Jaki jest koszt plastyczności powiek?

Jaki jest koszt plastyczności powiek?

Koszty plastyki powiek są określane przez kombinację czynników. Należą do nich koszty personelu medycznego, materiałów chirurgicznych oraz leków przed, w trakcie i po zabiegu. Dodatkowo, operacja powiek wymaga korzystania z sali operacyjnej danej placówki. Może również obowiązywać pewne ubezpieczenie.

Koszt

Koszt plastyki powiek może się znacznie różnić w zależności od gabinetu i od pacjenta. Wynika to z faktu, że chirurdzy mają różne podejście do procedury i mają różne poziomy akredytacji i doświadczenia. Na przykład, wysoko wyspecjalizowany chirurg plastyczny wyszkolony w USA będzie kosztował więcej niż mniej doświadczony lekarz, ale ta dodatkowa inwestycja zapewni dodatkowe bezpieczeństwo i jakość.

Zabieg chirurgiczny jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub sedacji dożylnej. Zabieg może wymagać monitorowania parametrów życiowych przez cały czas trwania procedury, a pacjent zostanie wprowadzony w stan uśpienia nocnego przez anestezjologa z certyfikatem. Miejscowy środek znieczulający jest następnie wstrzykiwany w skórę powiek. Jest to mniej inwazyjne niż znieczulenie ogólne, a pacjenci często odczuwają niewielki lub żaden dyskomfort po zabiegu. Pacjenci są zachęcani do przykładania lodu do oczu bezpośrednio po zabiegu, aby zminimalizować ból. Kluczowe znaczenie ma również przestrzeganie instrukcji pooperacyjnych.

Chociaż większość ubezpieczycieli zdrowotnych nie pokrywa operacji kosmetycznych, wielu z nich zapłaci za operację powiek, jeśli procedura znacząco utrudnia widzenie. W takim przypadku, chirurg będzie musiał przekonać firmę ubezpieczeniową, że operacja jest koniecznością medyczną. Pacjenci bez ubezpieczenia zdrowotnego mogą również uzyskać zniżkę pozując do zdjęć przed i po zabiegu.

Czas rekonwalescencji

Po poddaniu się plastyce powiek, pacjent musi przestrzegać określonego schematu opieki pooperacyjnej, aby zapobiec infekcji i zminimalizować blizny. Aby zminimalizować blizny, pacjenci powinni brać ciepłą kąpiel, a nie prysznic i myć włosy w umywalce. Pacjenci powinni uważać, aby nie trzeć oczu i muszą unikać wybierania strupów. Powinni delikatnie myć włosy i oczy łagodnym mydłem. Po siedmiu dniach pacjenci mogą powrócić do normalnego mycia.

Obrzęk i zasinienie są normalne, ale zaczną się zmniejszać po pierwszym tygodniu. W pierwszych tygodniach pacjenci muszą unikać forsownych zajęć i przez kilka dni obkładać obszar zabiegowy lodem. Ponadto, chirurg może dać pacjentom zgodę na powrót do pracy i wznowienie niektórych aktywności fizycznych. Do trzeciego tygodnia początkowy obrzęk i zasinienie w dużej mierze zniknęły. Jednakże zauważenie ostatecznych rezultatów może zająć do sześciu miesięcy.

Oprócz odpoczynku dla oczu, pacjenci powinni unikać oglądania telewizji i grania w gry wideo. Audiobooki i puzzle są świetną alternatywą dla gier. Ważne jest również, aby ograniczyć ich ekspozycję na jasne światła przez kilka dni po plastyce powiek.

Opcje finansowania

Istnieje kilka różnych opcji finansowania plastyki powiek. Większość chirurgów akceptuje główne karty kredytowe, a niektórzy oferują finansowanie poprzez firmę zewnętrzną. Wielu chirurgów oferuje również zniżki dla wielu procedur i/lub innych rodzajów chirurgii kosmetycznej. Innym rosnącym trendem jest dawanie chirurgii kosmetycznej w prezencie.

Oprócz ubiegania się o finansowanie przez zewnętrzną firmę finansową, pacjent może również zdecydować się na wzięcie osobistej pożyczki w celu sfinansowania zabiegu. Pożyczki te są niezabezpieczone, więc nie będą miały wpływu na ocenę kredytową danej osoby. Dodatkowo, pozwalają one pacjentowi na dokonywanie mniejszych stałych płatności w czasie.

Firmy ubezpieczeniowe mogą oferować pewne pokrycie dla operacji powiek. Jednak operacja dolnej powieki jest rzadko pokrywana. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj wymagają od pacjentów przedstawienia dowodów na to, że operacja poprawi jakość ich życia lub zmniejszy szansę na rozwój określonych schorzeń. Mayo Clinic zaleca zrobienie zdjęć powiek i wykonanie testu wzroku, aby określić, czy kwalifikujesz się do pokrycia.

Pokrycie ubezpieczeniowe

Przed poddaniem się plastyce powiek należy upewnić się, że posiada się odpowiednią dokumentację dotyczącą pokrycia ubezpieczeniowego. Może być wymagane przedstawienie standardowych zdjęć i badanie pola widzenia, aby uzyskać pokrycie. Twój chirurg będzie potrzebował tych dokumentów, jak również zdjęć Twojego stanu, aby określić, czy operacja jest medycznie konieczna.

W niektórych przypadkach Medicare pokryje operację powiek, jeśli lekarz uzna ją za konieczną. Jeśli operacja polega na usunięciu komórek nowotworowych z zewnętrznej skóry powieki z zachowaniem zdrowej tkanki otaczającej guz, Medicare może ją pokryć. W innych przypadkach, opadające powieki mogą utrudniać widzenie i powodować dyskomfort oczu. Operacja powiek może skorygować te problemy, przywracając Ci wzrok i nadając bardziej młodzieńczy wygląd.

Nawet jeśli Twoje ubezpieczenie nie pokrywa operacji powiek, dostępne są opcje finansowania. Wiele klinik oferuje opcje finansowania i plany płatności. Możesz również współpracować ze swoim chirurgiem, aby znaleźć opcję finansowania, która spełnia Twoje potrzeby i pasuje do Twojego budżetu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy można pić alkohol po karboksyterapii?
Czytaj Dalej

Jak wygląda peeling skóry głowy?

Scalp scrub to zabieg na włosy, który złuszcza skórę głowy. Często jest częścią maski do włosów. Istnieje wiele…
Czy można pić alkohol po karboksyterapii?
Czytaj Dalej

Czy można pić alkohol po karboksyterapii?

Karboksyterapia jest stosunkowo nową procedurą, a proces jest nietoksyczny i mniej inwazyjny niż inne metody, takie jak liposukcja.…