomocą podnoszenia nici.

Kolejną istotną różnicą między nićmi Aptos a kwasem hialuronowym jest czas potrzebny na rekonwalescencję. Czas trwania liftingu nici może wynosić od 18 do 24 miesięcy, chociaż niektórzy pacjenci zgłaszają, że może on trwać dłużej. Pacjenci powinni jednak wiedzieć, że istnieje możliwość resorpcji, mimo że nici Aptos i hialan są wchłaniane w ciągu dnia lub dwóch.

Aptos(r) nici dwukierunkowe

Są plusy i minusy obu tych nici, ale która jest lepsza do liftingu twarzy? Podczas gdy obie nici zapewniają natychmiastowe zakotwiczenie w tkance, nici dwukierunkowe są bardziej skuteczne w podnoszeniu tkanki twarzy. Nici dwukierunkowe są zakotwiczone na obu końcach i w stałych punktach, co zwiększa ich stabilność. Kolejną kwestią jest długowieczność nici. Nici PDO pozostają w tkance przez około sześć miesięcy, natomiast nici PCA i PLA mogą przetrwać od 12 do 15 miesięcy.

Chociaż nici nie są wyczuwalne pod skórą, większość chirurgów i pacjentów uważa zabieg za bezpieczny i skuteczny. W badaniach oceniających technikę liftingu nićmi sprawdzono również biokompatybilność i degradację nici. Ponadto badacze dokonali przeglądu danych klinicznych i literatury w celu uzyskania kompleksowego przeglądu bezpieczeństwa i skuteczności nici.

Chociaż obie nici mają pewne zalety, nici Aptos mają pewne wady. Oprócz przejściowego uczucia ciasnoty, nici te mogą uszkodzić regionalne nerwy i spowodować przejściową neuropatię. W przypadku liftingu twarzy z użyciem nici, pacjenci prawdopodobnie będą odczuwać pewien tymczasowy ból i dyskomfort. W zależności od tego, gdzie poddadzą się zabiegowi, istnieje szereg możliwych powikłań.

Dwukierunkowe nici liftingujące Aptos są wykonane z bioabsorbowalnej nici, która jest zakotwiczona w punkcie na twarzy. Dzięki temu nici skuteczniej stymulują kolagen i dają lepsze efekty. Zabieg ten pomaga również zapobiegać zwiotczeniu skóry. Reakcja włóknista trwa nawet po ponownym wchłonięciu nici. Ponadto nici rozpadają się na małe cząsteczki, które powodują, że skóra produkuje więcej kolagenu, co skutkuje jędrniejszą skórą.

Dwukierunkowe nici liftingujące Aptos wykonane są z wchłanialnych monofilamentów p(LA-CL), które pomagają przedłużyć stabilność nici po ich wszczepieniu. Nici dostępne są w długościach 12 i 23 cm z igłami prostymi o długości 9 lub 15 cm. Zostały zaprojektowane w celu podniesienia tkanek poprzez połączenie ze skórą właściwą i pasmami mięśniowymi w dół. Nici pobudzają również zwłóknienie na swojej długości, sprzyjając repozycjonowaniu leczonych tkanek. Nici

Silhouette Soft były badane u pacjentów z 18-miesięczną obserwacją. W badaniu stwierdzono dobre wyniki i wysoką satysfakcję pacjentów. Powikłania obejmowały umiarkowany ból w okolicy skroniowej, widoczne szczypanie skóry właściwej i krwiak skroniowy. Ponadto, u niektórych pacjentów wystąpiło wyczuwalne szwów.

Kąt nachylenia sztabek wpływa na uniesienie i przytrzymanie. Zbyt małe lub zbyt duże rygle mogą wbić się w tkankę twarzy i przerwać nić. Niektóre nici nie są w stanie uzyskać tego samego efektu z powodu tego procesu produkcyjnego. Długość sztabek powinna być co najmniej równa grubości nici. Odstępy między pręcikami są również ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność i trwałość nici. Nici jednokierunkowe

Aptos(r) Nici jednokierunkowe

Aptos(r) wprowadza się przez igłę 26-31G. Są one biokompatybilne i bioaktywne. Nie zapewniają jednak natychmiastowego liftingu, jak robią to nici dwukierunkowe. Są zakotwiczone na jednym lub obu końcach, co zwiększa ich stabilność. Wreszcie, ważnym aspektem jest długowieczność nici. Nici pozostają w ciele przez okres od sześciu do 15 miesięcy.

Długość sztang jest również krytyczna. Zbyt długie lub zbyt krótkie rygle mogą wbijać się w tkankę twarzy i osłabiać nić. Dodatkowo, sztangi o małym kącie mogą spowodować zerwanie nici. Długość zadziorów powinna być dopasowana do grubości nici. Długość i kąt sztangi określają również ich rozmieszczenie przestrzenne. Im większa gęstość sztang, tym dłużej nici pozostaną w okolicy twarzy.

Resorpcja nici PDO w organizmie rozpoczyna się od hydrolizy, ponieważ nici są nasycone wilgocią. W miarę degradacji nici stają się słabe i nie mogą już zapewnić mechanicznej retencji. Resorpcja następuje od obwodu nici do środka. Jest to spowodowane działaniem układu siateczkowego histiocytów. Dodatkowo obecność w niciach nieretikulowanego kwasu hialuronowego przyspiesza proces degradacji i działa jako katalizator hydrolizy 24 godziny po kontakcie.

Nici polidioksanonowe, które po raz pierwszy zostały opracowane w Azji, szybko zyskały popularność w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata. Są tańsze od wypełniaczy i łatwiejsze do podania, a także oferują lepszy profil bezpieczeństwa. Nici polidioksanonowe są zakotwiczone w konkretnym miejscu na twarzy i są zazwyczaj stosowane w głębszej skórze właściwej, podskórnej i w warstwach podskórnych. Umieszczenie nici polidioksanonowych stymuluje również tworzenie nowego kolagenu, co pomaga w utrzymaniu efektów liftingu.

W porównaniu z kwasem hialuronowym, nici PCA są bioabsorbowalne. Pobudzają one komórki skóry do produkcji większej ilości kolagenu. Kolagen ten powoduje, że skóra staje się jędrniejsza, a rezultaty zabiegu są bardziej trwałe. Chociaż obie nici stymulują produkcję kolagenu, jeden rodzaj jest w stanie wywołać zwłóknienie.

Wyniki tych badań były mieszane. Istnieje kilka ograniczeń tej metody liftingu. Badanie obejmowało tylko niewielką liczbę pacjentów i miało krótki okres badania. Ponadto monofilamenty były stosowane tylko w badaniach klinicznych na małą skalę. Dlatego potrzebne są dalsze badania, aby udowodnić korzyści płynące z tej techniki.

Kolejną zaletą podnoszenia nici jest to, że można je wszczepić bez przemieszczania tkanek. Dlatego nie wymagają operacji. Nici są również skuteczne we wzmacnianiu tkanek. Korzyści z liftingu nićmi obejmują lepszy wynik kosmetyczny i mniejszy ból.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy peeling kawowy jest zdrowy?
Czytaj Dalej

Czy peeling kawowy jest zdrowy?

Złuszczanie jest kluczem do jasnej skóry, a kawa może być idealnym składnikiem. Kawa ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne…