Endermologia czyli karboksyterapia

Endermologia czyli karboksyterapia

Jeśli szukasz zabiegu na cellulit, powinnaś rozważyć karboksyterapię lub Endermologie. Metoda ta była stosowana przez wiele gwiazd i przynosi wspaniałe efekty. Dowiedz się więcej o tym, jak działa ten zabieg i czy jest dla Ciebie bezpieczny. Możesz również poznać jego skutki uboczne.

Endermologie

Endermologie to niechirurgiczny zabieg na niechciany tłuszcz i skórę. Wykorzystuje delikatne ssanie i rolki do masażu obszarów problemowych. Zabieg jest nieinwazyjny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Wielu pacjentów zgłasza uczucie odprężenia podczas zabiegu. Nie jest on jednak zalecany dla kobiet w ciąży oraz osób z żylakami. Ponadto, nie powinien być stosowany w leczeniu zakrzepicy, czyli zakrzepów krwi. Nie zaleca się go również osobom, które chorują na nowotwory.

Zabieg wykorzystuje nieinwazyjną technikę, która pomaga zmienić kształt ciała i zredukować cellulit. Działa poprzez mobilizację tkanki tłuszczowej, rozciąganie tkanki łącznej i poprawę blasku. Zabieg ten jest również znany ze zmiękczania blizn i stanowi doskonałe uzupełnienie liposukcji. Łagodzi również bolesność mięśni i siniaki.

Endermologie(r) to zatwierdzona przez FDA technika lipomasażu. Jest to zabieg, który celuje i wygładza kieszenie tłuszczowe, jednocześnie zwiększając krążenie krwi i limfy. Działa poprzez stymulację fibroblastów do zwiększenia produkcji nowego kolagenu i elastyny, co z kolei poprawia strukturę i elastyczność skóry. Zabieg jest nieinwazyjny, ale dla osiągnięcia optymalnych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji.

Procedura trwa od piętnastu do jednej godziny. Ponieważ każdy pacjent jest wyjątkowy, zabiegi karboksyterapii należy omówić z lekarzem. Pacjenci powinni być jednak świadomi, że zabieg nie jest skuteczny dla wszystkich. Ponadto, niektórzy pacjenci mogą doświadczyć pewnych skutków ubocznych. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, skonsultuj się ze swoim Koordynatorem Zabiegów.

Karboksyterapia jest skuteczną metodą zmniejszania cellulitu. Gazowy dwutlenek węgla wstrzykiwany w problematyczne miejsca pobudza krążenie, a czerwone krwinki pobierają dodatkowy CO2 i wysyłają go do płuc. Karboksyterapia pomaga również w produkcji nowego kolagenu, który pomaga w odbudowie uszkodzonej tkanki skórnej.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to procedura medyczna polegająca na wtłaczaniu dwutlenku węgla (CO2) tuż pod skórę w różnych miejscach. Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, który może poprawić wygląd rozstępów, blizn, cieni pod oczami i cellulitu. Procedura nie wymaga przestojów i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Sesje trwają od 15 minut do jednej godziny.

Karboksyterapia to zabieg kosmetyczny, który poprawia krążenie i pobudza organizm do produkcji kolagenu. Poprawia również strukturę i koloryt skóry. Może również zmniejszyć zmarszczki, ciemne kręgi pod oczami i rozstępy. Rezultaty karboksyterapii mogą utrzymywać się do 5-6 miesięcy.

W jednym badaniu karboksyterapia była skuteczna w redukcji cellulitu. Badanie to było jednak ograniczone przez swoją metodologię. Niezależnie od ograniczeń metodologicznych, badacze stwierdzili, że karboksyterapia jest skuteczna w leczeniu cellulitu. Wpływ CO2 na perfuzję tkanek i mikrokrążenie prawdopodobnie doprowadził do uzyskania takich wyników.

Karboksyterapia działa poprzez wstrzykiwanie dwutlenku węgla w docelowy obszar. Dwutlenek węgla zmienia się w kwas węglowy, który następnie rozpuszcza komórki tłuszczowe. Pomaga również poprawić metabolizm organizmu poprzez zwiększenie drenażu limfatycznego. Dodatkowo, może sprawić, że skóra będzie wyglądać młodziej. Badanie przeprowadzone przez Abramo i wsp. wykazało, że średnia temperatura skóry wzrosła o 3,48degC po wstrzyknięciu CO2 w skórę. Ponadto średnica skóry zwiększyła się o 3,24 razy.

Chociaż Endermologie i karboksyterapia są nieinwazyjnymi zabiegami kosmetycznymi, mogą pomóc w konturowaniu obszarów, w których występuje nadmiar tłuszczu i poprawić wygląd skóry. Zabieg ten stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz poprawia grubość skóry właściwej. Jednak proces ten może być dla niektórych osób niekomfortowy.

Skutki uboczne karboksyterapii na cellulit

Karboksyterapia może zmniejszyć cellulit poprzez wpływ na kształt i gęstość adipocytów. Zabieg może być stosowany w celu poprawy tekstury i jędrności skóry, ale może również zwiększyć ryzyko wystąpienia siniaków, co jest normalne w obszarze wstrzyknięcia. Skutki uboczne karboksyterapii mogą się różnić w zależności od osoby i są na ogół niewielkie.

Karboksyterapia to małoinwazyjna metoda leczenia cellulitu, która polega na infiltracji dwutlenku węgla do miejsc dotkniętych cellulitem. Technika ta została po raz pierwszy opracowana w latach 50. w ośrodku Royat Thermal Waters we Francji. Pracowali tam kardiolodzy i inni pracownicy służby zdrowia. Zabieg okazał się skuteczny w redukcji cellulitu.

Karboksyterapia poprawia również krążenie poprzez zwiększenie przepływu krwi. Zabieg może zmniejszyć wygląd cellulitu w takich miejscach jak pośladki i tylna część ud. Do określenia jego pełnego potencjału klinicznego i mechanizmu działania potrzebne są jednak dalsze badania obejmujące większą liczbę pacjentów.

Oprócz cellulitu, karboksyterapia może poprawić wygląd blizn i rozstępów. Ponieważ celuje ona bezpośrednio w komórki tłuszczowe, może również zmiękczyć rozstępy. Zwiększony przepływ krwi spowoduje, że rozstępy zmniejszą się i lepiej wtopią się w otaczającą skórę. Chociaż nie są znane negatywne skutki karboksyterapii, niektórzy pacjenci odczuwają swędzenie podczas zabiegu. Odczucie to powinno ustąpić w ciągu pięciu minut.

Procedura karboksyterapii polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla. Zwiększa on również krążenie krwi i wspomaga produkcję kolagenu. Metoda ta zmniejsza widoczność cellulitu, rozstępów i drobnych zmarszczek. Dodatkowo może leczyć zaburzenia erekcji i poprawiać elastyczność skóry.

Bezpieczeństwo karboksyterapii

Karboksyterapia to niechirurgiczny zabieg, który poprawia krążenie krwi i redukuje cellulit. Wspomaga również niszczenie złogów tłuszczowych i poprawia produkcję kolagenu. Dodatkowo zmniejsza cienie pod oczami i poprawia ukrwienie powieki. Inne zastosowania karboksyterapii obejmują leczenie zaburzeń erekcji, ostrego zapalenia stawów oraz zespołu Raynauda. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg karboksyterapii nie powoduje znaczącego bólu. U niektórych pacjentów może wystąpić niewielkie zasinienie w miejscu wstrzyknięcia.

Chociaż karboksyterapia nie jest odpowiednia dla pacjentów z cukrzycą lub chorobą tętnic obwodowych, była stosowana w celach kosmetycznych u osób z łuszczycą, żylakami i owrzodzeniami cukrzycowymi. Nie wiadomo jednak, czy jest ona bezpieczna we wszystkich przypadkach. Konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań z udziałem większej liczby pacjentów, aby w pełni scharakteryzować bezpieczeństwo i skuteczność karboksyterapii.

W niedawno przeprowadzonym badaniu sprawdzono bezpieczeństwo karboksyterapii w endermologii. Do badania włączono 10 kobiet, które przeszły osiem sesji. Przed i po karboksyterapii kobiety były oceniane za pomocą standaryzowanych zdjęć cyfrowych i diagnostyki ultrasonograficznej. Zdjęcia wykazały statystycznie istotne zmniejszenie nasilenia cellulitu po ośmiu zabiegach. Zabieg ten poprawił również wygląd i teksturę skóry.

Karboksyterapia to innowacyjny zabieg, który wykorzystuje dwutlenek węgla do rozbijania złogów tłuszczowych i stymulowania produkcji kolagenu. Wymaga minimalnego czasu przestoju i może być wykonywany w wielu różnych częściach ciała. Jedna sesja może trwać do godziny. Polega ona na wstrzykiwaniu maleńkich ilości dwutlenku węgla do ciała przez małe nakłucia. Zabieg ten poprawia również krążenie krwi oraz zmniejsza widoczność rozstępów i cellulitu.

Koszt karboksyterapii

Endermologia i karboksyterapia to procedury, które wykorzystują gazowy dwutlenek węgla do stymulowania produkcji kolagenu pod skórą. Zabiegi te są skuteczne w przypadku wielu chorób skóry, w tym rozstępów, ciemnych plam pod oczami i cellulitu. Pojedyncza sesja trwa zazwyczaj od 10 do 25 minut. Pacjenci mogą odczuć poprawę jędrności i zdrowia skóry już po kilku zabiegach. Efekty mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy.

Zabieg może zredukować podwójne podbródki, cellulit i otłuszczone górne partie ramion. Może być również stosowany do poprawy tekstury skóry. Zabieg poprawia również krążenie. Ponadto może zmniejszyć tłuste górne części ramion i nóg. Endermologia i karboksyterapia są zarówno zatwierdzone przez FDA.

Zabieg może być kosztowny, ale wyniki mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Pacjenci mogą doświadczyć pewnych skutków ubocznych, w tym suchej, czerwonej lub podrażnionej skóry. Ponadto istnieje kilka zagrożeń związanych z karboksyterapią, dlatego ważne jest, aby zważyć koszt z korzyściami, które możesz uzyskać.

Chociaż karboksyterapia jest stosunkowo bezpieczną procedurą, może być onieśmielająca dla niektórych pacjentów. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć zasinienia w miejscu wstrzyknięcia. Jednak większość pacjentów nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Pacjenci powinni jednak spodziewać się krótkiego okresu swędzenia i mrowienia po karboksyterapii na rozstępy.

Oprócz redukcji cellulitu, karboksyterapia jest skuteczna w leczeniu rozstępów, ciemnych kręgów pod oczami. Działa poprzez zwiększenie krążenia krwi do obszarów problemowych. Jest również skuteczny w leczeniu rozstępów, ponieważ uruchamia syntezę kolagenu, co poprawia elastyczność skóry. Oprócz poprawy elastyczności skóry, karboksyterapia pomaga również zmniejszyć wygląd rozstępów poprzez zmniejszenie produkcji adipocytów, które są komórkami tłuszczowymi przechowującymi wilgoć pod skórą.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Który peeling jest dobry na przebarwienia?
Czytaj Dalej

Który peeling jest dobry na przebarwienia?

Istnieje kilka rodzajów peelingów dostępnych na rynku. Peelingi lekkie są stosunkowo bezpieczne, zawierają niewielkie ilości kwasów lub enzymów…
Jak wygląda dobry peeling do stóp?
Czytaj Dalej

Jak wygląda dobry peeling do stóp?

Być może zastanawiasz się, “Jak jest dobry peeling do stóp?”. Na szczęście jest kilka łatwych do zrobienia przepisów…
Czym jest peeling dla mężczyzn?
Czytaj Dalej

Czym jest peeling dla mężczyzn?

Peeling jest często wykonywanym zabiegiem kosmetycznym dla mężczyzn. Peelingi chemiczne stymulują proces regeneracji skóry i są stosowane w…