Nici do podnoszenia brwi

Nici do podnoszenia brwi

Nici są wprowadzane do brwi w celu podniesienia brwi. Istnieją dwa rodzaje nici używanych do tego zabiegu. Szwy kolczaste oraz nici PDO. Te ostatnie są preferowane, ponieważ ulegają samorozpuszczeniu. Po zabiegu często występują siniaki i obrzęki.

Nici PDO to szwy samorozpuszczalne

Lifting nićmi PDO to zabieg z użyciem szwów samorozpuszczalnych, który może być wykonywany przy użyciu zabiegów cieplnych o częstotliwości radiowej. Zabieg charakteryzuje się minimalnym dyskomfortem pooperacyjnym i jest zatwierdzony przez FDA. Drobne efekty uboczne, takie jak obrzęk i zasinienie, zwykle ustępują w ciągu tygodnia lub dwóch. Szwy mogą jednak migrować pod skórę, co może powodować ból i obrzęk. W takich przypadkach można umieścić nowe nici. Nici

PDO są dostępne w różnych teksturach, aby rozwiązać różne problemy kosmetyczne. Niektóre są kolczaste i zawierają małe guzki, które podnoszą zwiotczałą skórę. Inne są gładkie i mają na celu nadanie objętości twarzy. Nici PDO mogą być wprowadzane niemal w każdym miejscu twarzy. Są one jednak najbardziej skuteczne na górnej i środkowej trzeciej części twarzy.

Czas trwania rezultatów liftingu nićmi PDO zależy od nasilenia wiotkości skóry i rodzaju użytych nici. Zabieg utrzymuje się do 12 miesięcy. W miarę upływu czasu rezultaty będą się poprawiać. Po tym czasie procedura może wymagać powtórzenia w celu utrzymania rezultatów.

Po liftingu nićmi PDO pacjenci powinni unikać zbyt mocnego pocierania tego obszaru lub zbytniego pochylania głowy. Powinni również powstrzymać się od palenia papierosów, picia alkoholu i chodzenia na zabiegi stomatologiczne przez kilka pierwszych tygodni. Po zabiegu pacjenci powinni spać na plecach przez pierwsze kilka tygodni, aby zminimalizować nacisk na dotknięty obszar.

Lifting nićmi PDO jest bezpieczną, wygodną i skuteczną procedurą niechirurgiczną. Działa poprzez aktywację produkcji kolagenu z głębi skóry. Może zapewnić pacjentom młody wygląd bez operacji.

Szwy kolczaste są używane do podnoszenia brwi

Procedura ta obejmuje nici z kolcami, które przyczepiają się do skóry i mięśni. Szwy te powodują napięcie i uniesienie zwiotczałej tkanki. Kolce wywołują również reakcję organizmu na leczenie. Produkcja kolagenu jest stymulowana wokół kolców, tworząc nową tkankę skórną i przywracając młodzieńczą elastyczność twarzy.

Szwy sztabkowe są stosowane w różnych zabiegach chirurgii kosmetycznej. Mogą być stosowane do zamykania głębokich warstw skóry, warstw podskórnych, a także do purse-string. Są również skuteczne w zmniejszaniu średnicy kompleksu brodawka-jajnik. Ta metoda chirurgiczna daje dobrze przylegające zamknięcie, które jest w pełni wchłanialne.

Szwy kolczaste zostały po raz pierwszy zastosowane do podniesienia czoła pod koniec lat 80-tych. Od tego czasu opracowano wiele ich odmian. W najwcześniejszej technice zastosowano polipropylenowe szwy samonośne z ryglami. Kleszcze te służyły jako narzędzie do podnoszenia i podtrzymywania. Z biegiem lat pojawiło się kilka technik, z których wszystkie polegają na umieszczeniu tkanki miękkiej na ryglach.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów szwów kolczastych. Szew Silhouette, który jest wykonany ze specjalnie zaprojektowanego polimeru, ma mniejsze szanse na pęknięcie niż konwencjonalne szwy kolczaste. Szwy Silhouette są o 50% cieńsze od konwencjonalnych szwów kolczastych, dzięki czemu lepiej współdziałają z normalnymi tkankami. Ponadto, szwy Silhouette są mniej podatne na powstawanie węzłów, dzięki czemu mają większą szansę pozostać na miejscu.

Pacjenci poddawani zabiegowi podniesienia brwi mogą odczuwać swędzenie i drętwienie przez jeden do trzech dni. Szwy zostaną usunięte po siedmiu do dziesięciu dniach. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, kiedy może powrócić do normalnej aktywności. Niektóre siniaki mogą pozostać przez kilka tygodni po zabiegu, ale blizny są zazwyczaj minimalne. Blizny są ledwo zauważalne i można je ukryć za pomocą makijażu.

Siniaki i obrzęki są powszechne po zabiegu

Siniaki i obrzęki są powszechnymi efektami ubocznymi zabiegu podniesienia brwi. Zazwyczaj ich nasilenie następuje po około czterech lub pięciu dniach od zabiegu. W tym czasie należy unikać intensywnej aktywności. Odzież uciskowa i okłady z lodu mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i zminimalizować ból.

Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać swędzenie, drętwienie i zasinienie. Linie nacięć zanikają w miarę upływu czasu. Ponadto, niektórzy pacjenci doświadczają zasinienia i obrzęku na policzkach i w okolicach oczu. Te efekty uboczne ustąpią po usunięciu szwów i szwów.

Większość pacjentów odczuwa niewielki lub żaden dyskomfort po zabiegu podnoszenia brwi. Jednakże, siniaki i obrzęk mogą być obecne przez okres do dwóch tygodni. Lekarz może przepisać leki przeciwbólowe, aby pomóc w dyskomforcie. Dostępne są również środki przeciwbólowe bez recepty. Po zabiegu należy unikać drapania miejsc nacięć, ponieważ może to zakłócić proces gojenia.

Siniaki i obrzęk są naturalnymi efektami ubocznymi zabiegu podniesienia brwi. Należy przewidzieć kilka dni dyskomfortu po zabiegu i przyjmować leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami chirurga. W okresie rekonwalescencji należy trzymać głowę w pozycji uniesionej. Uniesienie głowy zminimalizuje obrzęk i zasinienie. Lekarz usunie szwy po 10-14 dniach od zabiegu.

Zabieg jest często wykonywany przez małe nacięcia na skórze głowy. Do tych małych nacięć chirurg wprowadzi małą kamerę i światło. Następnie chirurg podniesie tkanki czoła, usunie nadmiar tłuszczu, a następnie zmieni położenie brwi na wyższym poziomie.

Idealni kandydaci Nici konturowe

są zatwierdzonymi przez FDA nićmi stosowanymi w różnych procedurach liftingu twarzy, w tym podnoszenia brwi. Są one bezpiecznym i skutecznym sposobem na zmianę pozycji obwisłych policzków, asymetrycznych brwi i fałdów nosowo-wargowych. Działanie Contour Threads polega na wprowadzeniu małych, sterylnych nici w skórę pacjenta i wywołaniu pożądanego uniesienia.

Idealnym kandydatem do liftingu nićmi jest osoba, która ma co najmniej trzydzieści pięć lat i minimalne oznaki starzenia się twarzy. Ich twarze wyglądają na wypoczęte i lekko zapadnięte, a pod oczami i na szyi mają niewielkie worki. Pacjenci mogą również zdecydować się na lifting za pomocą nici jako uzupełnienie bardziej agresywnego liftingu twarzy. To dodatkowe wsparcie dla obszaru tkanek miękkich sprawia, że lifting nićmi jest doskonałą opcją dla osób cierpiących z powodu nawrotu choroby po poprzednim zabiegu kosmetycznym.

Przed poddaniem się zabiegowi podniesienia nici pacjenci muszą zrozumieć korzyści i ograniczenia procedury. Pacjenci z nadwagą lub nadmierną masą skóry będą wykazywać niewielką lub żadną poprawę, a pacjenci z chorobami ogólnoustrojowymi powinni unikać zabiegu. Ponadto, pacjenci powinni być wolni od alergii i łupieżu przed poddaniem się tej procedurze.

Idealnym kandydatem do liftingu nićmi jest osoba, która jest niepaląca, ma umiarkowaną elastyczność skóry i ma realistyczne oczekiwania wobec swojej procedury kosmetycznej. Czas przestoju po zabiegu jest minimalny i w ciągu kilku dni można powrócić do normalnej aktywności. Procedura jest szybka, bezpieczna i niedroga, a wyniki wyglądają naturalnie i atrakcyjnie.

Koszt

Nici do podnoszenia brwi to niechirurgiczne procedury, które zapewniają pacjentom wysoko wysklepione brwi i ostre kocie oczy. Gwyneth Paltrow poparła te procedury w swojej serii Netflix “The Goop Lab,” a ona powiedziała, że są one bardziej naturalnym sposobem na zmniejszenie oznak starzenia się niż lifting twarzy. Chociaż procedury te nie są tanie, są szybkie i bezbolesne.

Oprócz zapewnienia naturalnego wyglądu okolicy oczu, nici do podnoszenia brwi mogą również pomóc skorygować wiotkość skóry nad oczami. Pacjenci mogą zdecydować się na wykonanie tej procedury dwa razy w roku, aby uzyskać maksymalne rezultaty. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, ale istnieje ryzyko z nim związane. Pacjenci nie powinni wykonywać zabiegu zbyt często, a zabieg powinni mieć wykonany tylko wtedy, gdy doświadczają znaczących oznak starzenia się.

Koszt nici do podnoszenia brwi może wynosić od 300 do 2 000 dolarów. Procedura jest nieinwazyjna i nie wymaga znieczulenia, więc powinieneś być wygodny z procedurą. Zazwyczaj trwa to około godziny. Wyniki będą trwać sześć miesięcy. W Stanach Zjednoczonych kosztuje on około 2 050 dolarów. Pacjenci powinni pamiętać, że procedura może nie być dla nich odpowiednia, jeśli mają blizny keloidowe, zaburzenia krzepnięcia krwi lub ostrą infekcję.

Rezultaty liftingu nićmi mogą być bardzo różne, w zależności od rodzaju użytych nici. Niektóre nici utrzymują się do dwóch lat. Inne mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy. W górnej części twarzy nici PDO są bardziej skuteczne w przywracaniu objętości i redukcji drobnych linii i zmarszczek. Jednak nici są bardziej tymczasowe i prawdopodobnie rozpuszczą się wcześniej niż w przypadku dolnej części twarzy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Wybór gwintów do wyciągów
Czytaj Dalej

Wybór gwintów do wyciągów

Wybierając gwinty do wyciągów należy wybrać gwinty, które mają mocny chwyt i ciasny kąt na zadziorach. Rygle, które…
Jakie są przeciwwskazania do plastyki powiek?
Czytaj Dalej

Kiedy zalecana jest plastyka powiek?

Jeśli myślisz o uzyskaniu plastyki powiek, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Zabieg ten może być stosowany w…