konsultacja estetyczna

Konsultacja estetyczna – dlaczego jest niezbędna przed zabiegiem odmładzającym?

Nieinwazyjne zabiegi odmładzające z zakresu medycyny estetycznej to najprostszy sposób na uzyskanie spektakularnych i długotrwałych efektów. Aby tak było, należy zwrócić się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie każdy zabieg poprzedzony jest profesjonalną konsultacją estetyczną. Indywidualnie dobrana terapia odmładzająca potrafi zdziałać cuda.

Dlaczego przed zabiegiem odmładzającym należy skonsultować się z lekarzem?

Konsultacja estetyczna to szczegółowy wywiad z pacjentem, na podstawie którego lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu medycyny estetycznej. Nawet najmniej inwazyjne terapie odmładzające wymagają rozmowy wstępnej z lekarzem. Najważniejsze kwestie poruszane podczas konsultacji estetycznej to:

  • Wykluczenie przeciwwskazań

Lekarz musi przede wszystkim zapytać Cię o stan zdrowia, historię przebytych chorób oraz przyjmowane leki. Poinformuj specjalistę o alergiach, stosowanych kosmetykach oraz zabiegach medycyny estetycznej przebytych w przeszłości. Ważną informacją dla lekarza wykonującego zabieg jest skłonność do powstawania blizn i siniaków.

  • Przedstawienie lekarzowi swoich oczekiwań

Poznanie potrzeb i motywacji pacjenta to bardzo ważne informacje dla lekarza medycyny estetycznej. Wizyta wstępna to moment na zadawanie pytań, rozwiewanie wszelkich obaw i wątpliwości. Jeśli interesuje Cię konkretny zabieg, poinformuj o tym lekarza.

  • Dopasowanie zabiegów do indywidualnych potrzeb

Na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta lekarz sporządza plan terapii. Wybiera zabiegi, które sprawdzą się w danym przypadku oraz ustala ich liczbę i częstotliwość. Wyjaśnia, dlaczego wybrane zabiegi są korzystne właśnie w tym przypadku oraz jakich efektów można się po nich spodziewać.

Na czym polega konsultacja estetyczna?

Profesjonalna konsultacja, która zawsze poprzedza wizytę w warszawskiej Klinice Miracki, odbywa się w spokojnej i miłej atmosferze. Rozmowa z lekarzem rozpoczyna się od poznania celów i oczekiwań pacjenta. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym zabiegiem, lekarz sprawdzi, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. Specjalista zaproponuje najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pomoże Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty. Najpierw jednak musi poznać Twoją historię zdrowia, aby zabieg odmładzający był dla Ciebie nie tylko skuteczny, ale też najmniej inwazyjny. Jeśli zachodzi taka potrzeba, najczęściej przy bardziej skomplikowanych zabiegach (np. usuwanie zmian skórnych), lekarz może poprosić Cię o wykonanie dodatkowych badań. Zwykle jednak wystarcza ocena wzrokowa stanu skóry i/lub badanie dermatoskopem. Na zakończenie konsultacji pacjent otrzymuje zalecenia przed i po zabiegu oraz wypełnia formularz zgody na wykonanie zabiegu. W tym momencie umówisz się na pierwszą sesję, która może nawet odbyć się jeszcze tego samego dnia, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań.

Zalety profesjonalnej terapii odmładzającej

Celem medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu, a przez to również samopoczucia pacjenta. Odpowiednie dopasowanie zabiegu jest kluczem do zadowolenia z efektów. Dzięki konsultacji estetycznej lekarz może dopasować terapię dopasowaną do Twoich potrzeb. Często nie kończy się na jednym zabiegu. Aby osiągnąć spektakularne efekty odmładzania, warto skorzystać z tzw. terapii łączonej, składającej się z kilku sprawdzonych kuracji, które wzajemnie się wzmacniają i uzupełniają.

Planujesz rozpocząć profesjonalną terapię odmładzającą w klinice medycyny estetycznej? Umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki jest koszt plastyczności powiek?
Czytaj Dalej

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących

Po zabiegu pacjenci powinni unikać zbyt dużej ekspozycji na ciepło. Może to spowodować obrzęk i zasinienie. Powinni również…
Zabieg nićmi liftingującymi powieki
Czytaj Dalej

Zabieg nićmi liftingującymi powieki

Zabieg nici liftingujących powieki to mało inwazyjny zabieg, który można wykonać w gabinecie bez konieczności nacięć i blizn.…