Karboksyterapia pod oczami - czy jest bezpieczna?

Karboksyterapia pod oczami – czy jest bezpieczna?

Karboksyterapia to rodzaj zabiegu resurfacingu skóry, który wykorzystuje dwutlenek węgla do redukcji cieni pod oczami. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia i ma bardzo minimalny czas przestoju. Procedura ta okazała się również skuteczna w leczeniu cellulitu.

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla do redukcji podkrążeń pod oczami

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla do poprawy krążenia w okolicach oczu. Procedura jest zatwierdzona przez Food and Drug Administration (FDA) jako środek do poprawy krążenia, elastyczności i produkcji kolagenu. Jest on stosowany w celu zmniejszenia podkrążeń pod oczami, rozstępów, worków pod oczami i ciemnych kręgów. W jednej sesji może poprawić krążenie w tym obszarze i zminimalizować wygląd ciemnych kręgów pod oczami.

Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla do redukcji cieni wokół powiek poprzez wywołanie rozszerzenia naczyń krwionośnych, aktywację mikrokrążenia i poprawę metabolizmu skóry. Zabieg jest prosty i szybki. Wykonuje się go za pomocą mikroiniekcji, co zmniejsza ewentualny dyskomfort. Rezultaty są natychmiastowe i zauważalne. Ponadto, zabieg jest bezpieczny. Choć u niektórych osób pojawia się delikatny obrzęk wokół oczu, to przebarwienia te znikają zazwyczaj w ciągu kilku godzin.

Karboksyterapia stosowana jest również w przypadku rozstępów i innych niedoskonałości skóry. Stymuluje produkcję kolagenu i sprzyja rozpadowi elastyny, zwiększając elastyczność i wygląd skóry. Jest to nieinwazyjny zabieg, którego wykonanie zajmuje około pięciu minut. Jest również korzystny w leczeniu cellulitu, ponieważ dwutlenek węgla pomaga poprawić krążenie krwi w organizmie.

Po pierwszej sesji karboksyterapii, aby osiągnąć maksymalne rezultaty, potrzebne będzie od czterech do ośmiu kolejnych zabiegów. Aby utrzymać rezultaty, należy zaplanować te zabiegi co cztery do sześciu tygodni. Chociaż karboksyterapia jest zabiegiem niechirurgicznym, przed zaplanowaniem zabiegu należy skonsultować się z lekarzem.

Procedura ta jest bezpieczna i skuteczna, ale istnieje kilka efektów ubocznych. Procedura może powodować zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Jednak nie powinno to przeszkadzać w codziennych czynnościach. Większość pacjentów zgłasza minimalny czas przestoju po karboksyterapii. Większość pacjentów może powrócić do swoich normalnych czynności w ciągu 15 minut po otrzymaniu zabiegu.

Karboksyterapia poprawia również wygląd rozstępów. Proces jest skuteczny w poprawie wyglądu tego obszaru i promowaniu produkcji nowego kolagenu. Zabieg ten zwiększa również cyrkulację tlenu, co pomaga bliźnie wtopić się bardziej naturalnie.

Zabieg ma bardzo mało czasu przestoju

Jedną z zalet karboksyterapii pod oczami jest jej minimalny czas przestoju. Zabieg wykonywany jest za pomocą zastrzyków z gazu co2, który jest naturalną substancją wytwarzaną przez organizm. Zastrzyki są szybko wchłaniane i eliminowane przez organizm. Pacjenci powinni spodziewać się pewnego zaczerwienienia i obrzęku po zabiegu, ale ustępują one w ciągu kilku dni. Ponadto, nie ma potrzeby stosowania znieczulenia.

Ta mało inwazyjna procedura kosmetyczna staje się coraz bardziej popularna zarówno w branży medycznej, jak i kosmetycznej. Pojedyncza sesja może trwać od 15 do 30 minut, z niewielkim lub zerowym czasem przestoju. Pacjenci mogą zarezerwować konsultację pod numerem telefonu 03300 417 494. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się przeprowadzenie serii 10 sesji. Następnie zaleca się zabiegi uzupełniające co sześć miesięcy.

Kolejną zaletą karboksyterapii jest jej zdolność do leczenia rozstępów i cellulitu, które są spowodowane podskórnym tłuszczem wystającym przez skórę. Poprawia również krążenie, co poprawia elastyczność i zmniejsza ciemne kręgi pod oczami. I w przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, karboksyterapia pod oczami ma bardzo krótki czas przestoju.

Pacjenci mogą wrócić do pracy zaraz po zabiegu karboksyterapii. Chociaż po karboksyterapii często występują drobne siniaki i obrzęki, są one niewielkie i można je łatwo zniwelować stosując okłady z lodu. Zabieg jest również bezpieczny, a pacjenci mogą od razu wrócić do swoich normalnych codziennych zajęć. Jedyną rzeczą, o której powinni wiedzieć jest to, że karboksyterapia pod oczami ma pewne możliwe skutki uboczne. Jednak te efekty uboczne są tymczasowe i zwykle zanikają w ciągu pięciu do 10 minut.

Zabieg może pomóc rozjaśnić i ujędrnić kontury pod oczami. Leczy również ciemne kręgi i worki pod oczami. Ciemne kręgi są wynikiem słabego krążenia krwi w tym obszarze. W związku z tym karboksyterapia poprawi krążenie i zwiększy poziom tlenu. Jest to niezwykle bezpieczna i skuteczna metoda leczenia cieni pod oczami, polecana każdemu, kto szuka szybkiego i wygodnego sposobu na pozbycie się ich.

Nie wymaga znieczulenia

Karboksyterapia to wstrzykiwanie pod skórę dwutlenku węgla, który poprawia kontur okolicy pod oczami. Jest również skuteczna w leczeniu worków pod oczami i cieni. Skóra pod oczami jest cienka i podatna na słabe krążenie krwi, dlatego też karboksyterapia jest doskonałym sposobem na poprawę krążenia i podniesienie skóry.

Karboksyterapia to zaawansowany, niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje dwutlenek węgla do odmłodzenia skóry i poprawy jej ukrwienia. Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany bezpośrednio do tkanek podskórnych za pomocą cienkiej igły. Poprawia to mikrokrążenie w danym obszarze i pobudza wzrost nowych komórek. Karboksyterapia wspomaga również elastyczność skóry.

Proces jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Ma długotrwały efekt i nie wymaga przestojów. Najczęściej poddawane zabiegowi są okolice twarzy, powiek, szyi, dekoltu, ramion i nóg. Można go jednak wykonać również na każdej innej części ciała.

Karboksyterapia to bezpieczny, małoinwazyjny zabieg, który poprawia krążenie i eliminuje komórki tłuszczowe. Ponieważ wykorzystuje dwutlenek węgla, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie, jest odpowiedni dla większości pacjentów i nie wymaga znieczulenia. Większość pacjentów potrzebuje od siedmiu do dziesięciu zabiegów.

Efekty uboczne

Karboksyterapia to wstrzykiwanie pod oczy gazu z dwutlenkiem węgla, który pomaga poprawić sieć naczyń włosowatych pod skórą i wzmocnić skórną warstwę kolagenu. Proces ten stymuluje krążenie poprzez zwiększenie poziomu tlenu, co poprawia stan naczyń włosowatych, sprzyjając zwiększonemu wzrostowi komórek. W efekcie poprawia się wygląd cieni i innych defektów skóry pod oczami. Co więcej, rezultaty utrzymują się około sześciu miesięcy.

Procedura jest stosunkowo bezpieczna i ma minimalne skutki uboczne. Chociaż niektórzy pacjenci doświadczyli niewielkiego zasinienia lub obrzęku w miejscu wstrzyknięcia, są one tymczasowe i ustępują bez leczenia zewnętrznego. Ponadto, niektórzy pacjenci doświadczyli uczucia ciepła po zabiegu. Nie jest to jednak poważny efekt uboczny i nie było długoterminowych doniesień o ciężkich efektach ubocznych.

Karboksyterapia jest bezpieczna i skuteczna w poprawie wyglądu ciemnych kręgów pod oczami, będących wynikiem braku krążenia pod dolnymi powiekami. Zabieg ten trwa zaledwie pięć minut i jest prawie bezbolesny. Większość pacjentów jest w stanie opuścić gabinet zaraz po zabiegu.

Karboksyterapia najlepiej nadaje się dla pacjentów, którzy są w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Nie powinna być stosowana w obecności aktywnej infekcji lub choroby skóry. Pacjenci mogą wznowić codzienne czynności bezpośrednio po zabiegu. Istnieją tylko niewielkie efekty uboczne związane z karboksyterapią pod oczami, w tym zasinienie i przebarwienie miejsca wstrzyknięcia.

Zabieg jest również bezpieczny i mało inwazyjny. Została zastosowana w przypadku kilku chorób skóry, w tym starzenia się, trądziku i blizn przerostowych. Pomaga poprawić elastyczność skóry, zmniejsza drobne zmarszczki i stymuluje regenerację kolagenu. Łagodzi również skurcze mięśni i poprawia wygląd okolicy oczu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Który peeling jest dla skóry trądzikowej?
Czytaj Dalej

Który peeling jest dla skóry trądzikowej?

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem peelingu chemicznego, musisz poznać różne rodzaje i korzyści, jakie oferują. Peelingi chemiczne mogą…
Jaki jest koszt plastyczności powiek?
Czytaj Dalej

Jaki jest koszt plastyczności powiek?

Koszty plastyki powiek są określane przez kombinację czynników. Należą do nich koszty personelu medycznego, materiałów chirurgicznych oraz leków…
Karboksyterapia okolic brzucha - ile to kosztuje?
Czytaj Dalej

Co to jest peeling glikolowy?

Peelingi chemiczne są popularnym sposobem na poprawę wyglądu skóry. Najczęściej stosuje się je na skórę twarzy. Mogą być…