Na czym polega leczenie nićmi liftingującymi twarzy?

Na czym polega leczenie nićmi liftingującymi twarzy?

Istnieje kilka różnych zabiegów podnoszenia nici dostępnych. Zabieg ten jest idealny dla pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą poddać się tradycyjnej operacji liftingu twarzy. Niektórzy pacjenci mają alergię na znieczulenie, a inni nie chcą przechodzić przez długi okres rekonwalescencji i ewentualne blizny. W każdym przypadku procedura ta oferuje wiele korzyści.

InstaLift

Nici do liftingu twarzy działają poprzez wytworzenie napięcia w obwisłych tkankach twarzy. Nici wprowadzane są pod skórę za pomocą wydrążonej igły. Przyczepiają się do opadającej skóry i delikatnie pociągają ją do góry. Po zabiegu nici są usuwane, nie pozostawiając blizn. Przed zabiegiem nitkowania na twarz nakładane jest znieczulenie miejscowe.

Powrót do zdrowia po zabiegu podnoszenia nici jest zazwyczaj szybki. Po zabiegu może pojawić się obrzęk lub zasinienie, ale zazwyczaj jest ono minimalne. Pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć w ciągu dwóch do trzech dni od zabiegu.

Silhouette InstaLift

Ten zabieg kosmetyczny polega na wprowadzeniu przez skórę nici. Nici te mają na celu poprawę elastyczności i gładkości skóry. Zabieg może przynieść dramatyczne lub subtelne rezultaty. W większości przypadków pacjent nie zauważa po nim żadnych blizn ani siniaków. Zabieg pozostawia również skórę bardziej jędrną, miękką i świeżą.

Pacjenci powinni dokładnie omówić z chirurgiem plastycznym, czy są kandydatami do tej procedury. Powinni unikać palenia papierosów i picia alkoholu, ponieważ substancje te mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Dodatkowo, powinni unikać wszelkich produktów na bazie aspiryny, które mogą powodować niepotrzebne krwawienie i ewentualne komplikacje. Pacjenci powinni również unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak Naproxen/Naprogesic.

Szwy kolczaste

Szwy kolczaste są stosowane w zabiegach liftingu twarzy w celu poprawy konturów twarzy. Te nici chirurgiczne są wykonane z niewidocznych nici kolczastych, które chwytają leżące pod nimi tkanki i mięśnie. Wywołuje to naturalną reakcję leczniczą organizmu. Kiedy organizm wykrywa materiał szewny, zwiększa produkcję kolagenu, aby wypełnić luki i przywrócić elastyczność twarzy.

Procedura ta jest bardzo skuteczna i może być wykonywana u pacjentów o różnych typach skóry. Istnieje jednak szereg zagrożeń i powikłań związanych z tego typu zabiegiem. Niektórzy pacjenci doświadczają braku równowagi twarzy po tym zabiegu. W takich przypadkach można ponownie wprowadzić nić i skorygować zabieg. Dodatkowo, użycie kaniul o dużym otworze może skutkować dużymi torami nici, co może prowadzić do wczesnej ekstruzji nici.

Szwy gładkie

Nici NovaThreads są rodzajem szwu twarzowego, który stymuluje produkcję kolagenu. Są one wchłaniane przez organizm w ciągu kilku miesięcy, zapewniając lifting i objętość skóry. NovaThreads są stosowane w leczeniu zmarszczek na twarzy i blizn potrądzikowych. Występują w szwach kolczastych i gładkich.

Szew Silhouette Instalift jest unikalny w swojej konstrukcji. Zawiera dwukierunkowe stożki nawleczone na nić, aby zapewnić natychmiastowe i długotrwałe uniesienie. Są one wprowadzane do najgłębszej warstwy skóry, zapewniając lifting bez konieczności przeprowadzania operacji zmiany kształtu skóry.

Taśma stosowana

Zabieg ten polega na użyciu kawałka taśmy do napinania i podnoszenia skóry twarzy. Taśma jest umieszczana w obszarach problemowych, aby pomóc nadać twarzy bardziej młodzieńczy wygląd. Nakłada się ją w okolicach oczu i kości policzkowych, a jej działanie polega na ściąganiu skóry do tyłu i do góry. Taśmę można również zastosować na więcej niż jednej części twarzy.

Jednak przy regularnym stosowaniu taśmy do twarzy mogą wystąpić podrażnienia i zatkane pory. Ponieważ taśma jest materiałem lepkim, może podrażniać Twoją skórę i powodować jej pękanie. Zaleca się noszenie taśmy tylko przez kilka godzin na raz i zdejmowanie jej, gdy tylko poczujesz się niekomfortowo.

Czas rekonwalescencji

Zabieg z użyciem nici liftingujących twarz może wymagać tygodnia lub więcej rekonwalescencji. Pacjenci powinni unikać energicznego masażu twarzy i oczyszczania przez pierwszy tydzień. Ważne jest również, aby unikać uciążliwej aktywności fizycznej przez co najmniej tydzień. W razie potrzeby można zastosować sedację dla dodatkowego komfortu. Czas rekonwalescencji będzie zależał od rozległości zabiegu.

Dostępne są dwa główne rodzaje nici do liftingu twarzy. Nici NovaThreads i Silhouette InstaLift są zatwierdzone przez FDA i opierają się na podobnym mechanizmie działania. Obie oferują doskonałe rezultaty, ale mają istotne różnice.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Zabieg nićmi liftingującymi powieki
Czytaj Dalej

Zabieg nićmi liftingującymi powieki

Zabieg nici liftingujących powieki to mało inwazyjny zabieg, który można wykonać w gabinecie bez konieczności nacięć i blizn.…
Co zrobić, jeśli zabieg z użyciem nici liftingujących nie powiódł się
Czytaj Dalej

Czy nici liftingujące rozpuszczają się?

Jeśli szukasz skutecznych nici liftingujących, najlepiej jest wiedzieć, jak one działają, zanim w nie zainwestujesz. Istnieje kilka różnych…