Co zrobić, jeśli zabieg z użyciem nici liftingujących nie powiódł się

Czy nici liftingujące rozpuszczają się?

Jeśli szukasz skutecznych nici liftingujących, najlepiej jest wiedzieć, jak one działają, zanim w nie zainwestujesz. Istnieje kilka różnych rodzajów do wyboru, w tym nici Woffles, NovaThreads, Silhouette Instalift i nici kotwiczące Barbed. Nici te mają za zadanie utrzymać młody i zdrowy wygląd twarzy, a także mogą poprawić stan skóry.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z beautyboxy.pl

Nici Woffles

Jeśli kiedykolwiek słyszałaś o niciach Woffles Lift, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak działają i czy są dobrym wyborem dla Ciebie. Chociaż efekt liftingu jest dość przewidywalny i stały, istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zabiegu. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, co obejmuje procedura. Zabieg może pozostawić lekkie zasinienie w miejscu, w którym wprowadzane są nici. Ten ból jest do opanowania za pomocą dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych liftingów twarzy może pozostawić znaczny obrzęk i opuchliznę, grube blizny i keloidy w miejscach nacięć. Dodatkowo źle przeprowadzone zabiegi mogą doprowadzić do uszkodzenia nerwów czuciowych lub ruchowych.

Nici Woffles mają kilka zalet. Jedną z nich jest ich zdolność do stymulowania produkcji kolagenu. Oznacza to, że nie trzeba będzie ponawiać zabiegu co dwa lata. Co więcej, nici liftingujące Woffles nie rozpuszczają się. Podczas gdy nici wchłanialne w końcu się rozpuszczą, nici niewchłanialne podniosą Twoją twarz na stałe. Nici Contour, nici Woffles i nici Aptos są wykonane z polipropylenu i również są niewchłanialne.

NovaThreads

Zabieg NovaThreads może dać Ci naturalny, młodzieńczo wyglądający lifting, ale musisz wiedzieć, że efekty nie będą trwały wiecznie. Rezultaty zabiegu zaczną zanikać po około sześciu miesiącach. Możesz udać się na zabieg uzupełniający po sześciu miesiącach lub dwóch latach, aby zobaczyć pełne korzyści z nowego liftingu nićmi.

Zabieg NovaThreads jest stosunkowo prosty i trwa około godziny. Podczas zabiegu pacjentom podaje się znieczulenie miejscowe, co zapewnia komfort. W zabiegu wykorzystuje się mieszankę gładkich i kolczastych nici PDO, w zależności od potrzeb kosmetycznych. Nici te są wstępnie załadowane do specjalistycznych igieł i są precyzyjnie umieszczane pod skórą. Rezultaty utrzymują się do sześciu miesięcy, a niektórzy pacjenci doświadczają stopniowej poprawy nawet przez rok.

Nici Nova są stosowane do podnoszenia i ujędrniania skóry na twarzy i innych częściach ciała. Są bezpieczne i skuteczne, nie wymagają żadnych nacięć ani cięć. Pacjenci mogą je stosować nawet na szyi, udach i ramionach.

Silhouette Instalift

Silhouette Instalift to lifting nitkowy nowej generacji, wykorzystujący nici PLLA. Poprzednia generacja wykorzystywała nici PDO do podnoszenia zwiotczałych tkanek twarzy. Nowe nici pomagają stymulować produkcję kolagenu, co z kolei przyczynia się do poprawy tekstury i objętości skóry. Zabieg może być wykonywany na wszystkich typach skóry, a dr Claytor dostosowuje go do unikalnych potrzeb każdego pacjenta.

Rezultaty liftingu nićmi mogą utrzymywać się od jednego do trzech lat. Nici PLLA, które są wykorzystywane w Silhouette Instalift, ulegają biodegradacji po około 14 miesiącach. W przeciwieństwie do nich, nici PDO rozpuszczą się po sześciu do ośmiu miesięcy. Oznacza to, że rezultaty liftingu nićmi Silhouette InstaLift utrzymają się dłużej niż lifting nićmi PDO.

Podczas sesji Silhouette Instalift skóra jest zaznaczana i nakładane jest znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować wszelki dyskomfort. Następnie chirurg wprowadzi szwy PLGA do skóry na głębokość pięciu milimetrów. Następnie lekarz będzie manipulował szwami, aby uzyskać pożądany efekt. W niektórych przypadkach pacjent może odczuwać podczas zabiegu uczucie ciągnięcia. Szwy są utrzymywane w miejscu przez specjalne urządzenie zwane stożkiem, które blokuje nici w miejscu i podnosi je. Proces ten ma na celu odmłodzenie skóry poprzez uruchomienie produkcji nowych włókien kolagenowych.

Kolczaste nici kotwiczące

Pytanie o to, czy kolczaste nici kotwiczące rozpuszczają się, jest złożone. Nici te mają różną wytrzymałość i właściwości. Nici kotwiczące są grubsze i mocniejsze niż nici kolczaste. Mocniej też trzymają się skóry. Nici kolczaste są zazwyczaj stosowane w łagodnych przypadkach zwiotczałej skóry.

Kwestia, czy kolczaste nici kotwiczące rozpuszczają się, zależy od sposobu ich wprowadzania. Niektórzy świadczeniodawcy wprowadzają nici w sposób “pływający”, co oznacza, że nie są one zakotwiczone w skórze. Ta technika ma tę zaletę, że jest łatwiejsza do wprowadzenia. Ma jednak również wady. Efekt liftingu jest minimalny i może trwać tylko kilka miesięcy.

Przed wynalezieniem nici niekotwiczących, nici kotwiczące stosowane w liftingach nitkowych nie mogły być usunięte. Nici kolczaste umożliwiały tylko jeden kierunek ciągnięcia. Poza tym sprawiały, że skóra wyglądała na przerośniętą i wymagała długiego okresu rekonwalescencji. Obecnie jednak istnieją nowsze metody podnoszenia skóry za pomocą nici nie zakotwiczających, takie jak nici PDO.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co to jest karboksyterapia?
Czytaj Dalej

Przezkoniuszkowa operacja powiek dolnych

Zabieg przezkoniuszkowy powieki dolnej składa się z dwóch głównych celów. Jednym z nich jest usunięcie nadmiaru tłuszczu i…
Skutki uboczne peelingu laserowego
Czytaj Dalej

Skutki uboczne peelingu laserowego

Peeling laserowy może powodować szereg skutków ubocznych. Należą do nich hipopigmentacja, obrzęk i swędzenie skóry oraz infekcje. Zanim…