Co to jest peeling trychologiczny?

Co to jest peeling trychologiczny?

Peeling trychologiczny ma kilka zastosowań. Ten rodzaj zabiegu jest zwykle stosowany do zapobiegania lub leczenia wypadania włosów. Może być również stosowany w leczeniu łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry lub trichomykozy.

Leczenie wypadania włosów

Peeling trychologiczny to zabieg, który usuwa martwy naskórek i zrogowaciałe nagromadzenie ze skóry głowy. Pomaga również odblokować ujścia mieszków włosowych i przywraca fizjologiczną równowagę skóry głowy. Peeling trychologiczny może pomóc w leczeniu utraty włosów spowodowanej różnymi schorzeniami.

Trycholodzy stosują różne metody leczenia różnych rodzajów wypadania włosów. Mogą stosować rozwiązania miejscowe, suplementy diety, terapie mikrokrążenia i laserową terapię włosów. Wczesne leczenie utraty włosów i przerzedzenia włosów jest ważne dla uzyskania maksymalnych rezultatów. Niezwykle ważne jest, aby skonsultować się z trychologiem, jeśli doświadczasz jakiegokolwiek rodzaju utraty włosów.

Przed leczeniem wypadania włosów trycholodzy najpierw przeprowadzają dokładne badanie fizyczne i diagnozę. Dzięki dokładnemu badaniu określają dokładny charakter schorzenia i eliminują ewentualne przeciwwskazania. Oceniają również ogólny stan zdrowia pacjenta, aby określić najlepszy sposób leczenia. Po potwierdzeniu diagnozy można stworzyć i wykonać plan leczenia. Zabieg może nie być odpowiedni dla wszystkich pacjentów, zwłaszcza tych, którzy już cierpią z powodu utraty włosów.

Tricholodzy są specjalistami w badaniu zdrowia włosów i skóry głowy. Ich usługi obejmują leczenie utraty włosów, przerzedzenia włosów i łysienia. Wysłuchają oni Twojej historii i dokładnie ocenią skórę głowy. Być może będą musieli nawet przeprowadzić badania mikroskopowe, aby zdiagnozować główną przyczynę Twojego problemu. Po postawieniu diagnozy, trycholog określi najlepszy sposób leczenia.

Leczenie łuszczycy

Sposoby leczenia łuszczycy są zróżnicowane. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić tylko jeden zabieg, podczas gdy w innych konieczne może być zastosowanie więcej niż jednego peelingu. Stan ten jest zwykle diagnozowany w dzieciństwie, ale może również pojawić się na skórze dorosłych, w tym na skórze głowy. Występuje, gdy układ odpornościowy wysyła wadliwe sygnały do komórek skóry, które przyspieszają ich wzrost i uszkadzają otaczające je tkanki. W większości przypadków choroba dotyka fałdów skóry. Nasilenie dolegliwości jest różne u poszczególnych osób i w dużej mierze zależy od wieku, trybu życia i siły psychicznej osoby cierpiącej.

Leczenie łuszczycy wymaga zespołu specjalistów, aby określić najlepsze opcje leczenia dla każdego pacjenta. Celem leczenia jest poprawa stanu skóry przy jednoczesnej minimalizacji skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie metody leczenia są skuteczne u wszystkich pacjentów. Dlatego ważne jest, aby przed poddaniem się jakiemukolwiek leczeniu skonsultować się z lekarzem.

Przed rozpoczęciem leczenia konieczna jest konsultacja z trychologiem, który może zdiagnozować łuszczycę i zaproponować najlepsze dla Ciebie opcje leczenia. Trycholog przeprowadzi pełne badanie fizyczne i wywiad, aby określić nasilenie łuszczycy i wszelkie inne czynniki towarzyszące. On lub ona weźmie również pod uwagę Twój wiek i stan odżywienia. Trycholog przepisze miejscowe emolienty, które mogą pomóc w Twoim stanie.

Leczenie łuszczycy polega na stosowaniu leków hamujących stan zapalny i nadmierną proliferację naskórka w skórze i skórze głowy. Leki te są stosowane doustnie lub poprzez zastrzyki. W niektórych przypadkach leki łączy się z innymi metodami leczenia, aby zapewnić całkowitą ulgę.

Inną opcją jest fototerapia, która wykorzystuje światło ultrafioletowe do spowolnienia wzrostu komórek skóry. Ten zabieg jest stosowany w połączeniu z innymi zabiegami i może być zalecany przez dermatologa. Nie jest zalecane dla wszystkich, ale może pomóc niektórym pacjentom w ciężkich przypadkach. Zastrzyki z leków kortykosteroidowych są często stosowane w połączeniu z innymi metodami leczenia łuszczycy.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Głównym leczeniem łojotokowego zapalenia skóry są szampony lecznicze, które mogą zawierać dostępne bez recepty szampony przeciwłupieżowe i hydrokortyzon na receptę. Miejscowe leki przeciwgrzybicze, takie jak ketokonazol i cyklopiroks, są również często stosowane w leczeniu tego schorzenia. Produkty te mogą jednak powodować skutki uboczne, w tym smugi i ścieńczenie skóry.

Oprócz twarzy, łojotokowe zapalenie skóry może dotyczyć innych części ciała, takich jak pachy, genitalia i klatka piersiowa. Ta choroba skóry może pojawić się w każdym wieku i nawracać od czasu do czasu. Choć najczęściej występuje u osób w średnim wieku, może dotknąć niemowlęta w wieku trzech miesięcy i osoby dorosłe po trzydziestce. Częściej występuje u osób rasy białej niż afroamerykańskiej.

Łojotokowe zapalenie skóry, czasami nazywane łupieżem, dotyka gruczołów łojowych w skórze. Objawy tego schorzenia to tłuste, białe lub żółte łuski na obszarach ciała, gdzie wytwarzany jest łój. Łojotokowe zapalenie skóry nie jest zaraźliwe, ale ma zwykle charakter sezonowy, zwłaszcza w zimie.

Łojotokowe zapalenie skóry można również leczyć w domu, stosując naturalne metody leczenia, takie jak olejek z drzewa herbacianego i niezbędne kwasy tłuszczowe. Badania wykazały jednak, że terapie te nie zawsze są skuteczne. Na przykład, olejek z drzewa herbacianego nałożony na dotknięty obszar może wywołać reakcję alergiczną. Inną opcją jest przyjmowanie suplementów oleju rybnego, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Na koniec można zastosować żel z aloesu.

W zależności od nasilenia dolegliwości, lekarz może przepisać leki ogólnoustrojowe. Może to obejmować miejscowe sterydy i immunomodulatory. Trycholog określi, jaka jest pierwotna przyczyna dolegliwości i jaki jest najlepszy sposób postępowania. Lekarz może również zalecić leczenie domowe, aby uniknąć nawrotów. Gdy łojotokowe zapalenie skóry pozostaje nieleczone, może prowadzić do utraty włosów.

Badanie grupy leczniczej kontrolowanej placebo wykazało pewne obiecujące wyniki. Jednak wyniki te nadal nie są jednoznaczne. Konieczne są dalsze badania w celu określenia skuteczności tych metod leczenia.

Leczenie trichomykozy

Trichomykoza jest zakażeniem skóry wywołanym przez bakterie i keratynę. Często charakteryzuje się czarnym lub czerwonym filmem pokrywającym pojedyncze włosy. Film ten jest biofilmem zawierającym bakterie, które przylegają do włosów od podstawy w górę. Świeci pod wpływem światła ultrafioletowego i może być wykryty za pomocą dermoskopii lub mikroskopu bezpośredniego. Leczenie obejmuje różne podejścia.

Trichomikoza może być leczona za pomocą leków miejscowych i antybiotyków. Nieleczona trichomikoza może rozprzestrzenić się na inne części ciała. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej higieny. Pacjenci powinni ogolić dotknięty obszar przed zastosowaniem jakichkolwiek leków. Antybiotyki mogą być przepisane, aby pomóc pozbyć się bakterii, natomiast proszki osuszające lub chlorek amonu mogą być stosowane w celu zmniejszenia nadmiernej potliwości.

Wśród sposobów leczenia trichomykozy, leczenie za pomocą golenia jest najszybszym sposobem. Leczenie zawiera nadtlenek benzoilu w preparatach do mycia lub żelu. Pomaga on zabić bakterie w dotkniętym obszarze i zapobiega ich powrotowi.

Trichomikoza jest powszechną infekcją bakteryjną, która wpływa na skórę i włosy. Większość osób, u których się ona rozwija, nie ma żadnych objawów. Infekcja występuje najczęściej w wilgotnym, ciepłym klimacie. Jest ona spowodowana nadmiernym poceniem się pod pachami, niewłaściwą higieną i nie goleniem dotkniętego obszaru. Trichomycosis jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet. Jednak kobiety częściej golą pachy.

Trichomikoza może być spowodowana przez różne rodzaje grzybów. Niektóre rodzaje powodują problem kosmetyczny, taki jak utrata włosów. Inny typ może być na tyle poważny, że może spowodować kalectwo. Trichomycosis może być endemiczna w pewnych obszarach.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy można pić alkohol po karboksyterapii?
Czytaj Dalej

Jak wygląda peeling skóry głowy?

Scalp scrub to zabieg na włosy, który złuszcza skórę głowy. Często jest częścią maski do włosów. Istnieje wiele…
Który peeling jest dla skóry trądzikowej?
Czytaj Dalej

Który peeling jest dla skóry trądzikowej?

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem peelingu chemicznego, musisz poznać różne rodzaje i korzyści, jakie oferują. Peelingi chemiczne mogą…
Czy podnoszenie nici boli?
Czytaj Dalej

Czy podnoszenie nici boli?

Jeśli rozważasz lifting nici, możesz się zastanawiać, czy to boli. Zanim zdecydujesz się na zabieg, powinnaś poznać skutki…
Nici do podnoszenia brwi
Czytaj Dalej

Jak zrobić domowy peeling do twarzy

Domowe peelingi do twarzy można zrobić w domu, po prostu mieszając składniki w szklanym słoiku. Możesz również zmieszać…