Jak wygląda procedura wykonania nici liftingujących szyję?

Jak wygląda procedura wykonania nici liftingujących szyję?

Istnieje wiele opcji dostępnych, jeśli chodzi o lifting szyi. Możesz chcieć wiedzieć, czego się spodziewać przed uzyskaniem procedury. Przed tym zabiegiem należy porozmawiać z chirurgiem plastycznym o tym, czego można się spodziewać. Należy również unikać palenia i alkoholu przed zabiegiem, ponieważ mogą one odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Unikaj również produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one prowadzić do niepotrzebnego krwawienia i niepożądanych komplikacji. Inne produkty, których należy unikać przed zabiegiem to Ibuprofen, Naproxen/Naprogesic i Neurofen.

Nici PDO

Zabieg liftingu szyi nićmi PDO to małoinwazyjny zabieg, w którym wykorzystuje się małe igły do wprowadzenia nici PDO pod skórę. Nici są wprowadzane pionowo lub poziomo, aby napiąć i podnieść skórę. Procedura ta jest nieinwazyjna i nie wymaga żadnych cięć ani nacięć. Tak długo, jak nici pozostają pod skórą, nie powodują one żadnego dyskomfortu ani blizn. Do różnych obszarów ciała stosuje się różne nici.

Procedura jest bezpieczna, szybka i skuteczna. Metoda ta jest odpowiednia dla pacjentów, którzy są zaniepokojeni oznakami starzenia się. Może zająć się zmarszczkami i zwiotczeniem na twarzy i szyi. W niektórych przypadkach zabieg może nawet opóźnić pojawienie się oznak starzenia.

Lifting nićmi PDO stymuluje naturalną odpowiedź organizmu na działanie nici, wyzwalając produkcję kolagenu, zwiększając przepływ krwi i napinając skórę. Zazwyczaj ostateczne rezultaty są widoczne w ciągu sześciu do ośmiu miesięcy po zabiegu. Może się to jednak różnić w zależności od pacjenta. Niektórzy pacjenci doświadczają wyników utrzymujących się do dwunastu miesięcy. Procedura jest bezpieczna i niedroga, a także wymaga minimalnego czasu przestoju.

Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności. W pierwszym tygodniu należy unikać pocierania twarzy, picia przez słomkę i wszelkich prac dentystycznych. Należy również spać z uniesioną głową, aby zapobiec przewracaniu się na twarz. Nici PDO są również świetne dla szyi, która ma zwiotczałą skórę.

Zabieg z użyciem nici PDO jest niezwykle bezpieczny, a jego efektem są minimalne lub żadne blizny. Większość pacjentów odczuwa pewien obrzęk i zasinienie po zabiegu. Jednak te efekty uboczne są rzadko poważne i ustępują po kilku dniach.

Nici PLLA

Zabieg liftingu szyi przy użyciu nici PLLA jest mało inwazyjną opcją, która oferuje niezwykłe rezultaty. Chociaż istnieje okres rekonwalescencji po zabiegu, pacjenci często są w stanie wrócić do normalnych czynności niemal natychmiast. Najczęstsze efekty uboczne to obrzęk i dyskomfort. Niektórzy pacjenci doświadczają również utraty włosów i infekcji. W większości przypadków okres rekonwalescencji jest jednak szybki, a pacjenci są w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu jednego do dwóch tygodni.

Nici PLLA są mniej podatne na infekcje niż nici PDO. PLLA jest również znacznie bezpieczniejsza niż nici PDO, które mogą wywołać reakcję zapalną w otaczających tkankach. W przeciwieństwie do nici PDO, nici PLLA mogą przetrwać dwa lata zanim ulegną degradacji do nieszkodliwych substancji.

Nici mogą być stosowane do różnych procedur. Nici wykonane z polidioksanonu (PDO) i kwasu mlekowego Poly L (PLLA) mają podobne właściwości stymulujące kolagen. W niektórych przypadkach mogą być stosowane jako część zabiegu liftingu twarzy.

Podnoszenie nici nie wymaga znieczulenia ani zakładania zewnętrznych szwów. Oprócz poprawy ogólnego wyglądu skóry, liftingi nićmi mogą również poprawić jej wiotkość i teksturę. Pacjenci mogą spodziewać się lekkiego obrzęku przez około tydzień po zabiegu. Okłady z lodu mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i zminimalizować siniaki. Ponadto, po zabiegu może wystąpić łagodne wgłębienie, ale zniknie ono samo po kilku tygodniach.

Nici PDO zostały wprowadzone pod koniec lat 90. i początkowo były stosowane do podnoszenia zwiotczałych tkanek twarzy. Obecnie nici PDO występują w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą być umieszczone pionowo lub poziomo pod skórą, tworząc “siatkę” i zapewniając podstawę dla produkcji nowego kolagenu. Wyniki są stopniowe i wyglądają naturalnie. Nici

MINT Zabiegi liftingu nićmi wykonuje się poprzez wstrzykiwanie nici pod skórę w wyznaczonych wcześniej miejscach. Nici są podobne do wypełniaczy dermalnych, a zabieg nie wymaga żadnych nacięć. Lekarz wprowadza nici pod skórę równolegle do powierzchni skóry i pozostają one na miejscu, aby podnieść tkanki przez okres do 12 miesięcy.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykona kilka małych nacięć w obrębie linii włosów, aby zminimalizować blizny. Nici MINT są ostrożnie wprowadzane w miejsca docelowe, aby zakotwiczyć skórę. Czas rekonwalescencji zależy od obszaru twarzy lub szyi, który jest poddawany zabiegowi. Niektórzy pacjenci są w stanie wrócić do pracy natychmiast po zabiegu, a inni mogą wymagać kilku tygodni rekonwalescencji.

Pacjenci z aktywnymi infekcjami twarzy nie powinni poddawać się liftingowi nićmi MINT. Ponadto pacjenci z alergią na materiały szewne PDO lub PDS nie powinni poddawać się zabiegowi. Pacjenci z cienką skórą nie powinni poddawać się zabiegowi, ponieważ nici umieszczane są w warstwie tłuszczowej szyi.

Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekkie zasinienia. W rzadkich przypadkach pacjenci mogą również odczuwać pewne odrętwienie. Będzie ono jednak minimalne i z czasem ulegnie poprawie. W okresie rekonwalescencji pacjenci powinni unikać energicznej aktywności fizycznej i nadmiernego mówienia. Zazwyczaj zabieg trwa około dwóch godzin.

Podnoszenie nici MINT PDO jest zabiegiem bezpiecznym. Jest bezpieczniejszy od wypełniaczy, które mogą uszkadzać naczynia krwionośne i powodować martwicę skóry. Po zabiegu pacjenci zobowiązani są do unikania wykonywania mimiki twarzy i ruchów szyi przez co najmniej dwa tygodnie. W razie potrzeby mogą również nosić makijaż.

Nu-Lift

Zabieg z użyciem nici Nu-Lift jest jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na poprawę wyglądu okolicy szyi. Zabieg może zapewnić natychmiastowe napinanie i podnoszenie. Pacjenci mogą doświadczyć niewielkiego obrzęku i zasinienia po zabiegu, ale te efekty uboczne zwykle ustępują w ciągu tygodnia. Chociaż nici mogą być rozpuszczalne, nie utrzymują się tak długo jak w przypadku zabiegów Novathread.

Zabieg ten jest bardzo uniwersalny i może być powtarzany w miarę potrzeby. Nie wymaga znieczulenia ogólnego i czas rekonwalescencji jest niewielki. Czas rekonwalescencji jest zazwyczaj krótki, więc zaraz po zabiegu można wrócić do pracy. W zależności od konkretnego przypadku, chirurg może zalecić dodatkowe terapie lub zabiegi kosmetyczne w celu poprawy wyników liftingu nici.

Zabieg Nu-Lift polega na wykorzystaniu specjalistycznych nici do podniesienia skóry. Jest to mało inwazyjny lifting szyi, który przywróci jej młodzieńczy wygląd. Zabieg świetnie sprawdza się również w przypadku liftingu podgardla i marszczenia szyi. Poprawi on również wygląd linii uśmiechu i poprawi wygląd podgardla.

Nu-Lift wykorzystuje nici PDO do podniesienia zwiotczałej skóry szyi. Nici te są dopuszczone przez FDA i przeszły obszerne testy biokompatybilności. Nici te są wykonane z Polidioxanone, rodzaju polidioksanonu. Zastosowanie nici PDO w procedurze Nu-Lift jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na poprawę wyglądu szyi.

Kolejną zaletą zabiegu liftingu szyi Nu-Lift jest to, że zabieg ten jest bardzo przystępny cenowo. W porównaniu z liftingiem twarzy, lifting szyi z użyciem nici to tylko ułamek kosztów. Daje również natychmiastowe rezultaty, bez żadnych przestojów. Pacjenci mogą również spodziewać się minimalnych siniaków.

Nu-Mesh

Procedura Nu-Mesh wykorzystuje gładkie nici do stworzenia “siatki” pod skórą. Siatka ta umożliwia wzrost nowego kolagenu. Zabieg trwa zazwyczaj od pięciu do 15 minut. Może być stosowany w leczeniu obwisłej skóry podprogowej, linii poziomych i szyi indyka. Procedura ta może być połączona z toksyną botulinową w celu wzmocnienia wyników.

Zarówno technika Nu-Mesh, jak i Nu-lift tworzą pod skórą rusztowanie, które podnosi tkanki i zmniejsza widoczność zwiotczenia. Zabiegi te obkurczają również pory. Optymalne rezultaty uzyskuje się w ciągu dwóch do trzech miesięcy od zabiegu. Po sześciu miesiącach nici PDO są wchłaniane przez organizm. Efekt końcowy utrzymuje się zazwyczaj od dziewięciu do dwunastu miesięcy.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu okolicy lekarz użyje szwów PDO do stworzenia rusztowania pod skórą. Szwy są umieszczone pionowo i poziomo. Powstała w ten sposób siatka będzie wspomagać wzrost kolagenu i poprawiać jędrność skóry. Zabieg nie wymaga operacji, a jego wykonanie zajmie mniej niż godzinę.

Zabieg Nu-Mesh do liftingu szyi to mało inwazyjna technika chirurgiczna. Ta procedura podnoszenia nici spowoduje repozycję linii szczęki i twarzy, czyniąc ją bardziej atrakcyjną i młodzieńczą. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnej chirurgii, która odmłodzi Twoją szyję i twarz.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane