Rewalescencja po plastyce powiek

Rewalescencja po plastyce powiek

Po poddaniu się zabiegowi plastyki powiek, pacjent zostanie przewieziony do sali pooperacyjnej. W sali pooperacyjnej na powieki nakładane są okłady z lodu w celu zmniejszenia obrzęku. Należy je pozostawić na 20 minut, a następnie usunąć. Ogólnie rzecz biorąc, całkowite wyzdrowienie trwa od 10 do 14 dni. Pacjenci mogą spodziewać się niewielkich efektów ubocznych w okresie rekonwalescencji, w tym uczucia zmęczenia i lekkiego bólu.

Nacięcie przezźreniczne

Pacjenci mogą odczuwać obrzęk i zasinienie po zabiegu i muszą powstrzymać się od forsownych aktywności przez tydzień lub dwa. Mogą również odczuwać ból i tymczasową utratę wzroku. Jednak większość pacjentów po tym czasie w pełni odzyskuje sprawność. Pacjenci powinni wziąć co najmniej tydzień wolnego od pracy i unikać wychodzenia w miejscach publicznych.

Pacjenci powinni odpoczywać przez pierwszy tydzień po zabiegu i stosować przepisane krople do oczu, aby złagodzić dyskomfort. Mogą również otrzymać środki przeciwbólowe do zażywania. Zimne okłady przykładane do oczu mogą również pomóc w zmniejszeniu obrzęku i bólu. Należy jednak unikać umieszczania lodu bezpośrednio na powiekach. Zimny okład powinien być zawinięty w ręcznik i stosowany przez pięć do 10 minut na raz. Obrzęk będzie stopniowo ustępował, a pacjent może wrócić do pracy w ciągu 10-14 dni. Nacięcia wokół oka będą widoczne przez kilka dni po zabiegu i mogą wystąpić siniaki.

Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza po operacji, aby zmniejszyć szansę na zakażenie i zminimalizować wygląd blizn. Dobrym pomysłem jest kąpiel w wannie, a nie pod prysznicem, aby zmniejszyć ryzyko infekcji. Mycie twarzy delikatnym mydłem jest w porządku, ale najlepiej unikać dłubania przy strupach. W końcu można powrócić do normalnego mycia i używania makijażu.

Plastyka powiek polega na nacięciu powieki w celu usunięcia nadmiaru skóry, tłuszczu i mięśni. Podczas zabiegu usuwana jest niewielka ilość skóry, a nacięcia zamykane są za pomocą wchłanialnych szwów. Po zabiegu będziesz mógł wrócić do domu i podjąć normalne czynności.

Ambulatoryjna lub szpitalna operacja powiek

Ambulatoryjna procedura operacji powiek jest znacznie mniej inwazyjna niż pobyt w szpitalu. Czas rekonwalescencji jest zazwyczaj krótki i bezbolesny, wymagane jest jedynie kilkudniowe stosowanie kropli do oczu. U niektórych pacjentów występują siniaki i obrzęki, które ustępują po około tygodniu. Szwy są zwykle usuwane w ciągu czterech dni. Po pięciu do siedmiu dniach pacjenci mogą zazwyczaj powrócić do pracy i ćwiczeń, choć przez dwa tygodnie powinni unikać ciężkich zajęć.

Po zabiegu pacjenci pozostaną w strefie pooperacyjnej przez kilka dni i będą monitorowani pod kątem ewentualnych komplikacji. W tym czasie należy trzymać głowę w pozycji uniesionej i co kilka godzin stosować okłady z lodu. Otrzymają również przepisane krople do oczu i maści zmniejszające obrzęk. Przez następne kilka dni będą musieli nosić ciemne okulary przeciwsłoneczne, aby chronić skórę powiek.

Przed operacją pielęgniarka sprawdzi parametry życiowe i umieści kroplówkę w dłoni lub ramieniu w celu podania leków i płynów. Następnie chirurg omówi szczegóły zabiegu i oznaczy górną i dolną powiekę. Pacjent będzie leżał na stole zabiegowym lub krześle. Po zakończeniu badania przez anestezjologa, pielęgniarka oczyści twarz roztworem zabijającym bakterie. Anestezjolog może umieścić rurkę w tchawicy, aby wspomóc oddychanie podczas zabiegu.

Po operacji powiek pacjent musi odpoczywać i unikać energicznej aktywności fizycznej przez dwa do czterech tygodni. Obrzęk i zasinienie zwykle ustępują z czasem, a po dziesięciu do czternastu dniach powinien być możliwy powrót do pracy. Jednak opadające powieki mogą z czasem powrócić.

Odzyskiwanie po operacji powiek

Pierwsze kilka dni po operacji powiek może być nieco szorstkie, z siniakami, obrzękiem i wrażliwością na światło. Lekarz udzieli Państwu wskazówek, co należy zrobić, aby to zminimalizować. Należy unikać forsownych zajęć i trzymać głowę uniesioną. Możesz również chcieć ograniczyć czas spędzany na urządzeniach cyfrowych, takich jak telewizja i używać sztucznych łez, aby złagodzić bolesność. Należy również unikać stosowania ibuprofenu i innych produktów z aspiryną, ponieważ mogą one pogorszyć stan.

Po operacji powiek opuchlizna i zasinienie będą stopniowo ustępować. W ciągu jednego do dwóch tygodni powinieneś być w stanie wrócić do pracy lub szkoły. W tym czasie należy jednak unikać bezpośredniego światła słonecznego. Należy również unikać sportów kontaktowych do czasu zakończenia rekonwalescencji. Ponadto, należy unikać noszenia makijażu oczu lub kontaktów przez pierwsze siedem dni. Po pierwszym tygodniu lekarz usunie szwy. Całkowite zejście obrzęku może potrwać do trzech miesięcy, ale do tego czasu powinni Państwo być w stanie powrócić do normalnej aktywności.

W zależności od rodzaju operacji powiek, które masz, może być konieczne, aby pozostać w szpitalu. Niektóre operacje są procedurą ambulatoryjną i będą wykonywane w biurze, podczas gdy inne wymagają noclegu w szpitalu. Ty i Twój lekarz omówicie najlepszy wybór dla Twojego konkretnego przypadku. Twój chirurg poinformuje Cię, czy któryś z nich jest najlepszy dla Twojego powrotu do zdrowia.

Po operacji powiek możesz spodziewać się obrzęku i zasinień. Możesz otrzymać leki przeciwbólowe, aby pomóc Ci przez ten czas. Jest to jednak rzadkie i nie powinno przeszkadzać w powrocie do pracy lub zwykłego życia.

Jedzenie podczas rekonwalescencji

Po plastyce powiek należy poświęcić trochę czasu na odpoczynek. Należy unikać forsownych aktywności, takich jak jogging czy aerobik. Możesz słuchać audiobooków, podcastów i programów radiowych, aby uspokoić swój umysł. Jednak przez kilka dni powinieneś unikać ciężkich potraw i picia.

Pokarmy o dużej zawartości żelaza i błonnika są pomocne podczas rekonwalescencji. Algi i wodorosty mogą zmniejszyć obrzęk, a także są dobrym źródłem witaminy A, która może zmniejszyć ryzyko infekcji. Dynia to kolejny dobry wybór, ponieważ zawiera witaminę A i zmniejsza stan zapalny. Czarna fasola również pomaga w obrzękach i odżywia krew. Należy również spożywać wodę kokosową, która pomaga usunąć odpady z organizmu i zmniejsza obrzęki.

Ważne jest, aby po plastyce powiek odpoczywać i pozostać nawodnionym. Dieta bogata w całe pokarmy, takie jak owoce i warzywa, jest pomocna w okresie rekonwalescencji. Unikaj żywności przetworzonej, takiej jak sok pomarańczowy i frytki. Trzymaj się również zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek i olej lniany. Unikaj również tłuszczów trans i rafinowanych węglowodanów.

W ciągu pierwszego tygodnia po plastyce powiek należy unikać zbyt dużego wysiłku oczu. Oznacza to, że nie należy czytać, korzystać z telefonu, czy używać komputera. Jednak do drugiego tygodnia można wznowić większość czynności. Po drugim tygodniu lekki ruch fizyczny i forsowne ćwiczenia nie będą stanowiły żadnego ryzyka. Ponadto przez kilka dni należy unikać soczewek kontaktowych.

Po operacji większość pacjentów będzie miała zmniejszony apetyt. Zbilansowany, pożywny posiłek można łatwo przygotować po powrocie do domu. Brokuły to dobry wybór, ponieważ zawierają witaminy i rozpuszczalny błonnik. Brokuły zawierają również wodę i są doskonałym źródłem białka. Ma również dużo witaminy C, ważnego składnika odżywczego.

Wyniki blefaroplastyki mogą trwać całe życie

Wyniki blefaroplastyki są długotrwałe i często utrzymują się przez co najmniej pięć lat. Zależy to od zakresu zabiegu i problemu kosmetycznego, który został rozwiązany. W przypadku łagodnych i umiarkowanych problemów, zabieg może trwać dekadę lub dłużej. W przypadku poważnych problemów, może trwać tylko pięć do siedmiu lat.

Blepharoplastyka to zabieg chirurgiczny, który zmienia kształt powiek. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czasem w sedacji. Niektóre osoby decydują się na zabieg tylko na jednej powiece, podczas gdy inne decydują się na jednoczesne wykonanie zabiegu na górnej i dolnej powiece.

Po blefaroplastyce, dobra pielęgnacja skóry może pomóc w utrzymaniu rezultatów przez lata. Zabieg ten jest dobrym sposobem na poprawę wyglądu przy jednoczesnej poprawie widzenia. Po zabiegu Twoje powieki będą wyglądać lepiej niż wcześniej. Zabieg może poprawić Twoje widzenie i skorygować zwiotczenie powiek. Ważne jest jednak, aby zachować dobre zdrowie skóry w dłuższej perspektywie, aby zapewnić, że Twoje wyniki utrzymają się tak długo, jak to możliwe.

Chociaż blepharoplastyka jest skuteczną metodą leczenia opadających powiek, nie może ich całkowicie usunąć. Może jednak sprawić, że otaczająca je skóra stanie się gładsza. Jest to szczególnie pomocne, jeśli powieki powodują u Ciebie kurze łapki lub inne oznaki starzenia. Dodatkowo, należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym posiadającym certyfikat, aby zapewnić sobie naturalnie wyglądający i skuteczny zabieg.

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, staje się luźna i pomarszczona. W rezultacie nadmiar skóry na górnej i dolnej powiece może zwisać nad rzęsami i utrudniać widzenie. W niektórych przypadkach tłuszcz może również wystawać w kierunku powiek, tworząc wybrzuszenia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Karboksyterapia a karmienie piersią - rekomendacje
Czytaj Dalej

Karboksyterapia a karmienie piersią – rekomendacje

Karboksyterapia to nieinwazyjny, bezpieczny, nietoksyczny zabieg polegający na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu CO2. Osoba prowadząca karboksyterapię wstrzykuje niewielką…
Czy peeling kawowy jest zdrowy?
Czytaj Dalej

Czy peeling kawowy jest zdrowy?

Złuszczanie jest kluczem do jasnej skóry, a kawa może być idealnym składnikiem. Kawa ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne…