Podnoszenie nitek w domu - czy to możliwe?

Podnoszenie nitek w domu – czy to możliwe?

Wiele osób chce wykonać zabieg w domu, ale obawia się kosztów i skutków ubocznych. W tym artykule przyjrzymy się procedurom, kosztom i czasowi rekonwalescencji. Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem nici liftingujących, to rozważ przeczytanie tego artykułu!

Procedury

Chociaż lifting nici jest uważany za procedurę minimalnie inwazyjną, nadal istnieje kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o okresie odzyskiwania. W większości przypadków, bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnej codziennej rutyny. Jeśli po zabiegu poczujesz się trochę źle, pij dużo czystych płynów, aż do ustąpienia mdłości. Należy również unikać energicznych ruchów i agresywnego swędzenia przez dwa tygodnie. Ważne jest również, aby podtrzymywać nici podczas kaszlu lub kichania.

Chociaż podnoszenie nici sprawdza się u wielu pacjentów, nie jest odpowiednie dla każdego. Jeśli masz bardzo dużą wiotkość skóry, lepszym rozwiązaniem będzie zabieg chirurgiczny. Dobry specjalista będzie z Tobą szczery w kwestii tego, czy jesteś dobrą kandydatką do liftingu za pomocą nici – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu Porady od Ekspertów. Zawsze zadawaj pytania, aby upewnić się, że operator ma na uwadze Twoje najlepsze interesy.

Czas rekonwalescencji po zabiegu podniesienia nici nie jest długi, ale może być nieco bolesny. Po zabiegu liftingu nici należy unikać intensywnych ćwiczeń przez co najmniej dwa tygodnie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy nosić sportowe spodnie, które zapewniają miękkie podparcie dla nici.

Podnoszenie nici jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla operacji liftingu twarzy. Ten mało inwazyjny zabieg wykorzystuje rozpuszczalne szwy do podniesienia i naprężenia zwiotczałej skóry. Lifting nićmi PDO wspomaga również budowę kolagenu i zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Efekty uboczne

Chociaż istnieje niewiele poważnych efektów ubocznych podnoszenia nici, ważne jest, aby omówić wszelkie potencjalne ryzyko ze swoim chirurgiem plastycznym. Niektóre z najczęstszych efektów ubocznych podnoszenia nici obejmują łagodne zasinienie, obrzęk i bolesność w leczonym obszarze. Chociaż większość z tych efektów ubocznych jest tymczasowa, niektóre mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy. Inne możliwe efekty uboczne zabiegów podnoszenia nici to infekcje i zasinienia. Do czasu zakończenia zabiegu pacjenci powinni unikać alkoholu, tytoniu i innych rodzajów alkoholu. Ponadto należy unikać stosowania miejscowych kremów znieczulających oraz wykonywania forsownych ćwiczeń lub masowania tego obszaru.

Podnoszenie nici jest zabiegiem niechirurgicznym o minimalnym czasie rekonwalescencji. Jeśli jednak masz skłonność do powstawania blizn, powinieneś rozważyć inne opcje przed poddaniem się liftingowi nici. Niektóre zabiegi niechirurgiczne, takie jak ulterapia, mogą być połączone z liftingiem nićmi, aby osiągnąć bardziej dramatyczne rezultaty.

Jednym z najczęstszych efektów ubocznych liftingu nićmi jest niezadowolenie pacjenta, chociaż nie jest to typowe powikłanie. Kluczem do zarządzania satysfakcją pacjenta jest upewnienie się, że pacjent rozumie ograniczenia związane z podnoszeniem nici i że ma realistyczne oczekiwania. W przypadku, gdy pacjenci odczuwają ból, lekarze powinni być pewni, że dostarczają im więcej niż mniej.

Niektóre z potencjalnych efektów ubocznych podnoszenia nici to zasinienie, infekcja i wgłębienie. Choć występują one bardzo rzadko, to jednak są możliwe. W zależności od rodzaju użytych nici, pacjenci mogą doświadczyć zasinienia lub zapalenia po zabiegu. Dodatkowo, nici mogą migrować.

Czas rekonwalescencji

Ogólnie rzecz biorąc, czas rekonwalescencji po zabiegu nici liftingujących w domu wynosi od dwóch do trzech tygodni. W tym czasie pacjent powinien unikać żucia stałych pokarmów, picia alkoholu oraz nadmiernych ruchów twarzy. Kilka dni po zabiegu może mieć również siniaki i obrzęki. Pacjent powinien również powstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej, takiej jak trening lub pływanie.

Po zabiegu pacjent może odczuwać nudności. Pacjenci powinni pić dużo wody, aż do ustąpienia nudności. Należy również trzymać głowę podpartą i unikać forsownej aktywności. Chociaż czas rekonwalescencji nie jest długi, powinien wystarczyć, aby po zabiegu można było wrócić do pracy.

Pacjenci powinni również skonsultować się ze swoim chirurgiem plastycznym, aby ustalić, czy są kandydatami do zabiegu liftingu nici. Generalnie osoby poddające się zabiegowi liftingu nici powinny unikać alkoholu i palenia papierosów, ponieważ mogą one odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Ponadto, pacjenci powinni powstrzymać się od przyjmowania produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować niepożądane krwawienie. Dodatkowo osoby palące powinny unikać stosowania produktów rozrzedzających krew, takich jak Naproxen/Naprogesic.

W porównaniu z liftingiem twarzy, podnoszenie nici jest procedurą o stosunkowo niskim ryzyku i minimalnym czasie rekonwalescencji. Zabieg wykonywany jest na najwyższych warstwach skóry, gdzie znajduje się niewiele zakończeń nerwowych. Podczas zabiegu stosowane jest miejscowe znieczulenie, aby zmniejszyć ból i zminimalizować dyskomfort. Niemniej jednak istnieje niewielkie ryzyko migracji nici, które może być naprawione przez chirurga.

Koszt

W zależności od regionu i dostawcy, koszty leczenia nici liftingujących będą się różnić. Aby uzyskać dokładną wycenę, umów się na konsultację z zaufanym dostawcą. W Physician Skin Solutions w Arrowhead, oferujemy dwa różne rozwiązania ThreadLift: Silhouette InstaLift i Nova PDO Threads.

Zabieg liftingu za pomocą nici będzie kosztował od 3000 do 4000 dolarów, w zależności od leczonego obszaru, liczby użytych nici oraz doświadczenia lekarza. Niektóre gabinety zalecają stosowanie dziesiątek tysięcy nici w celu uzyskania maksymalnych rezultatów, co zwiększa koszty. Wyniki zabiegu liftingu nićmi nie są tak dramatyczne jak w przypadku zabiegów chirurgicznych, ale dają zauważalne rezultaty.

Pacjenci, którzy rozważają zabieg podnoszenia nici powinni być w wieku od połowy do końca lat 30 lub początku lat 40 i być w stosunkowo dobrym stanie zdrowia. Zabieg ten jest również opcją dla osób, które nie mogą poddać się chirurgicznemu liftingowi twarzy ze względu na wiek lub które mają schorzenia powodujące, że znieczulenie ogólne jest ryzykowne. Chociaż zabiegi liftingu nićmi są ogólnie niedrogie, nie są one dla każdego.

Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi podnoszenia nici. Istnieje kilka zagrożeń i skutków ubocznych związanych z zabiegiem. Należy pamiętać, że podnoszenie nici może powodować tymczasowy obrzęk. Jednak ustąpi to z czasem i przy odrobinie pielęgnacji. Zabieg spowoduje również lekkie zasinienie, które powinno ustąpić w ciągu kilku dni.

Koszt nici Silhouette InstaLift

Zabieg liftingu nićmi Silhouette InstaLift może poprawić wygląd policzków i okolic środkowej części twarzy bez konieczności przeprowadzania operacji. Wykorzystuje bio-kierunkowe stożki i szwy, które są wykonane z kwasu polimlekowego, kwasu na bazie cukru, który stymuluje produkcję kolagenu w długim okresie czasu. W zabiegu wykorzystywane są również nici PDO, które wykonane są z białka i są cieńsze od pasma włosów. Łatwo się rozpadają i są wchłaniane przez organizm w ciągu czterech do sześciu miesięcy. Mogą też stymulować produkcję kolagenu nawet przez trzy lata.

Zabieg nićmi Silhouette InstaLift to mało inwazyjny zabieg, który daje zauważalne rezultaty. Tymczasowe szwy są wprowadzane pod skórę, a przymocowane do nich maleńkie stożki mają za zadanie podnieść i podtrzymać od dołu tkanki twarzy. Szwy są wykonane z materiałów, które rozpuszczają się naturalnie, powodując, że Twoja skóra regeneruje więcej kolagenu. Dzięki temu zmniejszysz widoczność zmarszczek i innych oznak starzenia na okres do dwóch lat. Koszt Silhouette InstaLift jest podobny do ceny mini liftingu twarzy.

Koszt Silhouette InstaLift wynosi około 3000 dolarów, a rezultaty utrzymują się od sześciu miesięcy do 18 lat. Zabieg nie wymaga przestojów, a pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć tego samego dnia. Należy jednak pamiętać, że rezultaty Silhouette InstaLift będą się zmieniać z czasem, więc należy się spodziewać, że z czasem nieco wyblakną.

Koszt liftingu nićmi PDO

Dla osób zainteresowanych odwróceniem oznak starzenia na twarzy i szyi, lifting nićmi PDO jest fantastyczną opcją zabiegową. Procedura ta wykorzystuje biokompatybilne szwy do podniesienia zwiotczałej skóry pod powierzchnią skóry. Zabieg jest również bezpieczny, skuteczny i wymaga minimalnego czasu przestoju. Kosztuje około 2000$ do 4000$ za zabieg. Stosowanie nici PDO w domowym planie leczenia jest ekonomiczną alternatywą dla kosztownej procedury chirurgicznej.

Procedury podnoszenia nici PDO są zatwierdzone przez FDA i obejmują minimalny czas rekonwalescencji. Efekty uboczne procedury obejmują zaczerwienienie, zasinienie i obrzęk, ale ryzyko powstania blizn jest niewielkie. W ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu, klienci powinni unikać intensywnych ćwiczeń i ekstremalnej mimiki twarzy. Powinni również unikać alkoholu i suplementów przeciwzakrzepowych.

Zabieg liftingu nićmi PDO ma wiele zalet w porównaniu z zabiegami chirurgicznego liftingu twarzy. Po pierwsze, zabieg podnoszenia nici PDO nie pozostawia żadnych blizn resztkowych. W przeciwieństwie do chirurgicznego liftingu twarzy często wymaga on dokładnego planowania wstępnego i niezliczonych godzin spędzonych pod nożem. Ponadto pacjenci muszą zmagać się z bólem i dyskomfortem pooperacyjnym.

Zabieg liftingu nićmi PDO jest bezpiecznym i niedrogim sposobem na uzyskanie liftingu twarzy bez operacji. Zabieg wymaga minimalnego czasu przestoju, jest łatwy do wykonania w domu, a rezultaty są natychmiastowe. Większość pacjentów odczuwa jedynie niewielki dyskomfort podczas zabiegu i tylko delikatną bolesność. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić peeling cukrowy
Czytaj Dalej

Jak zrobić peeling cukrowy

Peeling cukrowy można wykonać z oleju kokosowego i granulowanego cukru. Zapewni on Twojej twarzy złuszczający zabieg. Możesz również…