Podnoszenie gwintów

Podnoszenie gwintów

Jeśli rozważasz poddanie się liftingowi nićmi, jest kilka ważnych szczegółów, które powinieneś znać. Należą do nich potencjalne ryzyko i powikłania, czas rekonwalescencji po zabiegu oraz idealni kandydaci do tego zabiegu. Możesz również dowiedzieć się więcej o przygotowaniach wymaganych przed zabiegiem.

Powikłania zabiegu podnoszenia nici

Chociaż podnoszenie nici należy do najmniej inwazyjnych zabiegów, wiąże się z pewnym ryzykiem. Pacjenci powinni omówić potencjalne ryzyko i efekty uboczne ze swoim chirurgiem plastycznym. Powikłania mogą obejmować zasinienie, obrzęk i bolesność przez okres do tygodnia po zabiegu. Pacjenci są zachęcani do unikania ciężkich zajęć, palenia papierosów i picia alkoholu po zabiegu. W niektórych rzadkich przypadkach, podnoszenie nici może spowodować infekcję. Ponadto pacjenci mogą odczuwać lekką asymetrię po zabiegu, a szwy mogą być widoczne pod skórą.

Pomimo tych zagrożeń, większość pacjentów nie doświadcza żadnych większych problemów po zabiegu. Co więcej, same nici rozpuszczają się z czasem. Po sześciu miesiącach całkowicie znikają z powodu naturalnej hydrolizy (chemiczny rozpad nici, gdy reaguje z nimi woda). Nowy kolagen i tkanki włókniste zastąpią nici i przywrócą młodość leczonej okolicy.

Ostatnie badania opublikowane w Aesthetic Surgery Journal wykazały, że rezultaty liftingu nićmi utrzymują się od jednego do dziewięciu lat. Rezultaty są zazwyczaj dłuższe u młodszych pacjentów niż u osób starszych. Liftingi z użyciem nici wykonanych z PCA i PLA mają tendencję do dłuższego utrzymywania się, ponieważ nici wolniej się rozpraszają.

Chociaż istnieje niewiele opublikowanych badań dotyczących powikłań pooperacyjnych związanych z liftingiem za pomocą nici, odnotowano przypadki zasinienia i obrzęku, krwiaków i nieregularności konturu. Zgłaszano również infekcje i wgłębienia w skórze. Powikłania można zlikwidować poprzez zastosowanie procedur niechirurgicznych.

Pacjenci powinni realistycznie podchodzić do swoich oczekiwań. Podnoszenie nici jest najlepszym rozwiązaniem dla osób z umiarkowanym opadaniem lub zwiotczeniem podbródka i szyi. Zabieg nie sprawdza się u osób z nadmiarem tłuszczu lub skóry na szyi. Pacjenci z nadmierną ilością skóry lub tłuszczu w okolicy szyi mogą skorzystać z bardziej tradycyjnego liftingu twarzy. Procedura ta wymaga również minimalnych blizn. Przed poddaniem się operacji podnoszenia nici należy koniecznie omówić z lekarzem potencjalne ryzyko.

Zastosowanie liftingu nićmi do liftingu twarzy może spowodować znaczne wgłębienie skóry. Jest to spowodowane przez kotwicę używaną do podnoszenia nici. Pacjenci mogą doświadczyć miejscowych wgłębień w policzkach, twarzy i bocznych stronach po zabiegu.

Przygotowanie do liftingu nici

Chociaż liftingi nici są mniej inwazyjne niż inne operacje kosmetyczne, należy zadbać o kilka rzeczy przed zabiegiem. Należy unikać przyjmowania suplementów z witaminą E i miłorzębem, suplementów z olejem rybnym omega oraz treningów o wysokiej intensywności. Należy również unikać sauny.

Sam zabieg jest stosunkowo szybki i bezbolesny. Pacjent prawdopodobnie zauważy pewne zasinienia i obrzęki po zabiegu, ale okres rekonwalescencji jest zazwyczaj krótki. W zależności od leczonego obszaru, zabieg może trwać od 30 minut do 60 minut. Po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia i wznowić codzienne czynności.

Nici są umieszczane tuż pod skórą i mają za zadanie podnieść zwiotczałą skórę. Kolce na niciach powodują napięcie, które podnosi zwiotczałą tkankę. Napięcie to powoduje tworzenie się kolagenu w okolicy haczyków. Oprócz podniesienia skóry, nici tworzą również strukturę podtrzymującą policzki.

Chociaż liftingi nićmi mogą pomóc skorygować zwiotczałą skórę, powinny być wykonywane przez doświadczonego, certyfikowanego chirurga plastycznego. Nici są zaprojektowane tak, aby pozostały w skórze przez lata, więc jeśli zdecydujesz się na zabieg z użyciem trwałych nici, możesz uzyskać bardziej dramatyczne rezultaty.

Po zabiegu podnoszenia nici może wystąpić obrzęk i zasinienie. Jest to normalne i całkowicie normalne. Okres rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici wynosi zazwyczaj dwa do trzech dni. W ciągu kilku dni można powrócić do normalnej aktywności. Jeśli nie wystąpiły wcześniejsze problemy, lifting nicią może być doskonałą alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy.

Zabieg trwa od 30 do 45 minut i jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Przed wprowadzeniem nici lekarz oczyści twarz i zastosuje środek miejscowo znieczulający. Następnie za pomocą cienkiej igły, maleńkiej kaniuli i szwu, nici zostaną umieszczone pod skórą. W tym czasie może Pani odczuwać lekki ucisk pod skórą.

Nici mogą utrzymywać się przez miesiące lub lata w zależności od metabolizmu i rodzaju nici. Wyniki różnią się między pacjentami i zależą od ilości zwiotczenia, które masz.

Czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu nićmi

Po zabiegu liftingu nićmi podbródka pacjent może doświadczyć pewnego widocznego obrzęku i zasinienia. Pacjenci powinni unikać wywierania nacisku na obszar zabiegowy przez pierwsze 24 godziny. Powinni również unikać dotykania twarzy. Ponadto pacjent powinien spać na plecach przez co najmniej tydzień po zabiegu podnoszenia nici.

Przed poddaniem się liftingowi nici, pacjenci powinni postępować zgodnie z instrukcjami chirurga plastycznego. Pozwoli to zminimalizować ryzyko przesunięcia nici liftingujących. Pacjenci są również proszeni o powstrzymanie się od żucia gumy i picia alkoholu, ponieważ mogą one wpłynąć na proces gojenia. Pacjenci powinni również powstrzymać się od ćwiczeń i ciężkiej aktywności fizycznej przez siedem dni. Pacjenci powinni również powstrzymać się od zabiegów z użyciem fal radiowych lub urządzeń wytwarzających ciepło przez co najmniej 10 tygodni.

Podnoszenie nici jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy. Zabieg trwa tylko jedną wizytę w gabinecie i nie wymaga żadnych nacięć. Pacjenci często są w stanie samodzielnie wrócić do domu po zabiegu. Ponieważ jest to zabieg ambulatoryjny, czas rekonwalescencji jest minimalny. Pacjentki powinny przestrzegać instrukcji podanych przez chirurga, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji.

Podnoszenie nici może być również połączone z innymi niechirurgicznymi procedurami w celu zwiększenia rezultatów. Procedura ta polega na umieszczeniu specjalnej nici, która stymuluje produkcję kolagenu. Ten nowy kolagen zapewni większe wsparcie dla tkanek twarzy. Sama nić z czasem ulegnie rozpuszczeniu. Nie należy jednak stosować jej do leczenia wykwitów na skórze. Pacjenci, którzy są podatni na skazy, powinni wybrać inny zabieg, aby zwalczyć te problemy.

Z wiekiem produkcja kolagenu spada, a objętość twarzy zmniejsza się. Ten proces pomaga rozwiązać te problemy i nadaje pacjentom bardziej młodzieńczy wygląd. Może również rozwiązać problem marszczącej się skóry i napiąć podgardle, które zaczęło obwisać. Ponadto, zabieg łagodzi fałdy i linie na twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, lifting za pomocą nici oferuje kompletne odmłodzenie twarzy i sprawia, że pacjent wygląda świeżo.

Następnie, w ciągu około sześciu miesięcy, nici ulegną naturalnemu rozpuszczeniu. Jest to tak zwana hydroliza. Ta reakcja chemiczna zachodzi w obrębie nici i nie jest bolesna. Proces ten spowoduje powstanie nowych tkanek kolagenowych i włóknistych, które przywrócą temu obszarowi młodzieńczy wygląd.

Idealni kandydaci do liftingu nićmi

Zabiegi liftingu nićmi obejmują nici, które są umieszczane pod skórą w celu jej napięcia. Pacjenci powinni być zdrowi i mieć minimalną wiotkość skóry. Pacjenci powinni być również przygotowani na wystąpienie obrzęku i zasinień. Rezultaty są natychmiastowe, ale z czasem będą się poprawiać, ponieważ organizm naturalnie produkuje nowy kolagen. Najlepsze rezultaty będą widoczne po około miesiącu od zabiegu.

Typowymi kandydatami do zabiegu podnoszenia nici są osoby w wieku od połowy do końca lat trzydziestych, które mają minimalne oznaki starzenia się twarzy. Pacjenci mogą również poddać się zabiegowi, jeśli nie mogą sobie pozwolić na chirurgiczny lifting twarzy lub mają schorzenia, które sprawiają, że zastosowanie znieczulenia ogólnego jest ryzykowne. Koszty różnią się znacznie w zależności od liczby leczonych obszarów, doświadczenia operatora i lokalizacji.

Podnoszenie nici może być wykonywane na większości obszarów twarzy, w tym na podbródku, policzkach, szyi i innych częściach twarzy. Ten małoinwazyjny zabieg może skorygować problemy związane ze starzeniem się i poprawić teksturę skóry twarzy. Większość pacjentów może oczekiwać, że rezultaty utrzymają się od 18 miesięcy do trzech lat, w zależności od nasilenia podstawowych chorób skóry.

Chociaż procedury podnoszenia nici mogą przynieść oszałamiające rezultaty, nie są one odpowiednie dla każdego. Wiąże się z nimi również ryzyko, skutki uboczne i długi czas przestoju. Nie każdy pacjent jest kandydatem do chirurgicznego liftingu twarzy, który może być również bolesny. Liftingi za pomocą nici wykorzystują techniki niechirurgiczne, takie jak nici PDO, do podniesienia skóry twarzy i przywrócenia jej wyrazistości.

Chociaż ilość użytych nici różni się w zależności od pacjenta, nici utrzymują skórę w miejscu, tworząc jednocześnie strukturę podtrzymującą, która podnosi zwiotczałą tkankę. Nici te przyczepiają się do tkanek podskórnych i wywołują reakcję leczniczą organizmu. Doprowadzi to do produkcji kolagenu, który wypełni luki w obwisłej skórze i przywróci twarzy młodzieńczą elastyczność.

Wybór lekarza medycyny estetycznej, który ma doświadczenie w zabiegach podnoszenia nici jest ważny. Twój lekarz powinien być świadomy Twoich celów i wyjaśnić wszelkie ryzyko i możliwe powikłania. Istnieje wiele zalet podnoszenia nici, ale musisz być w pełni przygotowana, zanim zdecydujesz się na ten zabieg.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane