Jakie są powikłania po zabiegu z użyciem nici liftingujących?

Jakie są powikłania po zabiegu z użyciem nici liftingujących?

Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania dla obwisłej szyi lub obszaru klatki piersiowej, powinieneś rozważyć zabieg z użyciem nici liftingujących. Ten zabieg kosmetyczny może odmłodzić Twoją klatkę piersiową i wyeliminować linie senne. Istnieją jednak pewne powikłania pooperacyjne, o których należy pamiętać. Możliwe jest krwawienie, zapalenie i zasinienie. Aby zminimalizować ryzyko, należy zachować szczególną ostrożność po zabiegu, aby zapewnić bezproblemowy wynik. Zaleca się powstrzymanie od wszelkich forsownych ćwiczeń przez 48 do 72 godzin po zabiegu. Można wznowić wykonywanie makijażu, ale ważne jest, aby nakładać go w kierunku do góry, aby uniknąć przemieszczenia nici.

Powikłania pooperacyjne

W ostatnim badaniu, opublikowanym w Aesthetic Surgery Journal, odnotowano 34% odsetek powikłań pooperacyjnych w przypadku liftingu nićmi PDO. Większość efektów ubocznych jest niewielka i ustępuje samoistnie. Istnieją jednak pewne powikłania, o których warto wiedzieć. Jednym z nich jest obecność nieuporządkowanego materiału krystalicznego w nici.

Inne powikłania pooperacyjne to widoczne nici i nieregularność konturu. U pacjentek może wystąpić również infekcja, wgłębienie skóry i krwiak. W jednym przypadku wystąpiła reakcja alergiczna. Pacjentom zaleca się umówienie wizyt kontrolnych po upływie jednego do 24 tygodni od zabiegu. Powikłanie pooperacyjne tego typu może być opanowane przez chirurga.

U kilku pacjentów wystąpiła reakcja wgłębienia po ekspozycji nici. Temu powikłaniu można zapobiec poprzez identyfikację nici przed zabiegiem. Jeśli jednak nici nie zostaną wykryte na czas, mogą spowodować asymetryczne wyniki i łysienie. Sporadycznie może również dojść do uszkodzenia ślinianki przyusznej. Na szczęście powikłania te są łagodne lub umiarkowane i mogą być rozwiązane za pomocą prostego zabiegu chirurgicznego. Chociaż przewlekłe reakcje zapalne są rzadkie, pacjenci powinni omówić potencjalne ryzyko i działania niepożądane ze swoim chirurgiem.

W naszej serii przypadków u siedmiu pacjentów wystąpiły powikłania pooperacyjne po zabiegu z użyciem nici liftingujących (FTL). Spośród nich u siedmiu pacjentów rozwinęło się zakażenie. W większości przypadków zakażenie było wynikiem ekstruzji nici i sąsiadującej z nią rany. Jednak w trzech przypadkach nici zostały zagrzebane w skórze i dlatego zostały usunięte w drodze interwencji chirurgicznej.

Krwawienie

Po zabiegu liftingu nićmi może wystąpić pewne zasinienie i obrzęk w obszarze poddanym zabiegowi. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie szans na wystąpienie tych efektów ubocznych jest powstrzymanie się od forsownej aktywności lub podnoszenia ciężkich przedmiotów przez dwa tygodnie. Dodatkowo, należy unikać wykonywania wszelkiego rodzaju jogi lub ćwiczeń, które wymagają pochylania się poniżej serca. Aby zapobiec obrzękom i siniakom, przez pierwsze kilka dni staraj się odpoczywać z podniesioną głową i unikaj ciągnięcia lub szarpania leczonej skóry. W tym czasie należy również unikać wykonywania zabiegów stomatologicznych i szczepień.

W przypadku wystąpienia krwawienia po zabiegu podnoszenia nici należy niezwłocznie skonsultować się z chirurgiem plastycznym. Przed zabiegiem należy unikać stosowania jakichkolwiek leków przeciwzapalnych oraz palenia papierosów, gdyż substancje te odwadniają skórę i zakłócają działanie środka znieczulającego. Ponadto należy unikać przyjmowania jakichkolwiek preparatów na bazie aspiryny, gdyż mogą one doprowadzić do niepotrzebnego krwawienia i innych niepożądanych powikłań. Należy również unikać stosowania produktów rozrzedzających krew, takich jak Ibuprofen, Naproxen i Neurofen przez co najmniej siedem dni po zabiegu.

Inną częstą dolegliwością po zabiegu liftingu nici jest ich wypukłość. Może to być spowodowane różnymi przyczynami, w tym niewłaściwym umieszczeniem, utratą nici lub jej zerwaniem. Aby uniknąć tych powikłań, należy upewnić się, że nici są umieszczone w odpowiedniej warstwie skóry, gdzie mogą się schować po przecięciu. W przeciwnym razie, jeśli nić wystaje przez skórę, może to spowodować zakażenie lub powstanie ziarniny i wywołać niepokój.

Zapalenie

Istnieją zagrożenia związane z podnoszeniem nici i ważne jest, aby wiedzieć o nich przed zabiegiem. Po zabiegu najprawdopodobniej wystąpi pewien obrzęk, ale na ogół nie jest on bolesny. Przed rozpoczęciem zabiegu nitkowania na twarz zostanie nałożone znieczulenie miejscowe. Następnie za pomocą niewielkiej, gładko zakończonej mikrokaniuli wprowadzane są pod skórę nici. Zabieg może trwać od 45 minut do jednej godziny. Dyskomfort powinien być minimalny, ale należy liczyć się z bólem przez około tydzień po zabiegu.

Można się również spodziewać, że wokół miejsca wprowadzenia nici utworzy się strupek. Aby zminimalizować dyskomfort, możesz zastosować wodę utlenioną na to miejsce i zażyć doustne leki przeciwhistaminowe, aby złagodzić swędzenie. Ważne jest również, aby przez pierwsze 24 godziny unikać spania na plecach, aby nici nie przemieszczały się. Po tym czasie możesz wznowić swoją rutynę pielęgnacyjną.

Jeśli zauważysz któryś z tych objawów po zabiegu liftingu nici, powinnaś skontaktować się ze swoim iniektorem, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Należy również unikać pocierania dotkniętego obszaru palcami przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Należy również unikać stosowania zimnych okładów na miejsce nacięcia. Po ustąpieniu początkowego obrzęku można powrócić do lekkiej aktywności seksualnej. W ciągu kilku tygodni powinnaś być w stanie powrócić do normalnego życia seksualnego.

Siniaki

Istnieje wiele zagrożeń związanych z podnoszeniem nici i zawsze należy porozmawiać z chirurgiem plastycznym przed poddaniem się zabiegowi. Jeśli masz skłonność do siniaków i obrzęków, powinnaś unikać picia alkoholu i palenia papierosów przed zabiegiem. Substancje te mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Palenie może również powodować nadmierne krwawienie, co może prowadzić do powikłań. Należy również unikać przyjmowania preparatów na bazie aspiryny. Leki te mogą powodować niepotrzebne krwawienie po zabiegu, co nie jest pożądane. Można również unikać leków rozrzedzających krew, takich jak Ibuprofen, Neurofen i Naproxen/Naprogesic.

Po zabiegach podnoszenia nici mogą wystąpić zasinienia, dlatego ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność podczas uśmiechu i śmiechu. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zasinienie, a przez około tydzień należy unikać masażu twarzy. Masaże twarzy mogą zawierać ostre substancje chemiczne, które mogą podrażnić Twoją skórę w tym wrażliwym okresie.

Opuchlizna po liftingu nićmi jest powszechna. W jednym z badań stwierdzono, że dziewięć na 10 przypadków wytłaczania nici wystąpiło po zabiegu. Przyczyna tego zjawiska nie jest znana, ale może być związana z urazem podczas procesu podnoszenia nici. Niektóre z przyczyn to nieodpowiednie techniki podnoszenia, słaby powrót żylny i miejscowy przewlekły stan zapalny. Obrzęk po podniesieniu nici może trwać od trzech do czterech miesięcy, w zależności od nasilenia problemu.

Wypadanie włosów

Chociaż zabieg jest ogólnie uważany za bezpieczny, podnoszenie nici może powodować zasinienie, obrzęk i bolesność w leczonym obszarze. Objawy te powinny ustąpić w ciągu jednego do dwóch tygodni. W celu zminimalizowania tych efektów ubocznych, pacjenci powinni unikać stosowania ostrych środków czyszczących i unikać forsownej aktywności przez tydzień lub dwa po zabiegu.

Powikłania są rzadkie po liftingu nićmi, ale są możliwe i obejmują nieregularność konturu, widoczne nici i infekcję. W niektórych przypadkach zabieg może nawet wywołać reakcję alergiczną. W każdym przypadku pacjent będzie musiał odbyć wizyty kontrolne w okresie od jednego do dwóch lat.

Chociaż podnoszenie nici jest procedurą bezpieczną i mało inwazyjną, w niewielu badaniach zbadano długoterminowe konsekwencje zabiegu. W badaniu 77 pacjentów doświadczyło wgłębienia skóry od trzech do 14 dni po zabiegu. Te lokalne wgłębienia były zwykle zlokalizowane w policzku, bocznej stronie i na środku twarzy. Procedura polega na tym, że chirurg stoi naprzeciwko pacjenta i umieszcza palec wskazujący prawej ręki na obszarze wgłębienia. Lewa dłoń jest następnie używana do uciskania tkanki miękkiej w pobliżu łuku jarzmowego.

Wgłębienie w skórze

Jeśli chcesz poddać się liftingowi twarzy, możesz obawiać się, że nici liftingujące mogą sprawić, że twarz będzie wyglądała na wgłębioną. W rzeczywistości istnieje kilka możliwych powodów, dla których nici mogą powodować wgłębienia, w tym zbyt powierzchowne umieszczanie ich na skórze oraz częstotliwość radiowa.

Ostatnie badanie przeprowadzone na 144 pacjentach, u których zastosowano nici liftingujące, wykazało, że u niewielkiej liczby pacjentów w wyniku zabiegu wystąpiło wgłębienie w skórze. Było to wynikiem migracji nici do powierzchownej warstwy skóry i reakcji zapalnej. Na szczęście wgłębienie skóry jest tymczasowe i można je leczyć poprzez lekkie retuszowanie tego obszaru.

Należy przestrzegać zasad pielęgnacji po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Chociaż przejściowy obrzęk i bolesność są powszechne, zwykle ustępują w ciągu kilku tygodni. U niektórych pacjentów występują zasinienia, które mogą utrzymywać się przez trzy do siedmiu dni. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych efektów ubocznych.

Po podniesieniu nici należy zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec hiperpigmentacji i ekspozycji na słońce. Należy również unikać mocnego makijażu i ekstremalnych ruchów twarzy do czasu usunięcia nici. Po zagojeniu się nici liftingujących prawdopodobieństwo wystąpienia wgłębienia skóry jest mniejsze.

Paraliż skóry

Pacjenci powinni być świadomi możliwych powikłań po zabiegu nici liftingujących. Po wprowadzeniu nici do skóry mogą one wystawać, powodując ból i dyskomfort. Chociaż można temu zaradzić poprzez skrócenie nici, istnieje ryzyko poważnych powikłań, w tym uszkodzenia nerwu twarzowego i naczyń krwionośnych. Może to prowadzić do paraliżu twarzy.

Rezultaty liftingu nićmi są często krótkotrwałe, a pacjenci mogą odczuwać grudki pod skórą. Można zapobiec tym efektom, decydując się na lifting twarzy, który trwa co najmniej siedem lat i jest tańszy niż wielokrotne podnoszenie nici. Procedura może również pomóc w trwałym przywróceniu ruchu, ponieważ przeszczepy mięśni lub nerwów mogą być wykorzystane do przywrócenia ruchu twarzy.

Chociaż istnieje kilka powikłań, które mogą pojawić się po liftingu twarzy nićmi, są one zazwyczaj rzadkie i mało prawdopodobne, gdy procedura jest wykonywana przez doświadczonego, wyszkolonego lekarza. Procedura może być połączona z innymi procedurami estetycznymi dla uzyskania optymalnych rezultatów. Najlepiej jest skonsultować się z doświadczonym lekarzem, aby zdecydować, która technika jest dla Ciebie najlepsza.

Proces podnoszenia nici zależy od rodzaju użytych nici. Na przykład nici PDO posiadają biomateriał, który sprzyja regeneracji tkanek poprzez tworzenie kolagenu. Nici te mają zazwyczaj długość od 12 do 60 mm.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wygląda zabieg nici liftingujących na czoło?
Czytaj Dalej

Karboksyterapia – zalecenia po zabiegu

Karboksyterapia to mało inwazyjny i niechirurgiczny zabieg wykonywany w gabinecie lekarskim. Jest bezpieczny i nietoksyczny, a pacjenci mogą…
Jak wygląda peeling do twarzy?
Czytaj Dalej

Jak wygląda peeling do twarzy?

Składniki zawarte w peelingu do twarzy mogą pomóc poprawić stan twojej skóry. Dobrym wyborem jest super drobny cukier.…
Czym jest laserowa plastyka powiek?
Czytaj Dalej

Czym jest laserowa plastyka powiek?

Przed zdecydowaniem się na laserową plastykę powiek, powinieneś wiedzieć, co ta procedura pociąga za sobą. Czytaj dalej, aby…
Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących
Czytaj Dalej

Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących

Istnieje kilka ważnych czynników, które należy rozważyć przed wyborem dostawcy zabiegu nici liftingujących. Czynniki te obejmują: oczekiwania i…