Plastyka powiek po zastosowaniu Botoxu

Plastyka powiek po zastosowaniu Botoxu

Plastyka powiek jest powszechną procedurą chirurgiczną w leczeniu nadmiaru skóry górnej powieki. Procedura ta może być wykonana w celu rozwiązania problemu ptosis górnej powieki po botoxie. Plastyka dolnej powieki może być również stosowana do leczenia tego stanu. Procedura ta jest skuteczna w poprawie linii twarzy i zmarszczek. Ma ona kilka zalet w porównaniu z innymi zabiegami kosmetycznymi.

Zwężenie powiek po botoksie

Podczas gdy zwężenie powiek jest rzadkim powikłaniem zastrzyków Botoxu, może być niezwykle kłopotliwe, zwłaszcza w otoczeniu społecznym lub zawodowym. Jeśli już poddałaś się zabiegowi Botoxu, powinnaś poszukać doświadczonego chirurga kosmetycznego, który specjalizuje się w tej właśnie procedurze.

Ptoza jest spowodowana nadmiarem skóry i tłuszczu w górnej powiece. Stan ten sprawia, że załamanie powieki wędruje ku górze i może powodować wrażenie zmęczenia lub chronicznego zmęczenia. Stan ten jest tymczasowy i może być skorygowany poprzez krople do powiek, które należy stosować co najmniej dwa razy dziennie.

Ryzyko związane z opadaniem powiek jest minimalne i łatwe do opanowania przez doświadczonego chirurga. Jeśli jednak opadanie jest znaczne, może ono zakłócać widzenie. Dodatkowo, możesz mieć problemy z wykonaniem makijażu oczu. Opadające powieki mogą również prowadzić do pojawienia się “leniwego oka”.

Po zabiegu z użyciem Botoxu, powieki mogą lekko opadać. Jest to jednak przejściowe i ustępuje samoistnie w ciągu około czterech do sześciu tygodni. Jeśli jednak powieki pozostaną opadnięte, być może trzeba będzie poddać się dodatkowym zabiegom, aby je naprawić.

Botox nie usuwa zmarszczek; jedynie je zmiękcza. Powstała skóra nadal będzie wyglądać na pomarszczoną. Jeśli planujesz poddać się plastyce powiek, dobrze byłoby skonsultować się z wykwalifikowanym chirurgiem kosmetycznym, który może bezpiecznie wstrzyknąć Botox do powiek. Zabieg ten może być doskonałym wyborem w celu zmniejszenia zmarszczek na powiekach i odmłodzenia wyglądu.

W niektórych przypadkach plastyka powiek po zastosowaniu Botoxu jedynie zamaskuje problem. Nie skoryguje oka dominującego, a na czole prawdopodobnie pozostanie dodatkowa skóra. Zabieg może również zamaskować problem niskiej brwi, zwłaszcza jeśli masz dominujące oko.

Ptoza powieki górnej

Ptoza powieki górnej jest częstym powikłaniem zastrzyków z toksyny botulinowej. Stan ten występuje, gdy mięśnie levator oculi, które przeciwstawiają się sobie, nie poruszają się. Problem ten jest często leczony za pomocą dodatkowych wstrzyknięć toksyny botulinowej.

W niektórych przypadkach lekarz może przepisać krople do oczu zawierające 0,5% apraklonidynę. Pacjent powinien stosować te krople w dawce od jednej do dwóch kropli trzy razy na dobę. Pacjenci powinni również skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu uzyskania dalszych informacji. Te krople do oczu nie są trwałym rozwiązaniem problemu ptozy powiek górnych i najlepiej sprawdzają się w przypadku tymczasowej ulgi.

Ptoza powiek górnych po zastrzykach z toksyny botulinowej może nie powodować długotrwałych uszkodzeń. Jednakże, jeśli stan ten jest nowy dla pacjenta, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem w celu dalszego leczenia. W większości przypadków problem można leczyć stosując krople do oczu na receptę lub kombinację obu tych metod.

Jeśli blepharoptosis jest powodem do niepokoju, pacjent powinien omówić opcje z lekarzem. Ptoza powiek górnych może powodować znaczne upośledzenie widzenia i przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Najlepsze opcje leczenia powinny dotyczyć przyczyny i leczenia tego problemu. Dostawca powinien posiadać gruntowną wiedzę na temat anatomii, zwłaszcza dachu oczodołu i obszaru nadoczodołowego. Jeśli powieki nie są prawidłowo leczone, zwiększa się ryzyko wystąpienia ptozy powiek.

Ptoza powiek po iniekcjach botoksu występuje rzadko, ale może być niepokojąca. Wytyczne dotyczące wstrzykiwania powinny pomóc zminimalizować ryzyko wystąpienia ptozy, ale niektórzy pacjenci mogą jej doświadczyć. Lekarze medycyny estetycznej udzielają pomocnych rad, jak radzić sobie z ptozą powiek po zastrzykach z botoksu.

Dolna blepharoplastyka

Dolna blepharoplastyka to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tłuszczu z dolnej powieki. Procedura ta pomaga pacjentom osiągnąć bardziej wypoczęty wygląd, a także może rozwiązać problemy takie jak wydrążenie środkowej części twarzy i atrofia twarzy. Polega on na usunięciu nadmiaru tłuszczu poprzez wykonanie nacięcia w fałdzie dolnej powieki. Usuwa nadmiar tłuszczu i skóry, aby odsłonić bardziej napiętą, odmłodzoną skórę i napięte mięśnie leżące u jej podstawy.

Starzenie się powoduje, że tkanki utrzymujące tłuszcz w oczodole słabną, co powoduje, że skóra staje się luźna. W rezultacie u niektórych osób pojawiają się opadające dolne powieki i cienie wokół oczodołów. Dodatkowo, niektóre osoby mogą stracić objętość twarzy pod ciemnymi obwódkami. Plastyka dolnej powieki jest skutecznym zabiegiem, który może rozwiązać te problemy estetyczne i pomóc przywrócić młodzieńczy wygląd dolnych powiek.

Chociaż zabieg może być bolesny, siniaki i obrzęk są tymczasowe. Pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu. Większość pacjentów zauważa wyraźne zmniejszenie obrzęku po jednym do dwóch tygodni, a zabieg może być wykonany w ciągu jednego dnia.

Dolna blefaroplastyka może być wykonana przez nacięcie wewnątrz powieki lub nacięcie zewnętrzne. Ponieważ nacięcia są ukryte pod rzęsami, blizny będą minimalnie zauważalne po wygojeniu. Zabieg może być połączony z botoksem lub wypełniaczami dermalnymi.

Proces blefaroplastyki dolnej jest prostą procedurą, która wymaga jedynie minimalnego znieczulenia. W celu wykonania zabiegu wykonuje się nacięcie około dwóch milimetrów poniżej linii rzęs. Nacięcie to umożliwia dostęp do tłuszczu w dolnej powiece. Nadmiar skóry można następnie usunąć, a nacięcie szybko się goi.

Plastyka powiek

Plastyka powiek to powszechny zabieg korygujący różne problemy estetyczne, w tym nadmiar skóry, mięśni lub tłuszczu. Może również zająć się zmarszczkami. Ogólnie rzecz biorąc, polega ona na usunięciu nadmiaru skóry i osłabieniu mięśni pod skórą. Niektórzy lekarze dodają również wypełniacze do obszaru powiek, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Pacjenci, którzy rozważają operację powiek, powinni skontaktować się z chirurgiem plastycznym, aby umówić się na konsultację. Podczas konsultacji pacjenci mogą zadawać pytania i ocenić swój poziom komfortu z chirurgiem. Chociaż procedura jest generalnie bezbolesna, niektóre osoby doświadczają znacznego obrzęku i zasinienia. Jest to jednak zwykle przejściowe i ustępuje w ciągu kilku dni. Pacjenci mogą również doświadczyć niewyraźnego widzenia, ale nie jest to problem trwały.

Ptoza powiek to nieprawidłowo niska pozycja górnej powieki. Może być spowodowana podstawowymi warunkami medycznymi lub zabiegiem z użyciem Botoxu. Botoks, lek na receptę, tymczasowo paraliżuje mięśnie, które powodują zmarszczki. Może on jednak migrować do innych mięśni twarzy, zakłócając zdolność do otwierania powiek.

Plastyka powiek może być wykonywana na górnych lub dolnych powiekach. Zabieg pomaga odmłodzić okolice oczu i zlikwidować obrzęki. Zabieg może być połączony z zastrzykami BOTOX w celu dodatkowego wzmocnienia. Jeśli wzrok jest zagrożony, blefaroplastyka nie jest dobrym wyborem.

Zastrzyki z botoksu są bezpieczne, jeśli są wykonywane przez wyszkolonego specjalistę. U niektórych osób mogą jednak wystąpić opadające powieki, co jest częstym efektem ubocznym działania neurotoksyny, ale zdarza się to rzadko. Wykwalifikowany wstrzykiwacz może dostosować leczenie do potrzeb pacjenta.

Koszt zabiegu

Po otrzymaniu zastrzyków z botoksu można wykonać plastykę powiek w celu skorygowania niechcianych zagnieceń skóry. Procedura ta może być również stosowana do korekty niechcianych złogów tłuszczu i tkanki skórnej. Twój chirurg zaprojektuje indywidualny plan leczenia dla Twoich unikalnych potrzeb. Twój chirurg dokładnie przeanalizuje Twoją twarz, aby określić, które procedury będą dla Ciebie najbardziej skuteczne. On lub ona może również zalecić niechirurgiczne procedury, aby rozwiązać drobne linie i inne problemy kosmetyczne wokół oka.

Procedura obejmuje zazwyczaj wykonanie niewielkich nacięć w górnej powiece. Po wykonaniu nacięć, nadmiar skóry i złogi tłuszczu są usuwane, a powieki są zmieniane w celu usunięcia zwiotczenia. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Koszty wahają się od 1,500 do 3,200 dolarów. Cena będzie zależeć od chirurga i procedury. Większość chirurgów oferuje opcje finansowania, aby pomóc pacjentom pozwolić sobie na koszty.

W zależności od tego, gdzie zabieg jest wykonywany, plastyka powiek po botoxie może różnić się ceną. Zazwyczaj, Botox kosztuje 682 dolarów do 915 dolarów za strzykawkę, podczas gdy terapia laserowa może kosztować do 2,071 dolarów za sesję.

Po plastyce powiek, prawdopodobnie wystąpią pewne obrzęki, zasinienia i bolesność wokół powieki. Powinno to ustąpić w ciągu tygodnia lub dwóch. Niektórzy pacjenci doświadczają również pewnych przebarwień, które można zakryć makijażem kamuflującym.

Operacja powiek jest najskuteczniejszym sposobem leczenia związanych z wiekiem problemów estetycznych wokół oczu. Jeśli jednak nie chcesz poddać się operacji, rozwiązaniem mogą być zabiegi niechirurgiczne. Zastrzyki kosmetyczne, takie jak BOTOX(r) Cosmetic, mogą tymczasowo poprawić drobne linie i zmarszczki wokół powiek, a wypełniacze skórne mogą wypełnić puste kanaliki łzowe i dodać subtelnej objętości obszarom twarzy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Karboksyterapia skutki uboczne
Czytaj Dalej

Co to jest peeling kwasowy?

Termin “peeling kwasowy” jest często używany do opisu zabiegu, który wykorzystuje kwasy do usunięcia powierzchniowej warstwy skóry. Należy…