Jak wygląda zabieg z użyciem nici Butt Lift?

Jak przygotować skórę do założenia nici liftingujących

Nici liftingujące mogą być świetną opcją dla tych, którzy chcą subtelnego liftingu bez kłopotów i bólu związanego z zabiegiem chirurgicznym. Nici te są wykonane z PDO, który jest wchłaniany przez organizm. Jako takie, procedura jest nieinwazyjna i trwa od jednego do trzech lat. Czas rekonwalescencji po zabiegu podnoszenia nici jest stosunkowo krótki. Na miejsce wkłucia nakładane jest znieczulenie miejscowe. W razie potrzeby pacjenci mogą zdecydować się również na sedację. Nici

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautybodycenter.pl

PDO są wchłaniane przez organizm Nici

PDO są całkowicie wchłaniane przez organizm człowieka, dzięki czemu są bezpieczne do stosowania niemal w każdym miejscu ciała. Sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku obszarów twarzy, takich jak szyja i linia żuchwy, które są trudne do leczenia za pomocą innych wypełniaczy iniekcyjnych i toksyny botulinowej. Pacjenci powinni oczekiwać, że rezultaty będą widoczne po kilku miesiącach. Podczas procesu gojenia, nici mogą powodować niewielki obrzęk. Obrzęk ten powinien jednak ustąpić w ciągu dwóch do trzech dni od zabiegu.

Nici PDO są wykonane z polimeru zwanego polidioksanonem, który jest znany z wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Dzięki temu przewyższa on szwy glikolidowe i laktydowe. Nici PDO są również całkowicie wchłaniane przez organizm w ciągu 180 dni, co czyni je doskonałym wyborem w przypadku gojenia się ran. Ponadto mają niską reaktywność z tkankami organizmu, co czyni je odpowiednią opcją leczenia różnych ran.

Nici PDO są stosowane w wielu różnych procedurach, od liftingów nici twarzy po liftingi szyi. Procedura jest niechirurgiczna i nie pozostawia blizn. Zabieg trwa zazwyczaj poniżej godziny, nie ma przestojów ani bólu. Charakteryzuje się również minimalnymi efektami ubocznymi i szybkim powrotem do zdrowia.

Zabieg liftingu nićmi PDO wykorzystuje nici polidioksanonowe do podniesienia zwiotczałej skóry. Jest to alternatywa dla operacji liftingu twarzy, która może być bardzo kosztowna. Wykorzystuje biodegradowalną nić, która może być wchłonięta przez organizm bez negatywnych skutków.

Są zabiegiem nieinwazyjnym

Podnoszenie nici jest zabiegiem nieinwazyjnym, który wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji i nie pozostawia blizn. Wykonywane są zazwyczaj podczas jednej wizyty w gabinecie. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć. Nici są umieszczane w najwyższych warstwach skóry, które mają niewiele zakończeń nerwowych. Pacjentom często podaje się środki miejscowo znieczulające, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort lub ból.

Nici stosowane w liftingu nićmi są wykonane z materiału klasy chirurgicznej zwanego polidioksanonem (PDO). Większość tych nici jest zaprojektowana do bezpiecznej resorpcji przez organizm. Pozostają na miejscu do sześciu miesięcy, a następnie stopniowo rozpuszczają się, nie pozostawiając za sobą żadnego śladu. Nici różnią się długością i kształtem, służą konkretnemu celowi.

Zabiegi podnoszenia nici mogą powodować niewielki obrzęk i zasinienie, ale są one na ogół niewielkie i przejściowe. W ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu pacjenci powinni unikać masowania lub pocierania twarzy, gdyż może to podrażnić wprowadzone nici. Mogą również wystąpić pewne wgłębienia w skórze, ale znikną one w ciągu tygodnia. Pacjenci mogą również odczuwać pewien opór przy ruchach twarzy lub mogą odczuwać pełnię wokół miejsca umieszczenia nici.

Nici liftingujące są popularną nieinwazyjną procedurą dla osób, które szukają sposobu na podniesienie skóry twarzy. Zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla operacji dla osób, które nie są dobrym kandydatem do chirurgicznego liftingu twarzy, lub tych, u których schorzenia podstawowe powodują, że znieczulenie ogólne jest ryzykowne.

Po zabiegu rezultaty powinny być widoczne w ciągu tygodnia, choć mogą być bardziej widoczne w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Po tym czasie nici zostaną wchłonięte przez tkankę pod skórą i można powrócić do normalnego trybu życia. Dostawca może również zalecić unikanie energicznych ruchów twarzy i spania na boku przez kilka tygodni po zabiegu.

Zapewniają subtelny lifting

Aby uzyskać udany lifting nici, pacjent musi przygotować swoją skórę do zabiegu. Obejmuje to zrozumienie ryzyka i powikłań. Nici, które są używane do zabiegu są małe, a pacjenci nie będą ich odczuwać, gdy znajdą się na miejscu. Pacjenci muszą być zdrowi i nie otyli, aby uzyskać najlepsze wyniki. Powinni być również wolni od chorób ogólnoustrojowych, takich jak łupież czy wszy włosowe.

Zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do sześciu miesięcy. Nowy kolagen w skórze utrzyma się do czasu, aż naturalny proces starzenia przejmie kontrolę. Po tym czasie nici rozpuszczą się w organizmie. Nowy kolagen w skórze pozostanie jędrny i subtelny przez okres do sześciu miesięcy do dwóch lat.

Istnieje kilka rodzajów nici liftingujących. FDA zatwierdza NovaThreads i Silhouette InstaLift. Nici te działają poprzez naciąganie i podtrzymywanie skóry twarzy. Efektem jest subtelny lifting, który jest niezauważalny i nie pozostawia blizn.

PDO Thread Lift wykorzystuje rozpuszczalne szwy do podnoszenia zwiotczałej skóry i stymulowania produkcji kolagenu. Jest to bezpieczna i mało inwazyjna procedura, która stanowi doskonałą opcję dla osób, które martwią się wyglądem zmarszczek lub obwodów.

Nić PDO jest najczęściej stosowaną nicią. Jest ona bardziej elastyczna i możliwa do dostosowania do potrzeb pacjenta niż nici PLLA. Nici PLLA są mniej powszechne, ale niosą ze sobą większe ryzyko wystąpienia ziarniniaków i wgłębień. Są również stosowane w leczeniu pacjentów z problemami układu krążenia.

Trwają od 1 do 3 lat

Proces podnoszenia nici jest mało inwazyjny, ale istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć. Na przykład, należy unikać używania alkoholu lub palenia przez miesiąc lub tak przed zabiegiem. Palenie i alkohol odwadniają skórę i mogą zakłócać działanie środka znieczulającego. Dodatkowo, należy unikać stosowania produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować niepożądane krwawienie. Dotyczy to Ibuprofenu, Neurofenu i Naproxenu/Naprogesic.

Przed zabiegiem nitkowania należy upewnić się, że skóra jest czysta i wolna od trądziku lub innych bakterii. Pomoże to zapewnić, że zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Po zabiegu Twoje nici rozpuszczą się naturalnie w ciągu około sześciu miesięcy. Po tym czasie Twoja skóra zacznie regenerować nowy kolagen i tkankę włóknistą, przywracając jej młodzieńczy wygląd.

Nici liftingujące to bezpieczny, mało ryzykowny sposób na poprawę wyglądu. Czas rekonwalescencji jest szybki i minimalny. Jeśli chciałabyś, aby Twoje rezultaty utrzymywały się przez rok lub dłużej, możesz połączyć zabieg z innymi procedurami niechirurgicznymi.

W zależności od rodzaju zabiegu, rezultaty mogą utrzymywać się do trzech lat. Ten okres zależy od zdolności organizmu do wchłonięcia tymczasowych szwów. Ponadto liftingi za pomocą nici są mniej inwazyjne niż liftingi twarzy i są znacznie tańsze. Oprócz mniejszej inwazyjności, liftingi nićmi nie są tak bolesne jak lifting twarzy i mogą być wykonywane częściej.

Istotne jest, aby przed zabiegiem odpowiednio zadbać o skórę. Odpowiednie przygotowanie skóry pozwoli, aby Twój zabieg trwał dłużej i wyglądał bardziej naturalnie niż dotychczas. Zabieg trwa około trzydziestu do czterdziestu pięciu minut. Po jego zakończeniu można powrócić do swoich zwykłych czynności.

Są minimalnie inwazyjną alternatywą dla chirurgii liftingu twarzy

Nici liftingujące są niechirurgiczną alternatywą dla chirurgii liftingu twarzy, pozwalając pacjentom cieszyć się tym samym wyglądem bez kosztów i czasu rekonwalescencji bardziej inwazyjnej opcji chirurgicznej. Jako samodzielny zabieg, nici liftingujące są bardzo skuteczne, mogą być również łączone z innymi zabiegami odmładzającymi, aby zapewnić jeszcze lepsze rezultaty.

Kolejną zaletą liftingu nićmi jest to, że oferuje on natychmiastowe rezultaty, nie wymaga blizn ani przestojów. Podnoszenie nici wymaga znieczulenia miejscowego i pacjenci mogą wrócić do swojego codziennego życia bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu może wystąpić lekka bolesność lub obrzęk, ale objawy te zwykle ustępują w ciągu tygodnia. Czas rekonwalescencji w przypadku liftingu nićmi jest znacznie krótszy niż w przypadku chirurgicznego liftingu twarzy. Podczas zabiegu nici są wprowadzane pod skórę za pomocą wyjątkowo dużej igły. Nici są umieszczane pod skórą i napinają ją, nadając jej bardziej młodzieńczy wygląd. Pacjenci zauważą również wzrost produkcji kolagenu, co pomoże im zachować bardziej napięty wygląd na dłużej.

Zabieg liftingu nićmi jest mało inwazyjny i może być wykonany w ciągu jednego dnia lub dwóch wizyt. Przed zabiegiem skóra jest przygotowywana i znieczulana lidokainą. Zabieg będzie trwał od piętnastu do 45 minut. Następnie specjalnie zaprojektowany zestaw szwów zostanie wprowadzony do skóry, zmieniając jej położenie i podnosząc ją. Szwy są również specjalnie wykonane, aby stymulować produkcję kolagenu, który jest istotnym elementem naprawy i odmładzania skóry.

Ponieważ zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, podnoszenie nici jest znacznie łatwiejsze niż operacja liftingu twarzy. Daje również bardziej subtelne zmiany niż tradycyjny zabieg liftingu twarzy. Nici liftingujące są najlepsze dla pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi oznakami wiotkości skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących
Czytaj Dalej

Gdzie wykonać zabieg nici liftingujących

Istnieje kilka ważnych czynników, które należy rozważyć przed wyborem dostawcy zabiegu nici liftingujących. Czynniki te obejmują: oczekiwania i…
Golenie po zabiegu z użyciem nici liftingujących
Czytaj Dalej

Bio Peeling – czy warto go robić?

Bio peeling jest jednym z wielu zabiegów kosmetycznych dostępnych w dzisiejszych czasach. Ten nieinwazyjny zabieg jest popularny wśród…
Jak wygląda dobry peeling do stóp?
Czytaj Dalej

Jak wygląda dobry peeling do stóp?

Być może zastanawiasz się, “Jak jest dobry peeling do stóp?”. Na szczęście jest kilka łatwych do zrobienia przepisów…
Enzymatyczny scrub do skóry głowy
Czytaj Dalej

Enzymatyczny scrub do skóry głowy

Jeśli szukasz dobrego produktu do złuszczania skóry głowy, rozważ peeling enzymatyczny do włosów. Produkty te zawierają aktywne enzymy,…