Co to jest karboksyterapia?

Przezkoniuszkowa operacja powiek dolnych

Zabieg przezkoniuszkowy powieki dolnej składa się z dwóch głównych celów. Jednym z nich jest usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry, a drugim korekta deformacji rynienki łzowej. Nacięcie wykonywane jest na przegrodzie dolnej. Następnie chirurg używa płatu podoczodołowego, aby zmienić kształt dolnej powieki.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z beautyamber.pl

Usuwa nadmiar tłuszczu

Przezskórna operacja powieki dolnej jest opcją dla pacjentów, którzy chcą zmienić kształt swoich oczu. Procedura może usunąć nadmiar tłuszczu i mięśni spod powiek. Nacięcie jest zwykle wykonywane wzdłuż naturalnego załamania powieki, tuż poniżej linii rzęs. Po zabiegu, nacięcia są zamykane za pomocą szwów i kleju tkankowego. Następnie nacięcia są przykrywane gazą lub taśmą chirurgiczną.

Przeztwardówkowa operacja powiek dolnych polega na wykonaniu nacięcia po wewnętrznej stronie powieki dolnej, dzięki czemu nie ma widocznej blizny. Ten rodzaj zabiegu różni się od przezskórnej chirurgii powiek dolnych, w której wykorzystuje się nacięcie podtwardówkowe. Ten typ zabiegu pozwala chirurgowi kosmetycznemu na uzyskanie dostępu do złogów tłuszczowych w dolnych powiekach bez pozostawiania widocznych blizn.

Przezskórna operacja powiek dolnych jest jedną z najlepszych opcji dla osób, które mają worki pod oczami. Zabieg ten nie pozostawia widocznej blizny i jest bardzo skuteczny w redukcji opuchlizny pod oczami. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji, a pacjenci są w stanie wrócić do domu tego samego dnia.

Pacjenci mogą spodziewać się pewnego obrzęku po zabiegu, ale obrzęk jest normalny i ustępuje po kilku dniach. Pacjenci mogą zazwyczaj powrócić do swoich normalnych zajęć po 7-10 dniach.

Usuwa nadmiar skóry

Zabieg przezkoniuszkowy powieki dolnej polega na usunięciu nadmiaru skóry i mięśni z powieki dolnej. Operacja ta zaburza normalną anatomię i funkcję dolnej powieki. Ważne jest, aby skóra w dolnej powiece pozostała w dobrej elastyczności.

Zabieg przezkoniuszkowy powieki dolnej może być wykonywany u pacjentów, którzy cierpią z powodu obrzęku powiek spowodowanego odkładaniem się tłuszczu w okolicy powieki dolnej. Uważany jest za zabieg bezpieczny, który nie pozostawia widocznej blizny. Może być również stosowany do korekcji pustej skóry pod oczami. Pacjenci poddający się zabiegowi muszą przedstawić chirurgowi swoją pełną historię medyczną. Muszą także poddać się pełnemu badaniu fizycznemu i poinformować chirurga, czy noszą soczewki kontaktowe lub okulary.

Zabieg przezkoniuszkowy powiek dolnych może być również łączony z innymi zabiegami, takimi jak operacje zwiększające objętość powiek górnych lub operacje napinające skórę. Ponadto, często łączy się go z przeszczepem tłuszczu w okolice oczodołu lub górnej części policzka. Pacjenci po zabiegu często poddawani są zabiegom terapeutycznym, ponieważ skóra powiek dobrze reaguje na takie zabiegi.

Pacjenci poddani przezskórnej blefaroplastyce dolnej doświadczają również utraty wałka mięśniowego przy dolnym brzegu powieki. Usunięcie tego wałka mięśniowego jest ważnym estetycznie szczegółem, który może znacznie zmienić wygląd pacjenta. Niektórzy ludzie nazywają ten wałek mięśniowy pasmem miłości i decydują się na jego usunięcie podczas operacji powiek dolnych.

Usuwa ektropion

Przezskórna operacja powiek dolnych jest doskonałym sposobem na skorygowanie ektropionu i opadających powiek dolnych. Procedura ta wykorzystuje technikę znaną jako plikacja ścięgien w celu podniesienia fałdu powieki dolnej. Jednakże, podejście to nie jest pozbawione ryzyka. Operacja może zakończyć się niepowodzeniem, jeśli chirurg podniesie lub obniży fałd zbyt wysoko.

Główną zaletą tej procedury jest usunięcie ektropionu. Usunięcie ektropionu wymaga usunięcia tłuszczu z przyśrodkowej części powieki dolnej. Podejście transkonjunkturowe pozwala chirurgom na lepszy dostęp do poduszki tłuszczowej bez konieczności nacinania rogówki. Pacjent musi wyrazić zgodę na cele estetyczne zabiegu, a chirurg musi mieć uzasadnione przekonanie, że pożądany wynik można osiągnąć chirurgicznie.

Operacja wymaga bardzo ostrożnego usunięcia skóry. Chirurg będzie uważał, aby nie pociągnąć powieki w dół, co może spowodować suchość i podrażnienie. Tradycyjna blepharoplastyka jest zazwyczaj wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent może spojrzeć w górę podczas zabiegu i ocenić ilość usuwanej skóry.

Nacięcie wykonywane jest 1-2 mm poniżej linii rzęs. Rozciąga się ono do bocznego załamania powieki. Następnie mobilizowany jest płat skóry w celu repozycji powiek. Płat powinien sięgać na tyle daleko, aby zapewnić wystarczającą mobilizację i nie zniekształcić otworu powiekowego. Następnie usuwana jest zachowawcza ilość skóry, aby uniknąć niedoboru przedniej blaszki.

Korekcja zniekształcenia rynienki łez

Przezskórna chirurgia powiek dolnych, czyli TLES, koryguje zniekształcenie rynienki łez przy użyciu wielu technik. Techniki te obejmują uwolnienie arcus marginalis, selektywną boczną kantopeksję i podniesienie środkowej części twarzy. W kilku badaniach porównano zastosowanie tych technik z szeregiem niechirurgicznych metod poprawy deformacji rynienki łzowej.

Pierwszy etap przezskórnego zabiegu na powiece dolnej obejmuje wykonanie nacięcia w załamaniu powieki górnej, zwykle przez kant boczny. Drugim krokiem jest nacięcie punctum od kantu bocznego przyśrodkowo do dolnego brzegu oczodołu. Następnie chirurg wykonuje dysekcję do przegrody oczodołowej i mięśnia orbicularis. Następnie przy pomocy tępych nożyczek chirurg oddziela ORL od grupy B. Przegroda jest otwierana w celu uzyskania dostępu do tłuszczu przedaponeurotycznego. Na koniec, podczas dysekcji pooperacyjnej, respektowana jest skośna dolna.

Po udanym zabiegu przezkoniuszkowym powiek dolnych, zasinienie ustępuje zwykle w ciągu 7-10 dni. W niektórych przypadkach konieczne może być również usunięcie nadmiaru skóry. Przezkoniuszkowe podejście do powiek dolnych minimalizuje również obrzęk i pozwala pacjentom na szybszy powrót do zdrowia.

Przezkoniuszkowa operacja powiek dolnych jest bezpieczną i skuteczną procedurą leczenia deformacji rynienki łzowej. Jej powodzenie zależy od ilości resekcji tłuszczu i stopnia jego przepukliny.

Is low risk

Blefaroplastyka przeztwardówkowa jest niezwykle delikatnym, oszczędzającym tkanki zabiegiem poprawiającym wygląd powiek dolnych. Jej celem jest zmniejszenie wybrzuszeń spowodowanych przez poduszeczki tłuszczowe znajdujące się na środkowej, bocznej i przyśrodkowej części powieki. Ten rodzaj operacji może również zmniejszyć wygląd festonów i worków pod oczami.

Aby wykonać ten zabieg, chirurg musi najpierw dokładnie ocenić poduszkę tłuszczową na dolnej powiece. Poduszka tłuszczowa charakteryzuje się zazwyczaj widocznymi naczyniami znajdującymi się w przyśrodkowych i centralnych przedziałach tłuszczu. W niektórych przypadkach chirurg może być zmuszony do usunięcia centralnej warstwy tłuszczu. W innych przypadkach chirurg może zdecydować się na usunięcie obu poduszeczek tłuszczowych. Idealna kandydatka do tego zabiegu ma minimalną wiotkość lub nadmiar skóry oraz opadającą środkową część twarzy.

Po zabiegu pacjent może odczuwać obrzęk i zasinienie. Jednak ustępują one po kilku dniach. W ciągu pierwszych dwóch tygodni pacjent powinien unikać forsownych aktywności. Ponadto, powieki powinny być ograniczone przez co najmniej dwa tygodnie. Po tym czasie przez kilka tygodni nie powinno się nosić soczewek kontaktowych i makijażu powiek. Chirurg przekaże pacjentowi szczegółowe instrukcje.

Przezkoniuszkowa operacja powiek dolnych jest zabiegiem mało inwazyjnym, w wyniku którego powstają minimalne blizny. Jednak procedura może powodować tymczasowe zwinięcie powiek i łzawienie. Z tego powodu pacjenci, którzy chcą uniknąć blizn i innych oznak operacji, powinni wybrać tę procedurę.

Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z dożylną sedacją

Transconjunctival lower eyelid blepharoplasty is a minimally invasive procedure performed under local anesthesia and IV sedation. Może być łączony z innymi zabiegami kosmetycznymi w celu poprawy wyglądu górnych powiek. Pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności w ciągu dwóch do trzech dni po zabiegu.

Pacjenci w wieku 20 lub 30 lat, którzy mają łagodną redundancję dolnych powiek mogą skorzystać z tej procedury. Chirurg może usunąć nadmiar tłuszczu, ponownie naciągnąć skórę i stworzyć punkt dostępu do środkowej części twarzy. Pacjenci z Altamonte Springs, Orlando i pobliskich miejscowości mogą skorzystać z zabiegu w biurze dr Fiali. Może być zastosowane znieczulenie miejscowe, jak również sedacja dożylna, ale chirurg użyje kombinacji obu tych środków, aby zminimalizować dyskomfort.

W przezkoniuszkowej chirurgii powiek dolnych, małe nacięcie jest wykonywane przez spojówkę powieki dolnej. Nacięcia przykrywa się plastikową osłoną, aby utrzymać powiekę zamkniętą i zapobiec niepokojeniu pacjenta przez jasne światło. Do zwinięcia dolnej powieki używany jest retraktor Desmarres. Umożliwia to chirurgowi łatwy dostęp do dolnego otworu powieki. Nacięcie umieszczane jest 6 milimetrów poniżej dolnej granicy stępu. W niektórych przypadkach może być przeniesione do dolnego brzegu oczodołu w płaszczyźnie po-septalnej.

Pacjenci poddawani zabiegowi w znieczuleniu miejscowym z sedacją dożylną utrzymywani są w komfortowych warunkach podczas zabiegu za pomocą urządzeń monitorujących. Poziom sedacji jest mierzony przed zabiegiem i dostosowywany w zależności od potrzeb pacjenta. Technika ta umożliwia pacjentom powrót do zdrowia po zabiegu bez uczucia ciężkości i minimalizuje czas przestoju pooperacyjnego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Skutki uboczne peelingu laserowego
Czytaj Dalej

Skutki uboczne peelingu laserowego

Peeling laserowy może powodować szereg skutków ubocznych. Należą do nich hipopigmentacja, obrzęk i swędzenie skóry oraz infekcje. Zanim…