Który rodzaj peelingu jest najbardziej naturalny?

Który rodzaj peelingu jest najbardziej naturalny?

Rodzaj peelingu, który wybierzesz na swoją skórę, będzie zależał od wrażliwości i typu Twojej skóry. Istnieją dwa rodzaje peelingów: peelingi powierzchowne i peelingi głębokie. Peeling powierzchowny wykorzystuje łagodny roztwór enzymów owocowych lub alfa hydroksykwasów, aby usunąć wierzchnią warstwę Twojej skóry. Peelingi te są bezpieczne dla większości rodzajów skóry i zajmują tylko dziesięć do piętnastu minut.

Peeling kwasem migdałowym

Peeling kwasem migdałowym to łagodny rodzaj peelingu, który nie wymaga przestojów ani siniaków. Kwas migdałowy często znajduje się w maseczkach do twarzy i jest stosowany po oczyszczeniu i nawilżeniu. Kwas ten można stosować w domu lub w profesjonalnej klinice skóry, ale najlepiej jest stosować go tylko zgodnie z zaleceniami – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu 123remont.pl. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zacznij od niższych stężeń i używaj go tylko raz w tygodniu lub co drugi tydzień. Przed rozpoczęciem stosowania peelingu z użyciem kwasu migdałowego, ważne jest, aby przetestować skórę przy użyciu niewielkiej jego ilości. Następnie można zwiększyć częstotliwość i stężenie zabiegu.

Peelingi z kwasem migdałowym poprawiają wygląd drobnych linii i zmarszczek i mogą być stosowane do typów skóry od I do VI. Peeling ten wspomaga również odnowę komórek, zwiększa produkcję kolagenu i poprawia elastyczność skóry. Peelingi z kwasem migdałowym są również skuteczne w przypadku ciemniejszych typów skóry, chociaż stężenie powinno być dostosowane do rodzaju skóry.

Peelingi z kwasem migdałowym są najmniej agresywną metodą złuszczania, ale przed poddaniem się peelingowi z kwasem migdałowym należy skonsultować się z dermatologiem. Zabiegi te mają mniejsze skutki uboczne niż peelingi kwasem glikolowym i są preferowane dla osób o wrażliwej skórze, skłonnej do przebarwień. Peelingi kwasem migdałowym zazwyczaj wymagają serii peelingów w okresie od sześciu do ośmiu tygodni, a rezultaty różnią się w zależności od rodzaju skóry. Rezultaty mogą się różnić, ale poprawiają się w miarę kontynuowania kuracji.

Peelingi kwasem migdałowym należą do najpopularniejszych peelingów chemicznych. Można je wykonać u dermatologa lub w domu. Peelingi kwasem migdałowym mają wiele zalet, w tym rozjaśniają poszarzałą skórę, poprawiają jej strukturę i zwiększają nawilżenie. Mogą również poprawić wygląd skóry trądzikowej.

Peelingi kwasem migdałowym mają te same zalety co peelingi kwasem glikolowym, ale mają inne rozmiary cząsteczek. Są łagodniejsze dla skóry i mogą być stosowane zarówno rano, jak i wieczorem. Są świetne dla osób o wrażliwej skórze i tych z tłustą skórą.

Alfa hydroksykwasy

Alfa hydroksykwasy są składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry. Działają one jako środki złuszczające, powodując rozpad wiązań między komórkami skóry. Pomaga to zmniejszyć widoczność zmarszczek, plam starczych i matowej skóry. Pomagają również stymulować kolagen i przepływ krwi w skórze.

Alfa hydroksykwasy znajdują się w wielu owocach i warzywach. Są one stosowane w wielu kremach przeciwstarzeniowych i produktach przeciwzmarszczkowych, ponieważ pomagają usunąć zewnętrzną warstwę matowej skóry. Są również wystarczająco łagodne dla osób o wrażliwej skórze. Najpopularniejszym rodzajem AHA jest kwas glikolowy. Kwas ten jest rozpuszczalny w wodzie i bezwonny.

Oprócz korzyści przeciwstarzeniowych, kwasy AHA są również skuteczne w leczeniu skóry pigmentowanej. Na przykład, 10% lotion z kwasem glikolowym może pomóc w redukcji pigmentacji związanej z melasmą. Jednak skuteczność peelingów z kwasem glikolowym w leczeniu tej choroby skóry pozostaje kontrowersyjna.

Te peelingi chemiczne są nakładane na twarz i mogą trwać do 3 minut, z lekkim ukłuciem. Po zabiegu skóra będzie różowa i może się łuszczyć. Można to jednak przykryć makijażem lub kremem nawilżającym. Środki chemiczne są dostępne w różnych mocach i bazach i są najbardziej skuteczne, gdy są stosowane na noc. Można je łączyć z innymi zabiegami, takimi jak kremy z retinoidami lub witaminą C.

Istnieje kilka różnych rodzajów hydroksykwasów, które można stosować w produktach do pielęgnacji skóry. Niektóre z najbardziej popularnych to AHA, BHA i PHA. Chociaż są one podobne do alfa-hydroksykwasów, są łagodniejsze i bezpieczniejsze dla skóry wrażliwej. Kwasy te mają strukturę laktonową, co maskuje ich kwasowy charakter.

Kwasy te są powszechnie stosowane w dermatologii i produktach do pielęgnacji skóry. Są to słabe kwasy organiczne z jedną lub więcej grupami hydroksylowymi przyłączonymi do węgla alfa. Kwas glikolowy zawiera jedną grupę hydroksylową w pozycji a, a kwas cytrynowy zawiera dwie w pozycji alfa. Razem te dwa kwasy są stosowane do poprawy tekstury skóry, zmniejszenia drobnych zmarszczek oraz poprawy wyglądu plam starczych i rogowacenia aktynicznego.

AHA są skuteczne w usuwaniu martwych komórek skóry. Proces ten złuszcza skórę i umożliwia wzrost nowych komórek. Z wiekiem nasz naturalny cykl komórkowy skóry ulega spowolnieniu, co skutkuje nagromadzeniem martwych komórek, które mogą zmatowić cerę.

TCA

Zanim zdecydujesz się na peeling TCA, warto wiedzieć, jak chronić swoją skórę. Po pierwsze, przestań używać peelingów do twarzy lub innych produktów, które mogą powodować podrażnienie skóry. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dostawcy produktów do pielęgnacji skóry. Nałóż na ten obszar krem z wysokim filtrem SPF. Może być również konieczne powstrzymanie się od stosowania jakichkolwiek leków miejscowych. I na koniec, nie wybieraj złuszczonej skóry! Może to doprowadzić do zakażenia i powstania blizn. Dostawca usług kosmetycznych może również zalecić schemat pielęgnacji skóry, który pomoże Ci szybciej się zagoić. Może to obejmować stosowanie innego rodzaju środków do oczyszczania lub kremów do skóry.

Osoby o ciemniejszej skórze mogą być narażone na ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji po zastosowaniu peelingu TCA. Stan ten spowoduje, że zewnętrzna warstwa skóry będzie wydawać się ciemniejsza i nierówna. Z tego powodu ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi TCA peelingu. Należy również unikać słońca przez kilka pierwszych dni po zabiegu.

Peelingi TCA są najczęściej stosowane w przypadku niedoskonałości skóry, takich jak blizny potrądzikowe, przebarwienia, melasma i drobne zmarszczki. Zabieg może wymagać dni lub tygodni przestoju. Korzyści wynikające z zastosowania peelingu TCA są różne. Niektóre peelingi poprawiają strukturę skóry, podczas gdy inne mogą zmniejszyć drobne zmarszczki, piegi lub rogowacenie aktyniczne. Zabieg nie działa jednak na głębokie zmarszczki czy hiperpigmentację.

Peelingi TCA są bardziej agresywnym rodzajem peelingu niż same peelingi TCA. Nie są one jednak bolesne i powodują skrócenie czasu rekonwalescencji. Możesz również użyć mieszaniny TCA i innych substancji aktywnych, aby zmniejszyć intensywność peelingu. Stężenie peelingu będzie zależało od wrażliwości Twojej skóry i Twoich obaw.

Powinieneś wybrać licencjonowanego lekarza, jeśli chciałbyś uzyskać peeling TCA. Procedury te mogą być drogie, więc upewnij się, że najpierw rozważasz swój budżet. Upewnij się, że Twój dostawca jest certyfikowany i ma doświadczenie w wykonywaniu peelingu TCA. Ogólnie rzecz biorąc, TCA peel będzie kosztować od 300 do 1000 dolarów, ale cena może się różnić w zależności od regionu.

Kwas mlekowy

Jedną z najczęstszych metod złuszczania jest peeling kwasem mlekowym. Jest to najdelikatniejsza forma peelingu. Złuszcza zewnętrzne warstwy skóry i może zwiększyć obrót komórkowy. Stymuluje również produkcję kolagenu i lipidów w skórze. Ma również działanie nawilżające.

Należy jednak pamiętać, że peelingi kwasem mlekowym mogą powodować ciemne plamy, dlatego najlepiej unikać światła słonecznego i innych ostrych składników przez dwa do trzech tygodni po peelingu. Zaleca się również stosowanie dodatkowych filtrów przeciwsłonecznych i kremów nawilżających na dotkniętym obszarze. Na szczęście plamy te powinny zniknąć naturalnie po kilku miesiącach.

Inną opcją jest peeling kwasem glikolowym. Ten peeling chemiczny usunie zewnętrzną warstwę skóry, umożliwiając przeniknięcie środka nawilżającego do żywych komórek znajdujących się poniżej. Peelingi kwasem glikolowym są ostrzejsze od peelingów kwasem mlekowym, więc nie są zalecane dla osób o wrażliwej skórze. Najlepszym sposobem nawilżania po peelingu jest zastosowanie kremu nawilżającego na bazie wody, a następnie kremu nawilżającego na bazie oleju, aby zamknąć wilgoć.

Podczas stosowania kwasu mlekowego miejscowo możliwe jest wystąpienie niewielkiego szczypania i pieczenia, jednak należy tego unikać, jeśli masz trądzik różowaty lub egzemę. Ponadto, przed wykonaniem peelingu z użyciem kwasu mlekowego należy skonsultować się z dermatologiem, ponieważ może on powodować hiperpigmentację u osób o ciemnej karnacji.

Korzyści wynikające z zastosowania peelingu kwasem mlekowym są liczne, w tym poprawa stanu skóry trądzikowej, nawilżenie i redukcja zmarszczek. Przy prawidłowym stosowaniu, peelingi kwasem mlekowym są korzystne dla skóry wrażliwej, tłustej i dojrzałej. Są również pomocne w leczeniu trądziku i przebarwień. Co więcej, są również świetne dla skóry suchej.

Chociaż kwas mlekowy nie jest w stanie wygładzić głębokich linii i zmarszczek, może znacznie zmniejszyć ich widoczność i zapobiec powstawaniu nowych. Zwiększa również produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu staje się ona mocniejsza i mniej widoczna. Jako dodatkowy bonus, peeling kwasem mlekowym wspomaga produkcję kolagenu i wzmacnia zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci.

Peelingi kwasem mlekowym są bezpieczne dla większości osób. Należy jednak pamiętać, że u osób o ciemniejszej karnacji istnieje większe ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych. W takich przypadkach dermatolog może zalecić łagodniejszy zabieg. Należy również wziąć pod uwagę historię przebarwień skóry, dodatkowe zabarwienie na bliznach lub leki, które sprawiają, że skóra jest bardziej wrażliwa.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Obieranie granatów na Cyprze
Czytaj Dalej

Obieranie granatów na Cyprze

Cypr to mała wyspa na Morzu Śródziemnym przypominająca rondel, z 400-milowym wybrzeżem, które jest wcięte i skaliste oraz…
Karboksyterapia skutki uboczne
Czytaj Dalej

Co to jest peeling kwasowy?

Termin “peeling kwasowy” jest często używany do opisu zabiegu, który wykorzystuje kwasy do usunięcia powierzchniowej warstwy skóry. Należy…