Czy podnoszenie nici boli?

Czy podnoszenie nici boli?

Jeśli rozważasz lifting nici, możesz się zastanawiać, czy to boli. Zanim zdecydujesz się na zabieg, powinnaś poznać skutki uboczne zabiegu i czas przestoju, którego możesz się spodziewać. Powinnaś również wiedzieć, ile kosztuje zabieg i jakie środki ostrożności powinnaś podjąć po nim.

Efekty uboczne zabiegu nici liftingujących

Efekty uboczne zabiegu nici liftingujących obejmują zasinienie i obrzęk, które często ustępują w ciągu jednego do dwóch tygodni. Niektórzy pacjenci odczuwają również drętwienie lub tkliwość. Siniaki mogą być szczególnie problematyczne, jeśli pacjent ma aktywną infekcję w leczonym obszarze. Pacjenci są również zachęcani do unikania intensywnych ćwiczeń i masażu przez kilka dni po zabiegu.

Przed poddaniem się liftingowi nici, pacjenci powinni skonsultować się z chirurgiem plastycznym, aby upewnić się, że są odpowiedni do zabiegu. Powinni unikać palenia papierosów i picia alkoholu, ponieważ mogą one odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Powinni również unikać przyjmowania produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować niepożądane krwawienie. Produkty rozrzedzające krew, których należy unikać to Ibuprofen, Neurofen i Naproxen/Naprogesic.

Czas przestoju po liftingu nićmi

Czas przestoju po liftingu nićmi PDO jest minimalny i wynosi często tylko tydzień lub dwa. Może wystąpić obrzęk lub bolesność wokół miejsc wkłucia, ale szybko ustępuje – sekcja ta pochodzi od autora strony izrobimyto.pl. Skóra zacznie wyglądać na pulchniejszą, a zmarszczki zmniejszą się, a rezultaty będą się nadal poprawiać w miarę upływu czasu. Liftingi nićmi PDO są uważane za trwałe, ale niektórzy pacjenci mogą potrzebować zabiegów uzupełniających co około sześć miesięcy.

Chociaż zabieg nie jest inwazyjny, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest minimalny i nie ma potrzeby martwić się o brak pracy lub spotkań towarzyskich. Pacjenci powinni pić dużo wody i obłożyć lodem miejsce, w którym przeprowadzono zabieg. Należy również unikać wszelkich uciążliwych czynności przez co najmniej trzy tygodnie.

Koszt liftingu nici

Koszt zabiegu liftingu nici zależy od wielu czynników. Po pierwsze, rodzaj i liczba nici użytych w zabiegu określi ogólny koszt. Nie każdy pacjent potrzebuje takiej samej ilości nici, dlatego ich liczba powinna być dostosowana do potrzeb pacjenta. Ponadto zabiegi podnoszenia nici są uważane za kosmetyczne, co oznacza, że ubezpieczenie raczej ich nie pokrywa.

Po zabiegu przez kilka dni będą występować zasinienia i obrzęki, ale ustąpią one samoistnie. Może również wystąpić uczucie swędzenia lub dyskomfortu. Przez kilka dni należy spać na plecach. Po zabiegu twarz powinna wyglądać na bardziej podniesioną, a nici będą stopniowo wypadać. Na szczęście wyniki utrzymują się przez co najmniej dwa lata, ale jeśli chcesz zachować wyniki przez dłuższy czas, możesz szukać wypełniaczy dermalnych lub innych terapii, aby utrzymać wyniki.

Środki ostrożności, które należy podjąć po liftingu nici

Istnieje szereg przed- i pooperacyjnych środków ostrożności, które pacjenci powinni przestrzegać po liftingu nici. Na szczęście zabiegi te są mało inwazyjne, więc rekonwalescencja jest zazwyczaj krótka. Poniżej przedstawiamy kilka ogólnych wskazówek, które pomogą pacjentom wrócić do normalnego trybu życia.

Po zabiegu pacjenci powinni unikać wywierania nadmiernego nacisku na ten obszar. Może to spowodować obrzęk i zasinienie. Ponadto, pacjenci powinni unikać spania na boku przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Jeśli jest to dla Ciebie trudne do wykonania, rozważ spanie na plecach zamiast tego. Następnie należy spać z głową opartą na poduszce, aby uniknąć przewrócenia się na twarz.

Alkohol również nie jest zalecany po zabiegu liftingu nici. Działa on jako środek moczopędny, co oznacza, że zmniejsza ilość wody i składników odżywczych w skórze. Ponadto alkohol może podnieść ciśnienie krwi. Ponadto palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia nieplanowanego krwawienia. Nikotyna, podobnie jak inne substancje zawarte w dymie papierosowym, może zwężać naczynia krwionośne i zmniejszać ich zdolność do efektywnego transportu przez nie składników odżywczych.

Czas rekonwalescencji po liftingu nici

Rozważając czas rekonwalescencji po zabiegu liftingu nici, należy pamiętać o kilku czynnikach. Jednym z najważniejszych czynników jest ilość nacisku, jaki pacjent wywiera na ten obszar. Może to spowodować obrzęk i zasinienie. Spanie na boku lub brzuchu również nie jest zalecane przez jeden do dwóch tygodni po zabiegu podniesienia nici. Ponadto pacjentom zaleca się unikanie forsownej aktywności przez co najmniej trzy tygodnie po zabiegu liftingu nici.

Podniesienie nici jest zabiegiem ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent nie musi poddawać się znieczuleniu. Zabieg ten jest szybki i prosty, wymaga tylko jednej wizyty w gabinecie. Choć po zabiegu występuje pewna bolesność, nie jest ona znacząca. W celu zminimalizowania bólu zastosowany zostanie środek miejscowo znieczulający. Większość pacjentów może wrócić do pracy tego samego dnia, a nawet mogą prowadzić samochód do domu tego samego dnia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czym charakteryzuje się skórka z dyni?
Czytaj Dalej

Czym charakteryzuje się skórka z dyni?

Peeling jest techniką stosowaną przy usuwaniu skórki z dyni. Celem jest usunięcie skórki bez zniszczenia dobrej tkanki. Maksymalna…
Czy można pić alkohol po karboksyterapii?
Czytaj Dalej

Czy można pić alkohol po karboksyterapii?

Karboksyterapia jest stosunkowo nową procedurą, a proces jest nietoksyczny i mniej inwazyjny niż inne metody, takie jak liposukcja.…
Działanie peelingu kawowego
Czytaj Dalej

Działanie peelingu kawowego

Złuszczanie skóry peelingiem kawowym to doskonały sposób na pozbycie się martwego naskórka i zwiększenie krążenia. Może być również…
Karboksyterapia okolic brzucha - ile to kosztuje?
Czytaj Dalej

Co to jest peeling glikolowy?

Peelingi chemiczne są popularnym sposobem na poprawę wyglądu skóry. Najczęściej stosuje się je na skórę twarzy. Mogą być…