Peelingi enzymatyczne do twarzy

Peelingi enzymatyczne do twarzy

Peelingi enzymatyczne do twarzy usuwają martwe komórki skóry i sprawiają, że skóra wygląda gładko i miękko. Peelingi enzymatyczne są delikatniejsze niż inne zabiegi, ale nadal przynoszą duże korzyści. Na przykład, możesz zwiększyć nawilżenie skóry, co jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie skóry. Ponadto, możesz cieszyć się mniejszą ilością efektów ubocznych dzięki temu zabiegowi.

Głęboko oczyszczający peeling enzymatyczny

Głęboko oczyszczający peeling enzymatyczny to zabieg, który usuwa wierzchnie warstwy martwych komórek skóry. Peelingi te są delikatne i na ogół bezpieczne. Przed jego wykonaniem należy jednak przez kilka dni unikać opalania, solarium i otwartych ran – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu stock-online.pl. Zaleca się również unikanie noszenia makijażu przez kilka dni po peelingu.

Peeling enzymatyczny jest bardzo skuteczny w zwiększaniu produkcji kolagenu, wygładzaniu struktury skóry i zmniejszaniu blizn. Ponadto, wielu pacjentów zgłasza, że ich skóra wygląda jaśniej po zabiegu. Peelingi enzymatyczne są również opłacalne i dają natychmiastowe rezultaty. Niektóre peelingi mają również dodatkową zaletę w postaci zmniejszenia widoczności plam i zaskórników.

Enzymy znajdujące się w głęboko oczyszczającym peelingu enzymatycznym są wystarczająco łagodne dla skóry wrażliwej. Enzymy zawarte w peelingu enzymatycznym rozbijają martwe komórki skóry, nie powodując zaczerwienienia ani pieczenia. Peelingi te nie usuwają również żywych komórek skóry.

Peeling kwasem trójchlorooctowym

Kwas trójchlorooctowy (TCA) jest skutecznym peelingiem chemicznym, który działa na przebarwienia skóry, blizny i zmarszczki. Działa poprzez usuwanie martwych komórek skóry, odsłaniając nowe warstwy znajdujące się pod spodem. Często stosuje się go na twarz, szyję, ręce i dekolt. Zazwyczaj potrzeba kilku sesji, aby osiągnąć pożądany efekt. Pierwszy peeling chemiczny zazwyczaj poprawia stan skóry, ale dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie kilku zabiegów.

Peelingi kwasem trójchlorooctowym są powszechnie stosowane w przypadku przebarwień skóry, blizn i zmarszczek. W głębokich peelingach skóry, TCA jest połączony z kwasem fenolowym. Peelingi te wnikają głębiej w skórę, pomagając w redukcji blizn potrądzikowych, zmarszczek i pigmentacji. O ile peelingi TCA można wykonywać w domu, o tyle bardziej intensywne zabiegi wymagają nadzoru dermatologa. Dermatolog będzie mógł polecić najlepsze rozwiązanie dla Twojego typu skóry.

Peeling chemiczny wiąże się z wieloma zagrożeniami. Pierwszym z nich jest możliwość spowodowania infekcji i powstania blizn. Inne zagrożenia to długotrwały rumień i hiperpigmentacja. Poza tym, peelingi chemiczne mogą prowadzić do infekcji skóry. Dlatego ważne jest, aby wziąć niezbędne szkolenie przed wykonaniem peelingu chemicznego. Również ważne jest, aby używać tylko produktów wykonanych przez producenta. Peelingi chemiczne mogą zostać zrujnowane przez amatorskie lub nieprofesjonalne zastosowanie.

Peeling fenolowy

Różnica między peelingiem enzymatycznym a fenolowym polega na tym, że enzymy złuszczają skórę o łagodniejszym działaniu. Enzymy działają poprzez rozbijanie martwych komórek skóry, nie powodując jej spalania ani uszkodzenia. Peelingi te nie usuwają również żywych komórek skóry.

Peeling fenolowy wymaga udziału specjalisty medycznego i jest silnym peelingiem chemicznym. Może powodować podrażnienie i zaczerwienienie skóry, tworzenie się skorupek i kłucie. Fenol jest najsilniejszym środkiem do peelingu chemicznego i jest często stosowany na grubych zmarszczkach i miejscach uszkodzonych przez słońce. Jest również skuteczny w rozjaśnianiu odcieni skóry, ale nie powinien być stosowany w przypadku bardzo ciemnej skóry.

Przed poddaniem się zabiegowi peelingu chemicznego należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry. Poinformuj technika, jeśli poczujesz jakiekolwiek ukłucie lub swędzenie. Możesz również doświadczyć uczucia ściągnięcia lub mrowienia. Te efekty uboczne są tymczasowe i zwykle znikają w ciągu godziny. Chociaż nie jest to częste, niektóre osoby doświadczają złuszczania skóry po peelingu fenolowym, który jest bardziej intensywny niż peel TCA.

Peeling kwasem mlekowym

Przed rozpoczęciem peelingu chemicznego należy zawsze oczyścić i odtłuścić twarz. Peeling zmniejszy aktywność elastazy, kolagenazy i tyrozynazy. Powinnaś również poinformować specjalistę o swoim poziomie komfortu. Skala zero oznacza, że jesteś całkowicie wygodny, a dziesięć oznacza, że jesteś bardzo niewygodny. Większość specjalistów używa do tego wskaźników wizualnych. Poziom komfortu może się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju wykonywanego peelingu chemicznego.

Enzymy są delikatniejszą formą złuszczania niż kwasy. Rozbijają one martwe komórki skóry bez jej spalania. Ponadto, enzymy te nie usuwają żywych komórek skóry. Te dwa rodzaje działają razem, aby zapewnić bardziej kompleksowy peeling. Niektóre osoby są wrażliwe na kwasy, więc peeling enzymatyczny będzie dla nich lepszym rozwiązaniem.

U niektórych osób po peelingu kwasem mlekowym pojawia się wysypka, swędzenie lub zaczerwienienie. Jednak te efekty uboczne powinny ustąpić po kilku zastosowaniach. Niektóre osoby z ciemniejszą skórą powinny skonsultować się z dermatologiem przed użyciem tego peelingu, ponieważ ten rodzaj peelingu może zwiększyć hiperpigmentację. Ponadto, instrukcje dotyczące stosowania różnią się w zależności od produktu i należy skonsultować się z lekarzem, jeśli nie jesteś pewna.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Wybór gwintów do wyciągów
Czytaj Dalej

Wybór gwintów do wyciągów

Wybierając gwinty do wyciągów należy wybrać gwinty, które mają mocny chwyt i ciasny kąt na zadziorach. Rygle, które…
Jakie są przeciwwskazania do plastyki powiek?
Czytaj Dalej

Kiedy zalecana jest plastyka powiek?

Jeśli myślisz o uzyskaniu plastyki powiek, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Zabieg ten może być stosowany w…
Nici do podnoszenia brwi
Czytaj Dalej

Nici do podnoszenia brwi

Nici są wprowadzane do brwi w celu podniesienia brwi. Istnieją dwa rodzaje nici używanych do tego zabiegu. Szwy…