Obieranie granatów na Cyprze

Obieranie granatów na Cyprze

Cypr to mała wyspa na Morzu Śródziemnym przypominająca rondel, z 400-milowym wybrzeżem, które jest wcięte i skaliste oraz długimi piaszczystymi plażami. W kraju znajdują się również Góry Kyrenia, które ciągną się w głąb lądu przez 100 mil. Są one częścią pasma alpejsko-himalajskiego i składają się ze zdeformowanych wapieni mezozoicznych.

Wstępna obróbka skórki granatu

Skórka granatu zawiera dużą ilość związków fenolowych. Jest to korzystne dla zdrowia człowieka, ponieważ związki fenolowe działają jako silne antyoksydanty. Skórka jest również znana z wysokiej zawartości flawonoidów i proantocyjanidyn. Ekstrakty z owoców granatu są również bogate w przeciwutleniacze. Skórka owocu granatu ma najwyższą zdolność antyoksydacyjną w porównaniu do miąższu.

Wpływ ekstraktu ze skórki granatu na profil lipidowy był badany u ludzi – cytat ten został zaczerpnięty ze strony glospiekna.pl. Znacząco obniżył on poziom LDL-C, TG i hsCRP. Badanie to wykazało również, że ekstrakt z granatu zmniejszył poziom markera stresu oksydacyjnego – anionu ponadtlenkowego. Badacze doszli do wniosku, że skórka granatu może chronić serce przed chorobami układu krążenia, do których należy m.in. miażdżyca.

Skórki granatu zawierają polifenole, które chronią wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi stresem oksydacyjnym. Zawarte w owocu polifenole i flawonoidy wykazały skuteczność w walce ze zwłóknieniem wątroby. Owoc ten wykazał również właściwości przeciwzapalne. Możliwe jest zatem leczenie schorzeń wątroby poprzez skórki granatu. Te antyoksydanty znajdują się w skórce i nasionach granatu.

Oprócz właściwości przeciwzapalnych, skórki granatu chronią nerki przed uszkodzeniem nerek spowodowanym przez bar. Bar zwiększa poziom produktów białkowych zaawansowanego utleniania, takich jak nadtlenek wodoru. Wzrosło stężenie kreatyniny, mocznika i kwasu moczowego, natomiast spadł poziom tioli niebiałkowych i zredukowanego glutationu. Ponadto wzrosła produkcja i ekspresja MT.

W kilku badaniach wykazano, że skórki granatu zawierają duże ilości związków bioaktywnych, które hamują migrację bakterii Salmonella na mokrych powierzchniach. Ponadto, wykazywały one aktywność przeciwświądową wobec Citrobacter rodentium. Analizowano dane spektralne FT-IR z zakresu czterech tysięcy i 650 cm(-1) pod kątem obecności tych bioaktywnych związków.

Badania nad skórkami granatu wykazały, że zawierają one wysoki poziom kwasu elagowego, co czyni je doskonałym źródłem związków przeciwdrobnoustrojowych. Skórka tego antyoksydacyjnego owocu zawiera również antocyjany i flawonoidy. Jej właściwości przeciwdrobnoustrojowe mogą sprawić, że będzie ona odpowiednią alternatywą dla wielu syntetycznych produktów przeciwdrobnoustrojowych.

Granat ma wiele korzyści medycznych i jest stosowany w różnych kulturach. Wiele badań skupiło się na jego związkach antyoksydacyjnych, antyrakowych i przeciwzapalnych. Granat ma potencjał jako środek do leczenia raka, przewlekłych stanów zapalnych i zapalenia żołądka.

Jakość skórek granatu

Granat to okrągły, jadalny owoc o grubej, różowej lub czerwonej skórce. Wewnątrz skórki znajdują się jadalne torebki zwane arils. Torebki te są bogate w bioaktywne związki fitochemiczne. Genom granatu jest również ważnym źródłem wiedzy na temat jakości owoców i rozwoju owodni.

Uprawa i handel granatami na świecie w ostatnich latach znacznie wzrosły, a nowe instytucje publiczne i prywatne pracują nad rozwojem nowych odmian i zwiększeniem produkcji. Obecnie nie ma zgody co do optymalnej dojrzałości zbiorczej granatów, a informacje naukowe na temat jakości granatu są ograniczone.

Istnieje znaczny potencjał wykorzystania płynnych ekstraktów ze skórek granatu jako naturalnych produktów antyoksydacyjnych. W jednym z badań odrzucono 37 kg przetworzonych owoców granatu, z czego około 21 kg odpowiadało pestkom i skórce. Co więcej, proces ten nie wpłynął na kolor ekstraktu, profil spektralny czy właściwości antyoksydacyjne. Nawet podczas kilkumiesięcznego przechowywania w temperaturze czterech stopni Celsjusza płynne ekstrakty ze skórek granatu zachowały całkowitą zawartość fenoli na poziomie 67% i 58% aktywności zmiatającej.

Skórki granatu są również wykorzystywane do produkcji dżemów. Sok ze skórek granatu ma słodszy smak niż inne rodzaje. Oprócz produkcji dżemów, skórki granatu wykorzystywane są również do celów aromatycznych, barwiących i dietetycznych.

Największe całkowite stężenie antocyjanów stwierdzono w ciemnoczerwonych arilach, przy czym najobficiej występującym związkiem w tych arilach był 3-glukozyd cyjanidyny. Badanie to wykazało również, że skład chemiczny i właściwości fizyczne tych owoców różnią się znacznie pomiędzy różnymi odmianami.

Ponadto skórki granatu są bogate w związki fenolowe i posiadają silne właściwości antyoksydacyjne. Ich zawartość jest jednak niedoszacowana ze względu na złożoność i różnorodność owoców oraz brak standaryzacji. Polifenole te występują w kwasie elagowym, kwasie galusowym, kwasie walonowym i dilaktonie kwasu elagowego.

Zawartość TPC w skórkach granatu była zróżnicowana pomiędzy odmianami i stwierdzono, że wynosiła 1775 mg GAE/L. Może to być spowodowane różnicami w klimacie, topografii lub praktykach agronomicznych.

Pochodzenie skórki granatu

Skórka granatu jest ważnym produktem ubocznym w przetwórstwie żywności. Zawiera związki bioaktywne i jest bogata w przeciwutleniacze. Może również chronić żywność przed zepsuciem. Korzyści zdrowotne płynące ze skórek granatu zależą od warunków, w jakich owoce są uprawiane i przetwarzane.

Owoc granatu uprawiany jest w rejonie Morza Śródziemnego od starożytności. Jego symbolika jest widoczna w sztuce starożytnej. W okresie minojskim kształt owocu został przedstawiony na urnach na Santorini i Milos. W starożytnych Mykenach znaleziono złoty naszyjnik w stylu granatów. Mosiężny granat znaleziony na Akropolu jest również eksponowany w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach.

Granat od dawna jest ceniony za swoje walory zdrowotne. Badania wykazują, że granat ma właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwutleniające i gojące rany. Mówi się również, że pomaga w leczeniu różnych chorób, w tym biegunki. Ponadto granat jest od wieków wykorzystywany w medycynie ludowej.

Owoc granatu wykorzystywany jest również w kosmetyce. Wykazano, że ekstrakty ze skórki granatu mają działanie przeciwcukrzycowe i wspomagające układ krążenia. Owoc ten ma również wyraźne działanie przeciwstarzeniowe, co czyni go potężnym naturalnym kosmetykiem.

Drzewo granatowe pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Uprawa tej rośliny sięga wczesnej epoki żelaza. Owoce były najpierw uprawiane w regionie śródziemnomorskim, a później rozpowszechniły się w części Azji, na Kaukazie i w północnej Afryce. Granat występuje nawet w mitologii egipskiej. Wspomina o nim Stary Testament Biblii i Talmud Babiloński. Później został wprowadzony do Azji Południowo-Wschodniej i wprowadzony do Ameryki Łacińskiej. Obecnie owoc ten jest uprawiany komercyjnie w Stanach Zjednoczonych.

Tradycyjnie skórka granatu ma znaczenie religijne. Grecy i Cypryjczycy mają długą historię czczenia granatu. W czasach starożytnych drzewo granatowe było czczone przez Boga i kojarzone z wieloma aspektami życia, w tym z płodnością. Było ono związane z Misteriami Eleuzyjskimi, a kapłani nosili wieńce wykonane z gałązek granatu.

Owoc granatu kojarzony jest z płodnością i nieśmiertelnością. Grecka bogini Afrodyta zasadziła ten owoc na wyspie Cypr. W mitologii perskiej granat był magicznym owocem, który spożywał boski wojownik Esfandiyar. Owoc ten jest wspomniany w najdłuższym poemacie świata, Szahnameh.

Koszt obrania granatu

Usługi obierania granatu na Cyprze zwykle pobierają opłatę od 5 do 10 dolarów za granat. Usługę oferuje firma, która produkuje proszek z granatów w Turcji. Minimalna ilość zamówienia wynosi 50 kilogramów. Po procesie obierania następuje usunięcie pestek.

Skórka jest uważana za produkt odpadowy przy przetwarzaniu żywności z granatu. Stanowi ona od 20 do 30% masy owocu. Zawiera duże ilości związków bioaktywnych. Wykazują one aktywność przeciwbakteryjną i przeciwutleniającą. Ponadto hamują migrację Salmonelli w kontakcie z mokrymi powierzchniami. Przeprowadzono różne badania dotyczące składu chemicznego skórki i sposobu jej działania.

Historycznie granaty były bardzo cenione za swoje właściwości zdrowotne, uważano je za symbol zmieniających się pór roku. Symbolicznie kojarzono je również z boską mocą regeneracji życia. W związku z tym granaty pojawiały się jako atrybuty bóstw w wielu starożytnych kulturach.

Obieranie granatów jest niezbędnym etapem przygotowywania dżemów z granatów. Skórka jest głównym produktem ubocznym przetwarzania granatu. W niniejszej pracy cztery skórki granatu tunezyjskiego poddano ekstrakcji wodnej na gorąco 20mM kwasem azotowym. Otrzymane ekstrakty zawierały 6,8%-10% pektyn i były niskometylowane. Stosując analizę składowych głównych, rozdzielono próbki w zależności od poziomu metylacji.

Niezależnie od tego, czy szukasz niezawodnej usługi obierania granatu, czy usługi obierania, która jest bezpieczna w użyciu, desertcart.com jest doskonałym miejscem do poszukiwania produktów wysokiej jakości. Oferuje duży wybór i dostarcza do ponad 164 krajów. Firma oferuje również nieograniczoną bezpłatną wysyłkę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie są przeciwwskazania do plastyki powiek?
Czytaj Dalej

Kiedy zalecana jest plastyka powiek?

Jeśli myślisz o uzyskaniu plastyki powiek, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Zabieg ten może być stosowany w…
Wybór gwintów do wyciągów
Czytaj Dalej

Wybór gwintów do wyciągów

Wybierając gwinty do wyciągów należy wybrać gwinty, które mają mocny chwyt i ciasny kąt na zadziorach. Rygle, które…